Nikdynoc

Nikdynoc
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405921/bmid_nikdynoc-Z2c-405921.png 4 1012 1012

Nikdynoc série

Dcera popraveného zrádce Mia Corverová se ukrývá ve městě postaveném z kostí mrtvého titána. Vydává se na cestu, aby se stala učednicí nejobávanějšího a nejtajemnějšího sdružení vrahů v celé zemi – Rudé církvi. I když vyniká v použití jedů a zbraní, nemůže ji to zachránit před spiknutím, které se na ni v temnotě chystá. Dokáže ho odhalit včas, než ji dostihne, a pomstít se těm, kteří můžou za smrt jejího otce?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Nevernight , 2016

helena7581
18.07.2019

Takže, tohle jsem cetla kvůli totalnimu hypu kolem a jsem trochu zklamaná, i přes galony krve mě to přišlo hrozně dětský, ty barvité popisy které tak všichni vyzdvihuji jsou spíš takové to strašení dětí co vám vlastně nic neřekne krom toho ze to bolí a že to krvácí. Jinak příběh byl zdařilý a konec uspokojivy ( krom té maličkosti ze autor VYVRAZDIL vsechny mužské eventualni boyfrendy takže eee asi mi neco v dalších dílech bude chybět, a to se pry má zabihat až k lesbickym hratkam. Copak jsem byla jedina kdo doufal ze to Mia a Pán mečů dají dohromady??!!! Tak nějak mě celkově romantika tyhle knihy zklamala.
Final verdict: přečíst ale nekupovat!!!!

Denisa153
17.07.2019 4 z 5

Po prvních řádcích mě napadlo sakra co to zase je? Ale prokousala jsem se začátkem, nečetla poznámky pod čarou a bylo to v pohodě, dokonce musím říct, že mě to i bavilo.

ArwenEvenstar
15.07.2019 4 z 5

Zpočátku jsem se do knihy nemohla začíst, ale po překonání prvních sto stránek jsem příběhu přišla na chuť a nemohla jsem se od čtení odtrhnout. Během četby jsem se několikrát zabývala myšlenkou, zda se autor neinspiroval Harry Potterem nebo Vampýrskou akademií. Moc se mi líbilo prolínání minulosti s přítomností. Nejen že jsem netrpělivě očekávala, jak se bude příběh vyvíjet, ale zároveň mě zajímalo, jaká tajemství skrývá Miina minulost. Rozuzlení příběhu bylo sice trochu předvídatelné, ale i tak se mi líbilo. Netrpělivě očekávám vydání druhého dílu. Doufám, že vydavatelství si dá tentokrát větší práci s korekturou textu.

Skyer
12.07.2019 2 z 5

To je takových chyb! Jak se může CooBoo nestydět to vypustit do světa? Nechápu. A to není jen u této knihy... :))

Moc se mi líbil svět (třeba jak to mají se Slunci, vlastní sprostá gesta, ...). To je podle mě pořádná fantasy. U ní buď očekávám hodně smyšlených bytostí anebo svět odlišný od toho našeho (a ne aby to byl jen ne-tak-krutý středověk).

Celkově styl (- drsnost a krutost příběhu) jakým to bylo napsáno byl super (ale *) a asi jako jedně z mála se mi líbily poznámky pod čarou. Nevadilo by mi, kdyby se to sem tam objevilo i v jiných knihách.

* Většina lidí píše, jak je kniha "plná sexu a hodně krutá". 18+ scén tu bylo méně než u "YA" Maasové a kruté to bylo, ne že ne, ale ne tak moc, jak ostatní recenzenti popisují. (Takové to bylo až na konci.) Takhle já si představuji normální fantasy knihu (ne jako ty měkkosrdcaté všude propagované náhražky).
- Možná ale, jak všichni psali a říkali: "Je to drsné, je to drsné, kruté...", tak jsem na to byla nastavená a nepřišlo mi to až takové.
- Nebo to autor nenapsal tak dobře, abych to nějak prožívala. Nebo ano, ale zkazila to překladatelka.

Líbilo se mi, že hrdinka si sice napochodovala do scény, ale protivníky neporazila, jak si myslela (ne třeba jako Aelin). Byl to hezký rozdíl oproti YA, ale nemusely u toho být takové texty typu "kdyby byla Mia hlavní hrdinkou, jistě by porazila...", aby bylo vidět, že autor je strašně jiný oproti ostatním a jak to má skvěle napsaný. (On si toho člověk všimne a nepotřebuje na to extra poukazovat. ;) )

Trochu jsem se bála té školy, aby to nebylo trochu jako HP - prostě klasická škola, akorát se neučí normální předměty. Ale ne, Jay to pojal hezky a mé obavy nebyly naplněny.

Normálně hodnotím v knize čtivost a logičnost děje (jestli nejsou v příběhu mezery a chyby). V tomhle případě bych ji hodnotila jako 'lehce nadprůměrnou', protože to moc napínavé nebylo. Ale kvůli originálnímu pojetí psaní (poznámky pod čarou, přirovnání) a krutosti (větší oproti ostatním) dávám o trochu lepší hodnocení.

okeey
11.07.2019 5 z 5

Tato kniha mě totálně vtáhla do světa nikdynoci, temnotmy, obratů, stínů a Rudé církve. Společně s Miou jsem prožívala její honbu za pomstou. Kniha je nesmírně čtivá a zkrátka úžasná a to tak, že jsem ji četla v elektronické verzi a musela jsem si ji pořídit do své knihovny, protože se k ní rozhodně jednou vrátím. Čtivé, napínavé od začátku do konce. Nádherná obálka jako bonus!

Parwana
11.07.2019 2 z 5

Jsem poměrně na rozpacích, jak mám knížku hodnotit. Ze začátku jsem se do knížky vůbec nemohla začít a asi na straně 96 jsem přemýšlela, že ji odložím úplně. Pak jsem tomu dala ještě šanci a prokousávala jsem se dál, až děj nabral kýžený spád a já knížku dočetla. Atraktivní námět ve stylu trošku hororovějšího Harryho Pottera (až na to, že se nejedná o školu kouzelníků, ale vrahů) by si však zasloužil lepší zpracování. Rozhodně lepší vykreslení postav a lepší korektury, které byly provedeny velmi ledabyle. Inspiracemi Benátkami, starověkým Římem, to vše dělá z knížky ojedinělou fantasy (většinou má člověk dojem, že se autor inspiroval středověkem). Nemůžu ovšem opomenout příšerné skloňování latinských jmen, to fakt trhá oči. Proto ode mě první díl dostal takové hodnocení, jaké dostal. Snad budou další díly lepší (i přes výše uvedené nedostatky mě zajímá, jak Mia skončí).

anid
07.07.2019 5 z 5

Paráda. Upřímně i když měla kniha svoje mušky stejně jsem si ji užila. Vypravěčovi vsuvky byl užasný a vtipný nápad (i když je to takový skrytá berlička jak udělat svět ještě více detailní bez toho aby se to zdálo jako umělé prodlužování) i když díky čtečce to působilo občas zmateně, nevím jak to je v tištěné verzi. Kniha nebyla zas tak jiná než ostatní YA knihy, ale aspoň trochu se odlišila. Hlavním tahákem pro mě byl hlavně svět a celkový příběh. Taky jsem ráda že kniha se neštítí vulgarismů a krvavosti.
Takže teďka k muškám.... Problém všech YA knih je věk postav. Prostě je to chce postaršit. Další problém je že an začátku vypravěč se snaží vylíčit Miu jako bezcitnou mrchu a jak se blíží kniha ke konci vlastně zjišťujeme že to není úplně pravda... A pak bych vystřihla milostné scény....

martina1199
07.07.2019 5 z 5

Tohle byla naprostá pecka. Postavy, svět, zápletka, krvavá magie a pořádná řežba. A ten závěr :-) Doufám, že druhého dílu se dočkáme co nejdříve.

"Nikdy neustupuj. Nikdy se neboj. A nikdy, nikdy nezapomeň."

Blahona
07.07.2019 5 z 5

Zpočátku jsem se nemohla do knihy začíst, ale jakmile se Mia dostala do Rudé církve už jsem se nemohla od čtení odtrhnout. Autorův styl psaní se mi moc líbil, je to takové svěží. Text pod čarou byl trochu rušivý, lepší by bylo, kdyby informace o světě autor zakomponoval do textu příběhu. Osobně bych se obešla i bez milostných scén, které mi přišly trochu laciné a zcela zbytečné, jednoduše mi to do tohoto žánru nesedělo. Ale jinak to byla rozhodně jedna z nejlepších knih, které jsem v tomto roce přečetla a v YA žánru zcela září.

Sabča92
04.07.2019 4 z 5

Od knihy jsem měla obrovské očekávání. Musím říct, že svět a postavy jsou vymyšleny perfektně. Vadily mi poznámky pod čarou, které mě rozptylovaly od čtení. Vulgarismy mi také vadily a potom ta krvavost a surovost děje. První polovina byla těžce stravitelná ale pak se to rozjelo a já nemohla přestat číst.

Adel703
02.07.2019 2 z 5

Zaprvé musím říct, že jsem se na knihu ohromně těšila. Skvělé ohlasy jsem na ni vídala všude, všude, všude, zrovna v době, kdy jsem četla Obsidio. A tak jsem podlehla a koupila si ji.
No. Ani nevím co napsat. Jsem zklamaná. Měla jsem velký problém se začíst, o dočtení ani nemluvě. Na začátku mi poznámky pod čarou přišly super nápad, něco nového a neotřelého, ale po pár dalších stranách (kde některé poznámky jsou i přes půl stránky) mě rušily.
Další problém jsem měla s postavami. Proč se vrazi nechovali jako vrazi? Proč akolyté, co zemřeli během výcviku nám byli neznamí? Proč nám je autor víc nepředstavil? Proč víc charaktery nepropracoval? Musím říct, že už začínám být alergická na hlavní hrdiny, kterým je sladkých šestnáct a zdaleka převyšují i cvičené mistry a prahnou po pomstě.
Takže tak to je. Zápletka a celý děj knihy byl vleklý, málo akce hodně omáčky, zdlouhavé a vcelku nudné, zbytečné scény.
Pokud máte už něco načteno, hlavně fantasy a YA, knihu bych vám ani nedoporučovala. Není to nic nového, nic neobvyklého, celý svět ani Rudá církev nám nebyla představena tak, jak mohla a na konci nejste o nic chytřejší než na začátku.

Airin
29.06.2019 4 z 5

Knížku jsem si i přes velmi pomalý začátek oblíbila a nakonec neskutečnou rychlostí hltala jednu stránku za druhou. Nemůžu se dočkat pokračování a také toho, až budu mít v knize podpis Jaye Kristoffa. Snad se ve druhém díle zlepší s jejím začátkem a já se nebudu muset tolik trápit s prvními stránkami, jako zde :))

Catwoman292
19.06.2019 5 z 5

Za mě pecka! Konec mě velmi překvapil a vůbec jsem ho nečekala..Se zažátkem jsem problém neměla, ale rozhořčovaly mě dodatky autora.. Po půl hodině hledání hvězdičky se buď dozvíte nějakou "vtipnou" poznámku nebo na vás čeká půl- stránka historie země, ve které se děj odehrává.. Nicméně se nemohu dočkat druhého dílu a těším se, co dalšího si na nás autor vymyslí..

Aurorita
18.06.2019 4 z 5

Do knihy jsem se zprvu nemohla moc začíst, ale zhruba po sto stranách se děj rozjel. Co mě ale hodně ve čtení brzdilo, byly poznámky pod čarou, které byly třeba i přes půl stránky a některé byly naprosto zbytečné a jen rušily od děje. Celkově ale knihu hodnotím pozitivně a dalšího dílu se určitě pustím, nicméně nejsem z knihy tak unešená, jako jiní.

souc
13.06.2019 5 z 5

Kniha se sice asi nebude líbit uplně každýmu, není to čtení pro každýho,ale za mě to bylo totálně boží!!

katka-kacav3318
09.06.2019 5 z 5

Jay Kristoff opět nezklamal. To bylo tak boží už bych potřebovala další díly. Byla jsem velice naštvaná jednou smrtí, ale musela jsem to překonat. Jako ten zvrat na konci a vlastně celá kniha bomba.

Lena91
09.06.2019 4 z 5

Pokud se chystáte na Nikdynoc, nezanevřete na ni po pár přečtených stránkách. Začátek je totiž slabší, ztrácíte se mezi přítomností a vzpomínkami hrdinky Mii a zdá se vám, že nic nedává smysl. Ale jakmile se přelomí ten ne zcela podařený úvod o cca 100 stranách, kdy se Mia dostane s Tricem do "školy pro vrahy", začne být kniha najednou čtivá, napínavá, plná akce i erotických momentů. Plná prostých slov, což mi ale nevadilo vzhledem k tomu, že se jedná o komunitu největších vrahounů. Co mi ale vadilo jsou poznámky pod čarou, které někdy byly úplně zbytečné až hloupé.

rajcatko
08.06.2019 4 z 5

Jako každý, i já měla problém se začátkem knihy. Ale pak to jelo rychlostí světla ( nebo temnoty?). Poznámky pod čarou ani nečtěte, já je četla a stejně si z nich nic nepamatuji :-)
Navíc mě rozčilovalo, když mi nějaká ta hvězdička unikla. I přes to, že jsem přesně věděla, že to bude nějaká blbost, tak jsem jí stejně hledala, abych si dokázala, že jsem měla já blbka pravdu. Ale příběh je opravdu hodně dobrý a moc se těším na pokračování, takže vřele doporučuji :-)

Lambisko
07.06.2019 4 z 5

Zacatek byl pro mne hodne narocny, minulost, pritomnost a do toho miliony poznamek pod carou... ale jakmile se dostanete dal, poznamek bude min a min a konecne nic nerusi od deje. Pribeh se mi libil, budu se tesit na dalsi dil. Jen doufam, ze tam bude min preklepu a chyb.

Borufka_9
02.06.2019 5 z 5

Skvělá kniha a jak čtu komentáře, docela nepochopená. Ač je o mladých, není!!!! to YA žánr a to nejen proto, že jsou tam vulgarismy a sex. Je to parádně rozehrané, těším se na další díl.

pro dívky pro dospívající mládež (young adult)

Jay Kristoff
australská, 1973