Zkoušky, jež podstoupila Morrigan Crowová

Zkoušky, jež podstoupila Morrigan Crowová https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/396697/bmid_zkousky-jez-podstoupila-morrigan-cr-HgN-396697.jpg 4 491 491

Nikdyuš / Ničnever série

Morrigan Crowová je prokletá. Narodila se v ten nejnešťastnější den a všichni ji obviňují, že má na svědomí každou místní pohromu. A co je horší, kvůli kletbě je odsouzena zemřít v den svých jedenáctých narozenin. Pak ale potká Jupitera Northa, podivného muže, který ji dostane do tajemného světa Nikdyuš. Aby tu Morrigan mohla zůstat v bezpečí před hrozivou kletbou, musí najít způsob, jak úspěšně absolvovat zkoušky. Objeví nakonec svůj mimořádný talent?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Albatros (ČR)

Nevermoor: The Trials of Morrigan Crow , 2017

Maguša
20.07.2018 5 z 5

ANO! Konečně je to tady. Jessica Townsend má slušně našlápnuto k tomu, aby vytvořila světový kult podobný příběhům o Harry Potterovi. Myslela jsem, že mě v tomto ohledu už nikdo takto příjemně nepřekvapí (Harrymu se přece nic nevyrovná)... Díky Nikdyuši mi ale svitla naděje. Opravdu svižným a uvolněným "jakoby nic" způsobem autorka čtenáře vtáhne do úplně nového a jiného světa, plného zvláštností, kouzel, napětí a zázraků. Ačkoli se Harrymu v určitých znacích převelice podobá, příběh o Morrigan si neustále zachovává svou tvář, která je v mnoha ohledech jiná, než je tomu u kouzelníka z Bradavic. Na první díl to bylo opravdu povedené počtení a bavilo mě od začátku do konce. Nemůžu se dočkat dalších dílů a doufám, že budu svědkem další knižní (a možná i filmové) horečky, kterou může tento příběh vyvolat po celém světě. Vřele doporučuju! :)

Dáduše
16.07.2018 5 z 5

Opravdu mi trošičku připomněla Harryho Pottera. I přesto v ní bylo něco originálního a kouzelného:-)

Alex.rrr
16.07.2018 5 z 5

Krásný nadpřirozený příběh o prokletí, protkaný kouzly a tajemstvím. Je vidět, že autorka má velkou fantazii. Těším se na další díly, jak bude Morigan růst a jak dopadne její příběh v Divinské společnsoti.

Veruu95
14.07.2018 5 z 5

Moc krásný kouzelnický svět :) Jsem zvědavá, co bude dál :)

Lenny33
07.07.2018 4 z 5

Velmi čtivá a dobře vymyšlená kniha, těším se na další díly.

giraffepoint
28.06.2018 5 z 5

Nikdyuš je magická kniha velmi talentované spisovatelky, která svou bohatou fantazií vtáhne čtenáře do děje hned na prvních stránkách. Už jen malebnost obálky přitáhla mou pozornost, a jakmile jsem si přečetla, o čem kniha je, věděla jsem, že musí být moje. A nelitovala jsem.
Jessica Townsend vytvořila vskutku kouzelný svět s malebnými postavami. Ačkoliv se nám může zdát příběh zpočátku příliš chmurný, jedná se o veselou pohádku s odvážnou hlavní představitelkou, jejím prapodivným chráněncem, obří mluvící kočkou a podivínskou společností. Už se nemohu dočkat dalších dílů!
A rozhodně to není kniha pouze pro děti nebo dospívající, dětskou duši máme i my dospělí a nechat se jí někdy pohltit, není na škodu.

bookcase
09.06.2018 5 z 5

Jo, Harryho tam vidím. Ale to vůbec nevadí, příběh má šmrnc, nepostrádá vtip, je neskutečně čtivý a návykový.

Ivuska.09
09.06.2018 5 z 5

Na tuhle knížku nemám jiné slovo než: úžasné. I když je knižní trh velmi bohatý, autorce se podařilo vytvořit naprosto originální dílo s krásným světem. Těším se na další díl!

Missty.
08.06.2018 5 z 5

Vzhledem k tomu, že aktuálně nemám na čtení vůbec časové možnosti a myšlenky, hodně jsem si rozmýšlela, jestli knihu koupit. Nakonec jsem našla ukázku na internetu a zabrala jsem se do děje už tam, takže pořízení knížky bylo jasné. Přiznám se, že jsem si "ujídala" volný čas na čtení kdy to šlo a knihu jsem zvládla za 2 dny. To nešlo přestat.
Knížka je vtipná, zajímavá, překvapivá, tajemná, veselá i temná. Prostě krásně napsaná. Lituji jen jednoho - že další díly ještě nevyšly. Už se těším, až si je přečtu a jsem opravdu zvědavá, co na hrdiny dál čeká.

Denisa153
07.06.2018 5 z 5

Bála jsem se. Hrozně jsem se bála, že budu zklamaná. Jelikož je kniha přirovnávaná k Harrymu Potterovi, měla jsem obavu, že jako mnoho dalších knih, které byli srovnávány bude hrozná. Ale musím říct, že opak je pravdou. Kniha je originální nápaditá a má šmrnc. Spíše bych ji přirovnala k Alence v říši divů, právě tak jsem si při čtení připadala. Kniha vás vtáhne do světa se kterým se pomalu a postupně seznamujete a zjišťujete, že nic není nemožné. Hlavní hrdinové byli přesně takoví jací by měli být. I když se jedná o dětskou knihu rozhodně ji nemusí číst jen děti. Já osobně se moc těším na dalším díl a jsem zvědavá jak se celá série vyvrbí...

Andynka
02.06.2018 5 z 5

Tuhle knihu jsem si zamilovala. Krásný svět! Je plný podivných věcí. Tahle serie vypadá slibně. Bala jsem se, že když to všichni přirovnávají k Harrymu, tak budu zklamaná. Ale vůbec. Pár podobných věci to má, ale jinak Harry je prostě Harry.