Nezbedné pohádky

Nezbedné pohádky https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24904/bmid_nezbedne-pohadky-yF5-24904.jpg 5 161 26

Veselá knížka, v níž vynikající kreslíř a spisovatel obrátil naruby známé klasické pohádky… V šesti pohádkách se opravdu dějí podivné věci – v povídání O statečné princezně královská dcera Máňa zachraňuje Honzu z pekla, v pohádce O Popelákovi má bohatá vdova tři syny a ten nejmladší se u ní nemá zrovna nejlépe…

marcela6183
07.06.2015 5 z 5

Ona ještě opravdu jde vymyslet pohádka. Česká, lidová, vyprávěná a tak správně strašidelně trhlá. Pane Lado, proč jen nejste dnešním režisérem. Třeba by měly vánoční pohádky větší úroveň, než mají...
Podobně jako Ladovo Dětem - dneska jsem držela v ruce při utírání prachu v knihovně. Jako malá jsem si některé černobílé ilustrace dočmárala pastelkami. I tak je kniha nezaměnitelná :)
Přece jen. Popelákova nožka osmačtyřicítka mě vede k Hurvínkovi. Škoda, že už nejsem dítě! Pětka s hvězdičkou.

Lady Dracula
19.06.2013 5 z 5

Jo! Co je převrácené, je nejlepší:)

kika 13
08.02.2013 3 z 5

Pěkná knížka dobře se četla.

petka-2007
22.01.2013 4 z 5

Jedna z knih mého mládí - líbila se mi.

maryzka
04.05.2012 5 z 5

bohužel jsem tuto,knihu měla pujčenou z knihovny ale některé pohádky jsou tak báječné zfilmovaný že je člověk ani nemusí číst.

anyzek
08.02.2011 4 z 5

Jak miluji Ladovo díla a dílka, tak mě tyhle Nezbedné pohádky opravdu "nezbedily" a poškádlily už jako dítě. znalé klasické verze pohádek. Ale vždyť přesně to byl autorův záměr! Takže se mu to podařilo dokonale.