Noční vlaky

Noční vlaky https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/2648/bmid_nocni-vlaky-8JC-2648.jpg 4 223 38

Román inspirovaný skutečnými událostmi líčí napínavé události, které se odehrály za druhé světové války v Polsku. Hlavní hrdinové riskují své životy, aby zabránili nacistům zásobovat vojska na ruské frontě. Hlavním cílem skupiny partyzánů však je, zabránit odjezdu nočních vlaků jedoucích do koncentračních táborů...

Literatura světová Literatura faktu Válečné
Vydáno: , Alpress

Night trains , 1979

Ywonek
25.03.2016 5 z 5

Nevím proč jsem přečtení této knihy tak dlouho odkládala. Naprosto mě dostala. Vynikající kniha na téma holokaust. Woodová nezklamala i když tentokrát nebyla sama ;)

zaplenka
05.01.2016

Téma sice trochu jiné, než jsem zvyklá, ale velmi působivé, musí zanechat stopu v každém čtenáři.

TaLu
18.09.2015 5 z 5

Kniha, kterou autorka napsala ve spolupráci, proto mi to přišla tak trochu "jiná Woodová". Ovšem ta jinakost byla výrazně plusová. Děj knihy probíhající v období druhé světové války v Polsku je výborně vykresleným obrazem doby. Osudy jednotlivců i celých národů. Napínavé, hluboké. Boj o člověka i lidství obecně. Válku nelze vyhrát. Každá válka v každé době v sobě nese jen zkázu, smrt a utrpení, na všech stranách. Pro mne nejlepší kniha autorky.

Ivana11
15.06.2015

Výborná kniha.

Charlotta30
09.02.2015 3 z 5

.. ani se mi nechce věřit, že příběh je inspirovaný skutečností...

LéňaM
26.11.2014 5 z 5

nerada čtu knihy na toto téma, nechává to ve mě ošklivé pocity. Tato kniha je moc krásně napsaná a velice mě zaujala, nějaké úryvky mám ještě dnes v hlavě i když jsem jí četla hned když vyšla :)

orinka3
18.10.2014 5 z 5

Tuhle tématiku ráda nemám, nerada si drásám nervy a už jsem toho viděla, slyšela i četla ažaž. Ale tato knížka je opravdu dobrá. Udrží čtenáře v napětí, sice je to čtení neveselé, ale přesto není depresivní. Dá se číst jedním dechem. Tahle se autorce povedla, možná i proto, že měla poradce.

1casper
24.07.2014 5 z 5

O Osvětimi a zvěrstvech nacistů jsem toho přečetla dost a dost, ale stejně mě to vždycky dostane. Knížka je hodně čtivě napsaná. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Zůstane ve mě dost dlouho. Rozhodně to není knížka na dovolenou.

BUBINA1971
04.07.2014 5 z 5

Výborná kniha,děj opravdu strhující.Pátrala jsem i na mapě,ale městečko Sofia jsem nenašla.Doporučuji.

Sarah01
08.05.2014 5 z 5

Velice zajímavá knížka, která vybočuje z typického žánru autorky. Pokud je to psáno opravdu podle skutečných událostí, tak je to neuvěřitelné a smekám, že se toho ti lidé opravdu odvážili. Válečnou tematiku mám ráda, ale pravda, o událostech v Polsku se toho člověk příliš nedoví. Rozhodně je to knížka, která má i dnes co říct, doporučuji.

lela25
02.04.2014 5 z 5

Kniha se mi moc líbila,pěkně napsaná.

hanajm
08.11.2013 5 z 5

Další skvělá kniha této autorky a asi nejnapínavější ze všech. Navíc inspirovaná skutečnými událostmi.. z toho až mrazí co všechno bylo za války možné. Kolik lidských zrůd a zároveň kolik hrdinů udělala válka z obyčejných lidí...

asperula
11.09.2013 5 z 5

Omylem jsem si ji půjčila, protože mám moc ráda autorku, ale zarazilo mě téma. Děj se odehrává za druhé světové války a je tam popisován masakr z Osvětimi. Tomuto tématu se vyhýbám, ale knížka i přesto mě velice zaujala a přečetla jsem ji jedním dechem. Doporučuji

Val
28.03.2013 5 z 5

Od Barbary Wood mám přečteno docela dost knih, ale tohle se nedá s ničím srovnat. Téma pro autorku zcela netypické, nicméně bravurně zvládnuté. Přiznám se, že knihám s válečnou tématikou se obloukem vyhýbám a pouze jméno autorky rozhodlo, že jsem knihu začala číst. Vůbec nelituju, právě naopak. Místy je to dost drsné, ale taková už válka byla... Každopádně jedna z nejsilnějších knih vůbec .... Kniha, na kterou se nezapomíná..... Doporučuji...

princesse
28.03.2013 5 z 5

Tak jsem si Noční vlaky přečetla již po třetí, s odstupem spousty let a musím říct, že je to neskutečně čtivá a působivá knížka. S chutí si ji za pár let přečtu jistě znovu. Doporučuji všem.

meinita
19.01.2013 5 z 5

tuhle knížku jsem četla hrozně dávno, a pak jsem si ji musela půjčit znovu, neboť to je snad nejlepší knížka, jakou wood napsala

princesse
11.06.2012 5 z 5

Tuhle knihu jsem si půjčila a po přečtení jsem si ji i koupila, abych ji měla ve své knihovně. Výborná!!!

evafort
13.05.2012 5 z 5

Úžasná napínavá knížka, četla jsem jedním dechem