Čo bolo potom

Čo bolo potom https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/280003/bmid_co-bolo-potom-kQc-280003.jpg 4 2890 2890

Ako by ste sa vyrovnali so skutočnosťou, keby ste stratili niekoho, koho veľmi milujete? Zmenil by sa váš pohľad na svet a prehodnotili by ste rebríček svojich životných hodnôt? V románe Jojo Moyesovej sa hlavná hrdinka Louise Clarková vydáva na podobnú cestu a hľadá odpovede na svoje otázky. Po intenzívnom šesťmesačnom vzťahu s paralyzovaným Willom Traynorom, ktorý sa rozhodol ukončiť svoju pozemskú púť asistovanou samovraždou, sa prebíja životom bez neho. Sama má nepríjemnú nehodu, čo ju prinúti vrátiť sa domov k rodine. Akosi cíti, že sa opäť ocitla tam, kde sa všetko začalo. Telo sa jej pomaly uzdravuje, ale duša nie. Život po Willovej smrti znamená pre Lou učiť sa všeličo odznova, budovať na nových základoch. Ošetrovateľ Sam Fielding, pre ktorého sa kontakt so životom a smrťou stal povolaním, je azda jediný, kto ju môže pochopiť. A vtom sa z Willovej minulosti nečakane vynorí jeho 16-ročná nezvládnuteľná dcéra, o ktorej nikto nič nevedel. Lily prevráti Lou všetky plány, vnáša do jej života iba stres a ženie ju do úplne inej budúcnosti, ako si naplánovala... život je plný zvratov a prekvapení...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

After you , 2015

melien
12.01.2017 4 z 5

Nemohu říct,že by se mi kniha nelíbila, ale strhující taky nebyla, měla jsem velká očekávání s toho jak se Lou asi změní a jaká zažije dobrodružství,ale nakonec se vlastně vubec nezměnila, na druhou stranu to takle je i v reálném životě a o ti vic mi přišel příběh skutečnejsi, protože je to příběh o dívce,která ztratila někoho koho milovala. . . Jsem ráda,že jsem přečetla. .

tarantinka
12.01.2017 3 z 5

No...jak už tu zaznělo, občas je lepší nechat úspěšný příběh bez pokračovaní. Za mě dvojka nic moc, místy nuda, vývoj příběhu mi kolikrát přišel dost nepravděpodobný a Lou mě vyloženě vytáčela :-D
Ale bylo hezké zavzpomínat. Zkusím teď zas něco jiného, moc ráda se však k romantické Moyesce někdy vrátím.

Áňa 998
12.01.2017 4 z 5

No.. první díl byl rozhodně lepší .. ale ani druhý není k zahození :)

Anyv
11.01.2017 4 z 5

Nevím jestli někdy není lepší jeden příběh ukončit a nechat čtenáře ať si domyslí, jak to asi dopadlo. Kniha se čte dobře, tak jako všechny od této autorky. Příběh není přitažený za vlasy, ale doufala jsem, že se Lou najde v profesní kariéře úplně někde jinde.

Ditules
10.01.2017 3 z 5

Je jasné, že na Než jsem tě poznala už patrně žádná její kniha mít nebude, přesto je Život po tobě důstojným pokračováním. Nejvíce jsem se nasmála u pasáží s rodiči. :) Lilly mi moc neseděla.

Kamilajznik
09.01.2017 4 z 5

Moje první ctena kniha po dlouhé odmlce a myslím že velmi dobrá volba. Moc příjemné čtení.

leny.wood
08.01.2017 3 z 5

Ze začátku mi to přišlo jako úplně obyčejné čtení, bez kterého bych se obešla. Pak ale konečně přišla chvíle, kdy jsem musel číst pořád dál a dál a užila jsem si to. Celkově se však jedná o nejslabší z knih JM.

biairicia
07.01.2017 2 z 5

Knižka se čte dobře, ale je tak trochu o ničem v návaznosti na Než jsem tě poznala. Vůbec to není o tom, že by žila, alespoň trochu jako si Will představoval. Nebo jak to alespoň vypadalo, že ji naučil, či ukázal. Ona se vůbec nezměnila. Za mě název knihy říká úplně něco jiného, než obsah. Napsat to jako novou knihu ok. Ale jako pokračovaní? Proč? Zbytečné.

Kyta
07.01.2017 4 z 5

Tuto knihu jsem vzala do ruky ne třeba ze zvědavosti, že bych chtěla vědět, jak to s Lou dopadlo, ale prostě jen proto, že je to pokračování a nemohla bych žít s vědomím, že existuje i druhý díl a já bych ho neměla v ruce. Nyní, po dočtení, Jsem přímo zahlcená rozporuplnými pocity. Doteď nevím, jestli se mi "Život po tobě" líbil nebo ne. Jako pokračování toho neskutečně skvělého "Než jsem tě poznala" mi to zkrátka nesedí. Jako námět na samostatnou knihu ano, ale takhle... Neříkám, že to nestojí za přečtení, ale některé knihy pokračování nepotřebují.
Už v prvních stránkách mi začal chybět Will; ty jeho ironické nebo vtipné poznámky či prostě jen jeho přítomnost. Jakmile o něm padla zmínka, hned se mi oči zalily slzami. Všechny pocity jsem prožívala s Lou. Louisa Clarková bez Willa už nebyla ta samá Louisa, kterou jsem si zamilovala. Jojo Moyes její situaci ale vystihla skvěle; její zdrcení žalem (který se přenesl i na mě), strach znovu milovat, potácení se životem, aniž by měla nějaký konkrétní cíl, nejistota, obavy,... Přesně tak nějak bych si představila jakoukoliv osobu, která přišla o milovaného člověka. Co se týče citů, tak Jojo nikdy nezklame. S dějem je to tady o kapku horší. Připadalo mi to moc kýčovité, někdy přehnaně "přeplácané", jindy zase skoro bez děje. Fakt, že měl Will dceru... No nevím, nějak to na mě nezapůsobilo. Zaujalo mě ale sbližování Lily s babičkou i Louisou. Líbilo se mi gesto Lou ohledně Lily. Záchranář Sam na mě velký dojem neudělal, nicméně jsem ho ale Lou moc přála; koneckonců nikdo se nemůže utápět v žalu věčně.

Na první díl tato kniha jednoznačně nemá. Když o tom tak uvažuji, nemůžu ji zařadit do stejné úrovně jako "Než jsem tě poznala", prostě by to nebylo fér. Autorka se s pokračováním vypořádala bravurně, o tom není pochyb, jenže každý má svůj subjektivní názor a hodnotit tuhle knihu objektivně rozhodně nejde. Kvůli tomu nemůžu dát plný počet hvězd.
Ze srdce doufám, že i přes skoro otevřený konec žádné další pokračování nebude.

Cisuna
06.01.2017 5 z 5

Já tu její romantiku prostě miluju!!! Při čtení jejich knížek, člověk pláče, směje se,dojímá se i sní...Při čtení téhle knížky mi bylo tak nějak
hezky na duši:-)

moho
06.01.2017 5 z 5

Pro mě nově objevená knižní autorka, viděla jsem film Než jsem tě potkala, tak jsem se nechala zlákat. Rozhodně nelituju, zhltla jsem jí najednou. Knížka, která mě oslovila a cítím jí ještě teď. Takové knihy mám ráda, když o nich musím a chci přemýšlet ještě několik dní po dočtení. Půjdu hledat další tituly. Už se těším.

bookworm_plants
06.01.2017 5 z 5

Zase úplně úžasná knížka od Jojo, dobře se četla. Nové postavy jsem si kromě Lily oblíbila, ale později i tu Lily. Sam byl moc fajn. Donna taktéž.
Rodiče od Lou mě tam celkem štvali, hlavně její matka ani Lou z ní neměla radost, když se k ní nastěhovala.
Trochu mi tam chyběl Will a jeho sarkastické poznámky, ale na Sama jsem si celkem rychle zvykla, když byl tak neodolatelný. :D
Určitě si přečtu i autorčiny další knížky. 5*

Natyna3
04.01.2017 4 z 5

Podle mého názoru kniha nedosahuje kvalit předcházejícího dílu, přesto však v sobě má určité kouzlo. Je to milý román, už ale ne tak hluboký.

julie1989
04.01.2017 5 z 5

přečetla jsem jedním dechem, pokračování příběhu se mi asi líbilo více než začátek

caracol
03.01.2017 4 z 5

Kniha se mi četla dobře, ale nenadchla mě tak jako "Než jsem tě poznala" - to byl zatím top.
Nicméně, kniha má zajímavý děj, nenudí. U některých částí vás mrazí, vytrysknou slzy, u jiných zas jen čekáte na změnu :) Občas se mi děj zdál přitažený za vlasy.

Každopádně - kniha je čtivá, za mne si zaslouží 4 hvězdičky :)

alnahu
03.01.2017 3 z 5

I já jsem čekala od této knihy trošku víc, do poloviny knihy jsem se nemohla začíst, po polovině ,kdy se rozvine děj s dcerou Wiliama -Lily a záchranáře Sama ,to bylo trošku lepší. Ale také mě toto pokračování knihy " Než jsem tě poznala"-příliš nenadchlo .

silvie5281
03.01.2017 3 z 5

Knihu jsem právě dočetla a ... jsem plna zcela protichůdných pocitů.
Trvalo mi dlouho se do knihy začíst, konkrétně první polovinu. Nemohla jsem poznat "novou" Lou, která se utápěla v žalu. Hledala jsem tu, která hrdě nosila po Paříži čmeláčí punčocháče .. Když vezmeme v úvahu, že to bylo půlroku po Willově skonu.
Druhou polovinu jsem už četla, nenutila jsem se do každého řádku, ale nijak mě to neoslovilo. Chyběl mi tam ten náboj a přidrzlý humor Lou, který se nebála předvádět nahlas v prvním díle.
Chápu, že je velmi těžké navázat na předchozí úspěch, navíc, když drtivá většina z nás Lou spojuje s Willem, rovněž chápu, že pokračování si svým způsobem vymamili fanoušci knihy Než jsem tě poznala, ale osobně bych si ho odpustila. Tato kniha mi přijde s velmi otevřeným koncem - jak bude probíhat vztah Sama a Lou? Jaká bude její práce v NY?
V tomto ohledu by mě spíše zajímaly životní osudy Treeny, Louin život by se mohl uzavřít na pozadí ...
Ale jak se říká, sto lidí, sto chutí ... :)

SakuraLuci
02.01.2017 5 z 5

Wooow...
Je opravdu hodně složité navázat na skvělou knihu, na bestseller... Jojo je ale opravdu velkolepá spisovatelka a chopila se toho se ctí... Zase jsem měla mrazení, u knížky jsem se několikrát zasmála nahlas a ukápla mi i slza... Za mě moc povedené pokračování a kdyby vyšel další díl, tak bych byla mezi prvními, co by titul kupovali...

kytarka
02.01.2017 5 z 5

První díl se mi více líbil. Ale i tohle pokračování je velmi příjemné čtení a stojí za to si to přečíst a vědět jak to dopadlo.

Tejezka
01.01.2017 5 z 5

Nádherné pokračování...Ikdyž 1. díl byl TOP, který se už ničemu nevyrovná, tak Život po tobě se mi velmi líbil... Sam mě okouzlil hned jako Louisu, Lily mi chvílemi také lezla na nervy svým chováním, ale i mě velmi přirostla k srdci..