Nie je tam

Nie je tam
https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/303147/nie-je-tam-3gb-303147.jpg 4 511 511

Stratené dieťa, rozvrátená rodina, osudný telefonát, ktorý vráti hrdinku do bolestnej minulosti. Caroline Shipleyovej sa podlomia kolená, keď počuje v telefóne tie slová. V momente sa prenesie o pätnásť rokov späť do luxusného rekreačného strediska v Mexiku a do osudnej noci, keď sa jej zrútil svet. Ten výlet mal byť oslavou. Carolinin manžel Hunter ju presvedčil, aby nechali ich dve malé dcérky samy spať v hotelovom apartmáne a vo dvojici oslávili desiate výročie svadby v hotelovej záhradnej reštaurácii. Lenže keď sa vrátili do apartmánu, so zdesením zistili, že ich dvojročná Samantha zmizla bez stopy. Caroline prežíva dni, týždne a roky utrpenia. Musí sa vyrovnať s pozornosťou médií, ktoré ju označujú za chladnú ženu a neschopnú matku, a pritom sa usiluje zachrániť manželstvo. Rieši aj problémy staršej dcéry Michelle, ktorá sa k nej správa dosť negativisticky. A celý čas sa zúfalo drží nádeje, že Samantha sa jedného dňa objaví, no život ju znova a znova vracia do krutej reality. Caroline netuší, komu a čomu veriť. Vie len to, že niekto sa silou-mocou usiluje tajiť pravdu o tom, čo sa stalo jej dcérke.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

She's Not There , 2016

tereza94
19.04.2018 5 z 5

Knihu jsem přečetla za jeden den, děj byl svižný a rozhodně jsem se nenudila. Konec mě překvapil. Rozhodně si přečtu i další knihy od autorky :-)

85098211
11.02.2018 4 z 5

Připouštím, že střídání minulosti a součastnosti mi ze začátku připadlo dost neobvyklé. Ale dalo se na to poměrně rychle zvyknout. Problém byl spíš v tom, že se příběh tak trochu táhne. Zápletka je ale velice zajímavá, jako matka dvou dětí si takovou hrůzu nedokážu představit. Protože já bych z toho snad zešílela... Je to moje první kniha od autorky, podle mého názoru píše docela dobře a čtivě, proto jí časem dám další šanci.

Miška.Miška
09.01.2018 3 z 5

Téma bylo velmi zajímavé, čekala jsem nějakou pecku, bohužel jsem se nedočkala. Za mě průměr.

Hakl54
22.12.2017 2 z 5

Na knížce mě vadilo zejména přebíhání z minulosti do současnosti a naopak. Vykreslení postav bylo hodně povrchní a závěr mě zklamal nejvíc. Zmizení dítěte musí být obrovské trauma a shledání po tolika letech musí být psychicky náročné pro všechny zúčastněné a ne taková pohádka, kterou nám spisovatelka nabídla.

SimonaP
10.12.2017 4 z 5

Dobrý, napínavý, zvrat jsem tentokrát neodhadla, vůbec jsem netušila, jak to mohlo být .

Hanulka25
26.11.2017 2 z 5

Knížku jsem přečetla, ale bez velkého nadšení. Všechno bylo předvídatelné, žádný nečekaný zvrat se nekonal.

martina.bella
13.11.2017 3 z 5

Zajímavé téma, zpracováním průměr. Dočetla jsem, protože jsem byla zvědavá, jestli se Samantha najde nebo ne. Ale knížka mi připadala plná takových vycpávkových pasáží, které děj nikam neposouvaly a moc mě nebavily.

e-Lisbeth
13.11.2017 4 z 5

Noční můra každého rodiče... autorka dobře vykreslila psychické vypětí a pocity matky, která přijde o své dítě a rozpad vztahů, které tato tragédie přinese.
Nejslabší místo knihy je bohužel závěr a jeho věrohodnost.

evin84
12.11.2017 5 z 5

Paradni knizka ktera me chytla.A pridavam se k nazoru,ze hodne pripomina Manzele odvedle.

jana3099
08.11.2017 5 z 5

Knihy Joy Fieldingové jsem četla všechny, je to moje oblíbenkyně a i tahle mě zaujala - zajímavý i hodně smutný příběh, konec je opravdu překvapivý - netušila jsem vůbec, kdo za únosem malé holčičky vlastně stojí.....

ctenarkaEva
21.10.2017

Čtivá kniha, příběh je podobný Manželům odvedle. Joy Fielding mě nezklamala.

Acquenta
20.09.2017 4 z 5

Výborná kniha, která mi hodně připomínala manžely odvedle. Četla se dobře, byla napínavá a musím se přiznat, že jsem až do konce neměla tušení, kdo malou Samanthu unesl, takže pro mě velké překvapení...

sabca
10.09.2017 5 z 5

Pěkný román s kriminální zápletkou jako většinu knih této autorky. Nemohu říct, že bych uhodla kdo a proč Samanthu unesl. Byla jsem na konci knihy překvapená. Doporučuji k přečtění

ajasin
27.08.2017 5 z 5

Dobře napsaná pohádka pro dospělé. Slušně propracovaný, vypointovaný příběh. Čtení k vodě nebo na lenošivou dovolenou jako stvořené.

irefir
26.08.2017 5 z 5

Nejdřív jsem se jen tak nechala unášet dějem a pak jsem samozřejmě začala přemýšlet, jak se všechno seběhlo a kdo je únoscem. Ale detektiv ze mě zase nebude - tipovala jsem někoho jiného:)

boeink
17.08.2017 5 z 5

Knihu jsem přečetla během dvou dnů na dovolené. Čtivá oddychovka, tak jak jsem od Joy přesně čekala, proto jsem si ji taky přibalila. U mě dobrý!

hanča34
12.08.2017 5 z 5

Stará dobrá Joy mně opět nezklamala. Za mně 5 hvězd.

pindorova
03.08.2017 2 z 5

Kniha krásně napsaná, velmi čtivá, ale příběh byl tak naivní a v závěru mi přijde, že se toho za celý průběh knihy ani moc nestalo. Kdo a proč Samanthu unesl se dalo velmi snadno uhádnout a tak jsem čekala zvrat nebo nějakou bombu, ani jedno nepřišlo.

Lucka11
30.07.2017 4 z 5

Začiatok bol pre mňa dosť zadrhavajúci, ale potom sa to rozbehlo. Od 2/3 knihy bolo čítane pre mňa dynamické, rýchle a strhujúce. Určite si od tejto autorky prečítam aj ďalšie knihy. Ja odporúčam

kob
19.07.2017 4 z 5

Rozjezd pomalejší, trochu nepříjemné přeskakování v čase, ale pak mě knížka úplně pohltila, ke konci jsem skoro nedýchala.