Nikdynoc

Nikdynoc
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405921/bmid_nikdynoc-Z2c-405921.png 4 1012 1012

Nikdynoc série

Dcera popraveného zrádce Mia Corverová se ukrývá ve městě postaveném z kostí mrtvého titána. Vydává se na cestu, aby se stala učednicí nejobávanějšího a nejtajemnějšího sdružení vrahů v celé zemi – Rudé církvi. I když vyniká v použití jedů a zbraní, nemůže ji to zachránit před spiknutím, které se na ni v temnotě chystá. Dokáže ho odhalit včas, než ji dostihne, a pomstít se těm, kteří můžou za smrt jejího otce?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Nevernight , 2016

WaspSalander
20.07.2020 4 z 5

Youngadultová sekce čtenářů musí být nadšená. Jsou tu všechny správné ingredience - sex, vulgarity, krvavé souboje, morbidní, ironický humor a skvělý fantasy svět.
Nastalo pár chvilek, kdy se mi děj trochu táhl a říkala jsem si, že by kniha mohla být klidně o trochu kratší, ale jinak jsem byla spokojená.
Poznámky pod čarou mi přišly zbytečné, rušivé a nepřehledné.
Ale určitě se chystám a těším na pokračování.

trudoš
19.07.2020 4 z 5

Tak jo, je na čase přiznat si skutečný stav věcí. Jsem starej. Lépe řečeno, jsem starej na moderní fantastiku pro dospívající. Kdybych Nikdynoc otevřel před pětadvaceti lety, byl bych z ní na sto procent nadšený, protože obsahuje všechny ty správné ingredience – mladé hrdiny bažící po pomstě, vášnivé sexuální scény, nějakou tu špetku explicitního násilí a cynické bourání zaběhnutých klišé. Jay Kristoff si znatelně užívá čtenářského nadšení pro věc, pročež vyprávění zasazuje do atraktivního prostředí chladnokrevných zabijáků, kteří podobně jako čarodějničtí učni v Harrym Potterovi mají též svou vlastní školu – zlodějiny a vraždění.
Dějová linka téhle stylové fantasy, jež se nepřímo podbízí aktuálním žánrovým trendům, není nijak komplikovaná. Třebaže zpočátku chvilku trvá, než se zorientujete v postavách a jejich motivacích, brzy následuje pětisetstránková akční jízda, v níž není nouze o morbidní humor, ani o nápaditě promyšlený svět. Akorát těch poznámek pod čarou mohlo být klidně méně.

JituleK
28.06.2020 odpad!

buď se mi kniha líbí, nebo ne. Mě se prostě nelíbila. Začátek - absolutně nesrozumitelný a pak jen samé násilí, vraždy, bití... ani jsem nedočetla....a pro děti a mládež? Copak je tohle normální?

MikasaKubickov
26.06.2020 4 z 5

Snad jako všem mi trvalo nějakou dobu než jsem se začetla, hlavně to teda přisuzuju poznámkám pod čarou, které, jak už někdo dříve zmiňoval, byly kolikrát opravdu zbytečné a dle mého obsahovaly i takové nepodstatné informace, že jsem se u nich nudila a myšlenkami odbíhala někam pryč a následně se musela k textu zase vracet, nepomáhal tomu ani fakt, že poznámka zabírala pomalu i větší část strany než obyčejný text, popřípadě pokračovaly na další stranu. Byl vůbec někdo, komu ty poznámky nevadily? K tomu mi občas přišlo že jsou zbytečné,a autor se prakticky směje svým vtipům, jo a taky oslovení milý příteli mi chvílemi lezlo na nervy
Do knihy jsem šla už s tím že ze začátku to bude těžké, ale že až takhle moc.. to jsem doopravdy nečekala.
Tohle všechno mi ale následně bohatě vynahradil příběh jakmile jsem se nějak trochu z orientovala. Jednu hvězdu strhávám pouze za grafické rozdělení textu a ty poznámky pod čarou, protože jinak je to přísně super příběh se skvostně propracovaným světem.

NicaCola
15.06.2020 5 z 5

Je dost možné, že Vás prvních sto stránek nebude bavit. Nebudete je chápat. Ale když vydržíte, tak pak BUM!! Naprostá bomba až do konce... Další úžasná série, která mi přirostla k srdci ♥

MadisonS
14.06.2020 4 z 5

Chvilku mi trvalo než jsem se do příběhu začetla. Politické, geografické a správní rozdělení místa děje je krapet složitější, ale postupem času se v tom dá vyznat. Příběh mě nakonec uchvátil a těším se na další pokračování.

Co mě opravdu štvalo, bylo rozdělení textu. Poznámky pod čarou byly mnohdy zbytečné a někdy se informace z nich daly normálně začlenit textu. A navíc i narušovaly plynulost textu. Dále rozdělení přítomnosti a minulosti bylo dle mého názoru nešťastné. Když je delší text napsaný kurzívou, čte se to zle a nešlo pomalu ani poznat, kde vlastně byla ta hvězdička. Dále pak když jsou čtyři slova napsána přes deset řádků s řadou mezer. Tyto úpravy textu nechápu a přišly mi naprosto zbytečné.

martineknatasa
12.06.2020 4 z 5

Dlouho mi trvalo, než jsem se začetla, ale pak jsem se s knihou skamarádila. Když skončila, tak mi bylo líto, že ještě není další díl.

8912
05.06.2020 5 z 5

Během prvních sto stránek jsem absolutně netušila, co se vlastně děje, kdo je kdo a kde jsem. Ale potom?!!!
Autorovo Illuminae mi nesedlo, ale to Nikdynoci jsem se fakt zamilovala a těším se na další díly.

ydnac
19.05.2020 5 z 5

Tuto knihu jsem si přečetla, protože má vysoké hodnocení i když v recenzích hodně lidí zmiňuje, že autor používá dost sprostých slov a jak popisuje krvavé a erotické scény.Tak za 1. sprostá slova by se vešla na jednu stránku- ta která by mi vadila takže vůbec nechápu proč je nutné je do knihy vůbec dávat a myslím, že si tím autor trochu škodí, hlavně na začátku, protože pak už tam skoro žádná nejsou. 2. erotické scény - těch moc nebylo takže taky nic co by mohlo člověka urazit a o nějakém krvavém popisování bych nemluvila vůbec. Kdo četl Hry o trůny bude mu to připadat jako čajíček nebo jen nějaký trhriller třeba od Mo Hayder tak to je docela maskr, ale tato kniha NE. A už se dostávám k tomu, že jsem si Miu velmi oblíbila a strašně se mi líbilo jak nastrčila něco pro někoho:-) nechci prozrazovat..a závěr zkoušek taky super:-). Nenechte se odradit začátkem opravdu tato kniha člověka chytne. Mrzí mě jedna smrt v knize.Těším se na další díl:-) a doporučuji

Šárušš
15.05.2020 4 z 5

Napínavý příběh od začátku až do konce, moc mě bavilo to číst. Ani mi nepřišlo, že by kniha měla přes 500 stránek, jak rychle to šlo.
Trochu mě zamrzela některá úmrtí a dost mě překvapil konečný obrat, ale o to lepší ta kniha byla.

Ale jedna věc mě hodně štvala, já chápu, že tato kniha je už poměrně rozsáhlejší, ale tolik chyb... přijde mi, že tady editor hodně odfláknul svoji práci.
Já chápu, že sem tam může něco proklouznout, ale aby téměř na každé stránce byl překlep, změna pohlaví (Mia byl místo byla) či nesmyslná věta, kdy člověk musel doslova hádat, co tam má asi být, bylo na mě trochu moc, tak doufám, že na druhém díle si nechali víc záležet. Příběh je to totiž skvělý, ale chyby a překlepy kazí celkový dojem.

Kasana
12.05.2020 3 z 5

Ze začátku jsem s tím zápasila. Dobře, hodně jsem s tím zápasila. Pokud to máte podobně, nebojte, později se to o dost zlepší.
Není to klasická YA fantasy, což mi problémy nedělá. Mám ráda i běžné fantasy a tohle bylo (od druhé poloviny) příjemné, pohodové čtení o vražedkyni ve škole pro vrahy. Hm, ... v hlavě to znělo lépe.
Postavy se mi líbily, dokázala jsem s nimi soucítit a příběh mě nutil se o ně i trochu bát. Prostředí zní velmi zajímavě, líbí se mi ty prvky Římské říše a přitom i to, že to není její věrohodná kopie. Kromě toho tam vidím i něco málo ze starověké Persie, Řecka, Aztécké říše a jiných kultur ... ah, to je tak skvělý! Ten příběh není nijak originální, to uznávám a člověk tuší, kam tu bude směřovat. I tak, pořád je to zajímavé čtení.
Ok, a proč jsem s tím zápasila? No, ta kniha je psána někým, kdo o hlavní hrdince slyšel a dopředu vám řekne, že je mrtvá a předtím zničila celou říši. OK, to zní drsně, chci si to rozhodně přečíst. Když vypráví tedy ten příběh, přidává pro čtenáře poznámky pod čarou, aby dovysvětlil kulturní rozdíly, poznatky z historie, politiky, legendy, něco z biologie, chemie, mytologie ... Je to zajímavé rozhodnutí, příliš to nezasahuje do příběhu a nakonec, nikdo čtenáře nenutí to číst. Chápu.
Jenže kvůli vysokoškolském studiu mám pomalu PTSD z těchto poznámek pod čarou a dost mě to odrazovalo od čtení. Jsem naučená, že ve chvíli, kdy vidím značku, tak si poznámku prostě musím přečíst a když se vrátím k příběhu, pomalu nevím, kde jsem skončila.
Ale jak já jsem ráda v tomto případě za ten svůj zlozvyk, že musím každou knihu dočíst.

Saj Mon
11.05.2020 3 z 5

Trochu Harry Potter křížený první půlku knihy Píseň krve (Anthony Ryan). Nebýt vypravěče, který mě rozčiloval poznámkami pod čarou svým zbytečným "humorem" a egem (jsem lepší a drsnější než kdokoliv jiný), dal bych možná lepší hodnocení.

Anette_De
10.05.2020 5 z 5

Když jsem tuhle knížku začala číst, tak jsem byla trošku v obavách co čekat. Ale bože můj, to je tak dokonalé! Poznámky pod čarou, které vadí spoustě lidem, jsem já naopak uvítala. Hlavní hrdiny jsem si nesmírně zamilovala, hlavně Trica.
Konec mě naprosto překvapil a nutně, ale opravdu nutně potřebuji druhý díl!

lucygreen
09.05.2020 2 z 5

Nikdynoc jsem četa 6 dní a dala mi tedy dost zabrat. Sice by se mohlo zdát, že 6 dní není na tuto tloušťku moc, ale strávila jsem čtením opravdu velkou část dne. Samotný příběh mi nepřišel ani tak šokující a asi tak z poloviny byl pro mě nudný. Zkrátka nejsem fanda tlustých knih a Nikdynoc mě neoslovila.

Hanulka854
04.05.2020 5 z 5

Nejprve jsem se této knihy trochu bála, protože hodně lidí ve svých recenzích psalo o brutalitě , příliš podrobně popisovaných erotických pasážích a sprostých slovech.
Nakonec jsem si ji však přečetla a opravdu jsem nelitovala.

1. Brutalita
- Já osobně si myslím, že jsem četla mnohem drastičtější a
krvelačnější knihy než byla tato. Autor v této knize popisoval
vraždící části zcela přirozeně, nic nezveličoval.

2. Eotické scény
- V knize se nachází celkem 3 milostné scény, které jsou sice dosti
podrobně popsané, ale mě osobně do toho příběhu zapadaly.
Nebylo v nich řečeno nic "doslovně" a proto proti nim nemám
žádné námitky.
- Na knize by ale měl být uveden omezující věk....15+.

3. Vulgarita
- Ano, autor v knize se sprostými slovy opravdu nešetřil. Osobně se
vulgárním knihám vyhýbám, protože si myslím, že používají jen
autoři co nejsou v psaní tolik zdatní a množstvým nevhodných slov
se snaží hodnotu svých ne moc cenných děl zvýšit. V této knize mi to
však vůbec nevadilo, ba naopak, bylo to přirozené. Autor se je
nesnažil "nacpat" úplně všude, ale pouze do míst kamse opravdu
hodily.

Takže na závěr: OPRAVDU KVALITNÍ KNIŽNÍ KOUSEK, KTERÝ TAK TROCHU VYSTUPUJE Z ŘAD YA LITERATURY.

Vřele doporučuji přečíst.

Prince_of_book
01.05.2020 5 z 5

Tuto knihu jsem si i s jejím druhým dílem koupil pár dnů po humbookfestu, kde byli přednášky s autorem Jayem Kristoffem, který mě na nich zaujal. Musím ale říct, že jsem knihy celého půl roku odkládal a odkládal a na NIkdynoc přišla řada až teď.

Oh god....takovou chybu snad už nikdy neudělám. Tato kniha jako by byla napsaná přímo pro mě. Od drsnějšího stylu, přes poutavý příběh až po celkem vtipné jména postav jako Pan laskavý nebo třeba Pšt. Kniha mě od začátku do konce bavila a musím říct, že až do konce jsem nevěděl jak to vlastně skončí a kdo proti komu bude stát.

Má i své nedostatky jako trošku stereotypní zápletku tipu: zradit milovaného nebo mu pomoci nebo třeba touhu po pomstě. Musím ale říct, že tuto malilinkatou stereotypnost přebil autorův popis situace a samotný příběh a jeho postavy, jejichž příběhy mě neskutečně bavili.

Jediné co mi po pár desítkách stránek trošku pilo krev byli popisy pod čarou, kterých bylo tak moc, že jsem je brzy začal ignorovat.

Nicméně knihu jsem přečetl na moje poměry hodně rychle a posledních 150 stran na jeden zátah a ihned po dočtení jsem sáhl po druhém díle, takže mi nezbývá nic jiného než udělit hodnocení 10/10 a hurá na Boží hrob. :)

TheSeventhCrow
30.04.2020 4 z 5

Tohle bylo zajímavé.
Zaujalo mě, že je příběh vyprávěný "drsnějším" stylem než bývá u těchto knih zvykem. Ale nejspíš jsem od knihy po všem tom opěvování čekala o malinko víc. Hlavní hrdinka s pohnutým osudem a nezvyklou mocí chce pomstít svou tragickou minulost a tak se vydá do učení k nejlepším v oboru, co víc-na cestě potká svého milého. Upřímně-tohle mi zase tak převratné a originální nepřijde. O dost víc mě zaujalo samotné neobvyklé provedení, docela zajímavé nemorální postavy, akademie pro vrahy sama o sobě, město Boží hrob nebo skvělý pan Laskavý. Navíc mě ani moc neotravovala-v podstatě neomezená-moc hlavní hrdinky, jak bývá zvykem, a Mii jsem dokonce fandila. Avšak pro mě byla knížka poněkud zdlouhavá. Knihu jsem se přinutila dočíst až po půl roce a to jsem byla už ve třičtvrtině. Většina knihy se mi nečetla tak lehce, jak bych si představovala. Nebýt závěru dala bych jí tři hvězdy. Závěr byl ale skvělý. Na to, jak mi kniha občas přišla lehce klišoidní, konec mě opravdu překvapil a docela navnadil na další díl, se kterým jsem v průběhu čtení moc nepočítala.
Myslím, že v rámci YA knih je to fajn a vcelku svěží kousek, který stojí za přečtení, i když mně dech nevyrazil.

Draimi
29.04.2020 5 z 5

Přistupovala jsem k této knize podezřívavě. Nemám moc ráda velký vyzdvihování a propagování knih a tak, ale tedy se opravdu nesekli.
Od první chvíle jsem knihu hltala. Hlavní hrdinka není žádný svatoušek, ikdyž projevuje lidskost, tak umí být krutá a přímočará. Jeho varování hned na začátku knihy mě navnadilo ještě víc a při čtení se to jen potvrzuje. Opravdu si J.Kristoff nebere servítky s ničím. Dokonale to vybarvuje scenérii i mám občas pocit, že i na vlastní nos cítím smrad řeky či vůni doutníku.
Hned jdu pokračovat s Božím Hrobem.
Za mě je to skvělá kniha a je škoda, že nečtu sci-fi jinak bych si přečetla i jeho další tvorbu sérii Akta Illuminae .

Tridenti
28.04.2020 5 z 5

S panem Jayem jsme se hledali tak dlouho, až jsme se našli!
Kniha mě bavila od začátku až do konce, nemohla jsem se odtrhnout, líbil se mi nový svět, nová mytologie a kromě toho mě také zaujaly odlišnosti a originalita oproti ostatním fantasy světům (zaujaly mě slova jako je obrat nebo nikdynoc, na která jsem si sice musela dlouho zvykat, ale dávají vlastně smysl!).
Styl vyprávění byl bombový. Včetně poznámek pod čarou. Úplně jsem cítila toho Jaye, kterého jsem poznala v Illuminae.
Bylo to drsné, krvavé, brutální, plné zvratů (i nečekaných!!!), samozřejmě Miu i ostatní jsem si hned zamilovala. Jsem z knihy naprosto nadšená a vrhám se na druhý díl po hlavě!

kape97
28.04.2020 5 z 5

Tak tohle mě fakt bavilo! Drsnější styl vyprávění, super postavy, zajímavý svět a detailně popsané jak násilné scény, tak i ty sexuální. Poznámky pod čarou super, dovysvětlení mi pomohlo.

pro dívky pro dospívající mládež (young adult)

Jay Kristoff
australská, 1973