Neviditeľný život Addie LaRueovej

Neviditeľný život Addie LaRueovej https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/525723/bmid_neviditelny-zivot-addie-larueovej-6547d70d0b19f.jpg 4 1023 1023

Život, na ktorý si nik nespomenie. Príbeh, na ktorý nikdy nezabudnete. Francúzsko 1714: zúfalá mladá žena spraví faustovskú dohodu, aby mohla žiť večne, bez obmedzení. Zmluva s temným božstvom má však háčik, Addie po sebe nedokáže zanechať žiadnu stopu - ľudia na ňu zabudnú, len čo z nej spustia zrak. Tak sa začína nezvyčajný príbeh Addie LaRueovej, odvíjajúci sa naprieč storočiami a kontinentmi, naprieč dejinami i umením. Až kým Addie takmer po tristo rokoch nestretne mladého kníhkupca, ktorý jediný si dokáže zapamätať jej meno.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Slovart (SK)

The Invisible Life of Addie LaRue , 2020

Whisky
06.07.2022 2 z 5

Pěkný,poetický styl psaní (a překladu),a to je tak všechno.Knihu jsem četla postupně na nočních,ani jsem se nenamáhala si ji vzít domů.I když jsem jí kolikrát pár dní ani neviděla,klidně jsem mohla navázat tam,kde jsem přestala.Nuda - a o čem to vlastně bylo ?Jo,Addie,na tebe zapomenu taky.

Alma-Nacida
04.07.2022 2 z 5

Čekala jsem dobrodružnou cestu časem přes francouzskou revoluci, napoleonské války a obě světové války, zvlášť když Addie proklamuje už na začátku, jak bojovala, byla špionkou atd. Ale ono doslova nic. To zamrzí.
Došlo mi samozřejmě, že to nakonec má být romance. Ale šmarjá, pak by teda 250 stran stačilo až až. Takhle jsem to dočetla, protože jsem pořád doufala, že to snad nemůže být všechno, ale bylo. Přeskakovala jsem ne o 106, ale o 212.
Za mě promarněná příležitost na skvělou jízdu dějinami, ještě když je tu ta nesmrtelnost, že ... To by byla možnost zasáhnout do dějin a dodatečně čtenářům objasnit, jak za vítězství zla nad ještě horším může Addie ve snaze udělat svět lepším. No nic. Musím si spravit chuť nějakou tou dobře vylíčenou bitvou.

Foxie89
03.07.2022 4 z 5

Kniha je moc milá, pomaloučká a čte se opravdu příjemně. Je ale sranda, že až po dočtení knihy jsem si uvědomila, jak málo tam toho děje je.

lucie8854
01.07.2022 4 z 5

Nádherná kniha, moc se mi líbil příběh i postavy jsem si zamilovala. Jednu hvězdičku dávám dolů kvůli pomalém rozjezdu a délce knihy, myslím, že by kniha mohla mít klidně o 150 stran méně.

TomTomis
26.06.2022 3 z 5

Ne, tohle byla tedy dlouhá, pomalá ukňouraná jízda časem. Knihu jsem četl někdy v době, kdy jsem měl rozečtenu její trilogii o Londýně. Všude se kniha objevovala, kupa lidí ji vynášela do nebe. Příště si musím dát pozor na to, kdo o knize mluví. Tohle je snad spíše kniha pro ženy. Já se jí prodíral tak dlouho a ke konci se už modlil, aby to skončilo. A konec? No jo, trochu jsem něco podobného čekal. Děkuji autorce za občasnou pěknou myšlenku, ale už více ne...

Lvíček835
25.06.2022 5 z 5

Vážně pěkná kniha určitě ji budu mít v paměti hodně hodně dlouho moc se mi líbyla a postavy ty budu mít před sebou ještě hodně dlouho ÚŽASNÉ

Ivka14
23.06.2022 4 z 5

Addie kdo by na tebe mohl zapomenout?

Musím přiznat, že samotná myšlenka příběhu na mě udělala dojem.

Addie - hlavní hrdinka je dle mého názoru velmi unikátní postava, se kterou se do značné míry ztotožňuji. I když jsem čekala na kapitoly s Lucem, srdce mi ukradl Henry. Kniha ve mně vyvolala spoustu emocí a konec mě doslova posadil na zadek. Po přečtení Addieho příběhu jsem seděla a zírala do zdi, protože jsem musela vstřebat, co se stalo.

Knihu bych určitě doporučila každému zralejšímu čtenáři. Zůstane v mém srdci a paměti na dlouhou dobu.

Alenka_pokorna
19.06.2022 5 z 5

Nádhera, nádhera. Ze začátku mě kniha příliš nebavila, ale postupně mě naprosto pohltila. Hrdinka mě chvílemi mírně řečeno vytáčela. Doteď nechápu, s přihlédnutím k její povaze, touhách a snech, proč se ještě před svou nesmrtelností nesebrala a nevyrazila do světa. Měla by to mnohem jednodušší než poté se svým "darem". Navíc na to, jak se v rodné vesnici dusila a toužila poznat svět, mi k ní příliš neseděla skutečnost, že svůj osud, kterým mělo být manželství, na chvíli i přijala. Dle mého názoru to nebylo konzistentní s její povahou. Nicméně nádherně napsaná kniha, nabitá myšlenkami, nad kterými se člověk musí chtě nechtě pozastavit. Myslím, že na takovou knihu musí být člověk naladěný a mít čas si ji pořádně vychutnat a přemýšlet nad ní. Určitě se k ní v životě vrátím. A ten originální, osvěžující konec zbožňuju.

Magdyla.8
15.06.2022 3 z 5

(SPOILER) Po přečtení knihy a komentářů tady mám stále rozporuplné pocity. Plusové body dávám za styl a jazyk, jakým kniha byla napsána. To byla krása. Námět je taky originální a měl mnoho potenciálu. Ale jak už tu bylo zmíněno.. než se dopracujete ke shledání Addie a Henryho tak to velmi trvá, neutíkal mi vůbec příběh, Addie chce mít volnost a pak vlastně netuší co s ní dělat a necestuje ani nijak moc po světě a prostě jen tak "živoří" s různými osobami, které se naskytnou poblíž. Žádný osobnostní posun u ní nebyl, její linka mi byla ukradená, více jsme se zajímala o Henryho. Z Luca se s postupem času udělala ta nejzajímavější osobnost v knize, bohužel konec mi ji zkazil. Doufala jsem, že bude pán zla, ten kterého se všichni bojí, ale v půlce knihy z něho byl zamilovaný puberťák. No nevím, bohužel kniha měla kolem sebe tolik ohlasů, že jsem měla přílišné očekávání.

Snapeova
14.06.2022 5 z 5

Už delší dobu se mi nestalo, že bych knize mohla dát plný počet hvězd a taky se mi delší dobu nestalo, že bych nějakou knihu přečetla tak rychle.
Ono by se klidně dalo říct, že se tam toho až tolik neděje, že to není plné akce a podobně, ale mě to tak vůbec nepřišlo. Příběh mě uchvátil, hltala jsem každé slovo a byla jsem spokojená od začátku až do konce. Po dlouhé době kniha, která se mi fakt naprosto trefila do noty. Ještě, že mi ji kamarádka ukázala :)

Malíček
09.06.2022 5 z 5

První kniha, kterou jsem od této autorky četla, a rozhodně ne poslední.
Neviditelný život Addie LaRue je skvěle napsaný příběh, kniha je velmi čtivá, hlavní postavy jsem si opravdu oblíbila a hlavně jsem celou dobu byla v napětí, jak příběh skončí. Myslím si také, že jsou v příběhu zakomponovány poměrně hlubší myšlenky a nádherně jednoduchá obálka je už jen třešinka na dortu.
Tuhle knihu mohu s klidným srdcem doporučit, protože si myslím, že vás pohltí tak jako mě.

ctuvnoci
03.06.2022 5 z 5

Není možnost udělit mimořádně více hvězdiček? Tohle byla lahoda. Krásně vystavěný příběh, s dobrými myšlenkami, skvělá jazyková stavba, za to nejspíš patří dík i výbornému překladu. Žádná část knihy navíc, vše zapadalo na své místo a nakonec ani nevadilo střídání v časové ose, ač to ne vždy mám ráda. Fantasy není můj oblíbený žánr, ale tato kniha mi ukázala, že není potřeba se bát žádných žánrů, v každém se najde mistrovské dílo.

knihomolkaMist
28.05.2022 5 z 5

Dokonalost! Fakt skvělé dílo, které řadím mezi nejlepší knihy roku! Překrásný poetický jazyk, neuvěřitelně rozkošný příběh, který vás vtáhne a nepustí. Tolik nádherných myšlenek, kolik jsem v knize už dlouho neviděla! A ten konec? Fakt se mi chtělo brečet! A párkrát jsem si i poplakala :D
Mohu jedině doporučit, jen si připravte kapesníky! ;)

Agatha84
21.05.2022 4 z 5

Jsem introvert se vším všudy, nicméně taková míra neviditelnosti a osamění vyděsila i mě. Putování s Addie mě rozhodně bavilo, sice by se některé kapitoly daly s klidem vypustit, ale za to kouzelné téma a krásný jazyk autorce s klidným svědomím odpouštím.

katerina5544
20.05.2022 3 z 5

Tak takova mila pohadka. Fantasy ctu jen okrajove, na zpestreni a rozsireni obzoru. Tato kniha je hezky psana, kvetnate popisy, libilo se mi to, akorat by nevadilo kdyby byla celkove trosku kratsi, obcas to uz zavanelo nudou. Autorka si mohla vic pohrat s historickými udalostmi. Co mi dost vadilo byl fakt, ze postavy byly buď bisexualni nebo gayove/lesby. Nic proti ale to bylo fakt prehnany,nerealny,zbytecny.
Nevim proc,ale Henryho jsem si predstavovala jako Harryho Pottera :-D k Addie jsem nemela vztah zadny a Luc byl fajn, nejsympatictejsi. Jinak ostatni postavy spis protivny. Nektere veci nedotazene - jednou na Addie zapomněli když prosli dvermi a jindy ne....panenska blana ji asi srustala nonstop ;-) no, hodnocení dávám celkem dobre, protoze jako odpocinkova kniha splnila ucel, ale clovek se v tom nesmi moc babrat, asi to je u YA fantasy normalni, nevim :-)

Nikkiproch
18.05.2022 5 z 5

Do téhle knížky jsem se zamilovala po prvních stránkách a zamilovaná jsem zůstala až do konce. Většinou v knihách mívám problém s hlavními hrdiny, ale tady jsem si oblíbila všechny - Addie, Luca i Henryho. Líbilo se mi prolínání dvou časových rovin, postupné vyprávění a odhlalování, no, prostě je to pecka. :-) I přes 500 stránek má pořád spád a je to opravdu moc pěkné čtení.

"Občas ti může připadat, že je život hrozně dlouhý, ale nakonec uplyne rychleji, než čekáš. Nezapoměň žít svůj život dobře."

Monačte
17.05.2022 5 z 5

Podlehla jsem mnoha doporučením a nadšeným reakcím v okolí i hypu na sociálních sítích. A nelituju. Faustovský příběh, silná hlavní hrdinka, plastický vhled do hlavy a myšlenek hrdinů a umění popsané tak, jak jsem myslela, že se ani popast nedá. Jediné mínus vidím v délce knížky – nejsem fanouškem "tlustých knížek" a přišlo mi, že na konci druhé třetiny knížka trochu ztrácí dech.

Mimochodem – původně jsem knihu chtěla hodnotit **** ale jednu bonusovou hvězdu dávám za její krásu. Barevná ořízka a velmi haptická sametová obálka jsou jednoduše WOW a tuhle knížku CHCETE mít v knihovně! Pokud někdo odsuzuje paperbacky, že jsou to takové obyčejné spotřební předměty – běžte do knihkupectví a prohlédněte si tuhle knížku! Krásná knihařská práce! Díky Slovarte!

blackoutzuzi
13.05.2022 4 z 5

Ač se jedná o fantasy příběh, nemůžu si pomoct, ale působil na mě neskutečně uvěřitelně! Autorčin styl psaní podle mě sedne každému, píše velmi čtivě, zároveň se nejedná o vyloženě jednoduchý a strohý text, ale místy až poetický s mnoha krásnými myšlenkami a hlavně - originálním námětem!

Byla jsem zvědavá, jaké nám autorka přichystá finále a za mě nemohu být spokojenější. Přeci jen jsem ale díky všudypřítomné chvále od knížky čekala malinko víc, že ve mně bude rezonovat ještě dlouho po dočtení, to se ale nestalo, z toho důvodu nedávám plný počet.

Mrshodan
11.05.2022 2 z 5

Čtivé, velmi čtivé, ale ve své podstatě neskutečně smutné. Co všechno je člověk schopen udělat, aby žil-nežil. A je tam i poznání.
Jednoznačně souhlasím s EmBiii.

KnihomolkaKatka
11.05.2022 4 z 5

Kniha je čtivá, chvílemi celkem napínavá (hlavně ke konci), líbí se mi popis Villonu, při kterém člověk musí mít trochu představivosti. Líbilo se mi, jak se Addie špičkovala s Temným. Henry byl kapitola sama o sobě. Jeho příběh mě tak nějak zasáhl. A chápala jsem ho.
Příběhu nechybí romantika, provokace, poetičnost, plynulost. Přesto se určité věci opakovali, proto jsem musela strhnout jednu hvězdičku. Základním kamenem, na kterém je příběh postaven je určitě touha. Touha a strach, že to, po čem toužíme nejvíc, možná nikdy mít nebudeme. Touha jít si za svým. Za každou cenu. A to doslova. Ochota obětovat duši.