Neviditeľný život Addie LaRueovej

Neviditeľný život Addie LaRueovej
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/477218/bmid_neviditelny-zivot-addie-larueovej-Wks-477218.jpg 4 1027 1027

Život, na ktorý si nik nespomenie. Príbeh, na ktorý nikdy nezabudnete. Francúzsko 1714: zúfalá mladá žena spraví faustovskú dohodu, aby mohla žiť večne, bez obmedzení. Zmluva s temným božstvom má však háčik, Addie po sebe nedokáže zanechať žiadnu stopu - ľudia na ňu zabudnú, len čo z nej spustia zrak. Tak sa začína nezvyčajný príbeh Addie LaRueovej, odvíjajúci sa naprieč storočiami a kontinentmi, naprieč dejinami i umením. Až kým Addie takmer po tristo rokoch nestretne mladého kníhkupca, ktorý jediný si dokáže zapamätať jej meno.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Slovart (SK)

The Invisible Life of Addie LaRue , 2020

Lauriy
29.01.2022 5 z 5

I když si vás nikdo nepamatuje, stejně můžete na světě zanechat svojí stopu. A co teprve, když si vás někdo pamatuje.
Tohle byla opravdu nádhera, tak krásně napsáno, zážitek.

SimonaM86
29.01.2022 5 z 5

"Já si Tě pamatuju"
Doporučuji!
Skvělý příběh, zvrat, cesta... Od chvíle kdy jsme se ponořila do světa Addie, Henryho a Luca, tak jsme se nemohla odtrhnout.

tereza3886
27.01.2022 5 z 5

úžasná kniha! krásná volba slov, zvrat, enemies to "lovers", trochu nadpřirozena, láska, démoni

ZapisnikTerky
24.01.2022 5 z 5

Bála jsem se, že budu jedna z mála, které se kniha líbit nebude. Rozumějte, nemusím pomalé knihy s květnatou mluvou. Jenže tady to bylo úplně jinak pomalé. A pak jsem se už nemohla odtrhnout. Tohle je prostě krása. Víc v mojí recenzi.

Fallon443
24.01.2022 4 z 5

(SPOILER) Upřímně mám z téhle knihy hodně rozpolcené pocity.
Ten styl psaní je tak nádherný. Je to opravdu krásně napsané, ale největší problém jsem měla s tím, že se tam třeba sto stran nic nestalo. Nemyslím začátek knihy, protože ten mě bavil, ale chci tím říct, že mě nezajímal život Henryho a celkově jsem ho od začátku moc nemusela. (ano byl to fajn kluk, ale zkrátka jsem celou dobu fandila Lucovi)
Neměla jsem ráda kapitoly s Henrym, ale milovala ty s Lucem. A Luc byl ten důvod proč jsem chtěla číst dál a dál.
A ještě k tomu konci... Podle mě si Luc zasloužil lepší konec, protože Addie opravdu miloval a zdálo se mi že tomu akorát nechtěla uvěřit.
No každopádně je to opravdu originální námět a knihu jsem měla přečtenou za dva dny.
A doporučuji ji už z důvodu toho, jakým krásným stylem je napsána.

Nieroccoon
22.01.2022 4 z 5

Bála jsem se konce, ale musím říct, že jsem spokojená. Samozřejmě doporučuju. Jak už tady zaznělo, tak dějové linky s Lucem jsem si taky moc užílavala.

tereza7804
19.01.2022 5 z 5

Tohle je asi bez komentáře. Trošku jsem se bála, že se mi kniha líbit nebude kvůli tomu, že to bude moc zdlouhavé a jednoduše mě to přestane bavit. Ale tohle předčilo moje veškeré očekávání. Je to napsané neuvěřitelně zajímavě, hlavně jak se protínají dvě období a kniha má takový historický a krásný nádech, který vás prostě chytí za srdce a nepustí. Zápletka, vývoj děje a finále byli naprosto nepředvídatelné a mě osobně konec vážně zničil. Bonusem jsou všechny ty myšlenky a citáty, které mi běhají v hlavě doteď. Tohle je vážně jedna z knih, která vás ,,existencionálně" někam posune a uvědomíte si hrozně moc věcí. Vážně *nezapomenutelný* zážitek a postavy.
5/5 - bez debat.

Ocásek
16.01.2022 5 z 5

Tohle bylo nádherné! Čtenářský zážitek, na který jen tak nezapomenu.
Originální příběh, který byl tak překrásně napsaný. Žádná stránka v tomhle příběhu nebyla zbytečná, protože každá vám má co předat - nikdy jsem na jednu knížku nespotřebovala takové množství lepíků!
Jsem ráda, že jsem na Addie LaRue uspořádala společné čtení a mohla si tak knížku vychutnat co nejdéle, protože tohle je knížka, kterou nebudete chtít nikdy dočíst. Ano, je hodně slow a nečekejte ani žádné velkolepé zvraty, který by mi normálně docela chyběly, ale tady mi to vůbec nevadilo, já si to prostě jen užívala.
Zamilovala jsem si Addie, Henryho a dokonce i Luca a bavilo mě se postupně dozvídat celý jejich příběh, který se dokonale prolínal na více dějových linkách, které do sebe nádherně zapadaly.
Hrozně moc doufám, že dáte Addie šanci. Slibuju, že vás okouzlí hned od prvních stránek stejně jako okouzlila mě!

4,5/5⭐️

Andynka
16.01.2022 4 z 5

Po přečtení knihy jsem si musela dát oddych , abych se zamyslela nad knihou.
Protože při čtení knihy jsem si říkala, že to není až zas taková bomba, na to jak je kniha vychválená.
Příběh je velmi originální, ale za mě není napsaný moc poutavě.
Na druhou stranu mě vlastně svoji originalitou nutil číst dál.
Moc se mi líbilo i proplétaní časové linie, která na sebe vlastně pěkně navazuje.
Každopádně, když jsem si dala pár dní a přemýšlela nad tou knihou. Zjistila jsem, že jsem z ní vlastně nadšená. Už jen to, že nad ní musím přemýšlet znamená, že na ten příběh jen tak nezapomenu. Nechci nic prozrazovat z děje, protože mě samotnou moc bavilo objevovat o čem kniha vlastně je. A mrzelo by mě, to vědět dopředu.
Jako asi to nebude má nejlepší kniha roku, jako tomu je u většiny čtenářů této knihy.
Ale rozhodně se zařadí do knih, které nezapomenu a jednou se k ní i velmi ráda vrátím.

Anniee
14.01.2022 5 z 5

Addie byla skvělá. Prokousávala jsem se tou tíživou atmosférou knihy se slzama v očích. Ty byly způsobené nejen příběhem, ale i tím, kolik pocitů bylo vysloveno, napsáno. A jak! V. E. Schwab je spisovatelka s velkým S. Opravdu.
Addie jsem milovala. Pukalo mi srdce za ni. Úplný konec mě až tak úplně nepřekvapil, spíš trochu zklamal. Ale i tak je knížka na 5/5*

bo_okista
13.01.2022 5 z 5

Addie jsem dlouhou dobu na dně mého tbr seznamu. Nebyla prioritní z několika důvodů, v první řadě, protože jsem o ní slyšela ve spojitosti s tím, že se jedná o romantiku (což #btwjenommujnazor není pravda), ale taky protože si s autorkou moc nerozumím. Její Divoká píseň mě nudila (v rámci toho mála, co jsem z ní přečetla, než jsem to vzdala), Darker shade of magic jsem sice dala celý, ale s krajním sebezapřením a na pokračování jsem se radši vykašlala úplně. Takže je snad pochopitelný, že mě její nová kniha nějak extra nenaplňovala touhou si ji hned (jestli vůbec) přečíst.
No a pak přišel ten hype. Já se snažím si na to moc nepotrpět a vyhypovaným knihám se spíš vyhýbat, což zrovna u Addie nevyšlo, ale nemůžu říct, že by mě to nějak extra mrzelo.
Addie je totiž super, pokud hledáte historickou fantasy, která sleduje dívku z francouzského venkova 17. století, jak se protlouká světem až do současnosti a snaží se za sebou mermomocí zanechat nějakou stopu, přičemž bojuje s následky dohody, co uzavřela s jedním ze starých bohů – bude žít svobodně, jak chtěla, bude dokonce žít tak dlouho, jak bude chtít, ale sejde z očí, sejde z mysli. Nikdo si ji nepamatuje.
Addie je tak trochu faustovské tak trochu vztahové a notně melancholické vyprávění, svým způsobem je to malý příběh, autorka neaspiruje na nějaké zásadnější zapojení historických událostí (velkou francouzskou revoluci nebo druhou světovou válku potkáte vlastně jen v rámci jedné nebo dvou kapitol), protože Addie ať už je nesmrtelná, jak chce, v první řadě vystupuje jako obyčejný člověk, pozorovatel a svědek historie spíš než aktér. Za mě osobně doporučení, ale pokud si nepotrpíte na pomalé knihy, možná ji vynechte.

TVer
12.01.2022 5 z 5

Kniha se mi velice líbila, konec mě překvapil, četla se moc dobře. Příběh se nikde nevlekl a vždy jsem chtěla vědět co se stane dál. Mohu pouze doporučit.

Damonka12
09.01.2022 5 z 5

Tahle kniha mě moc mile překvapila, nečekala jsem tak skvělý příběh, ve kterém bude i něco málo z historie. Dokonce i ten konec se mi vážně líbil. Můžu jedině doporučit.

Dija
07.01.2022 5 z 5

Tak tato kniha je absolutní skvost! Nádherný jazyk, skvělý příběh, spousta myšlenek k zamyšlení. Čte se to samo, moc doporučuji!

maverick7
04.01.2022 5 z 5

Knížka je nádherně graficky zpracovaná a děj je zcela okouzlující. Konec mě opravdu dostal!

evineckY
03.01.2022 5 z 5

Pane Bože !!!
Řekněte mi někdo - prosííím, že bude pokračování ?!
Je to moc krásná kniha. Ale jen pro ty, kteří neproletí knihou, jen aby měli další přečtenou, ale kteří opravdu přemýšlejí u toho co čtou. Spisovatelka nám předává silný příběh k hlubokému zamyšlení. Jsem plná pocitů, smutku, ale i radosti a naděje.
Moc DOPORUČUJI

Arsi007
02.01.2022 5 z 5

Příběh Addie má několik rovin. Kam až může zajít touha po svobodě a co vlastně svoboda znamená? Jak důležité je pro člověka zanechat po sobě nějakou stopu? Je to, co si ze srdce přejete opravdu to, co udělá váš život šťastným?

Sledujeme zde i vztah Addie s bohem, který se jí jednou za několik let zjeví a snaží se jí přesvědčit, že je ten správný čas odevzdat mu svou duši. Addie ho nenávidí, ale zároveň zjišťuje, že mají společného mnohem víc než si chce připustit.

Kniha má krátké kapitoly střídající minulost a přítomnost. Čte se to výborně, děj plyne svižně, není to jen bezduchý příběh, ale je zde spousta myšlenek, nad kterými jste nuceni se zamyslet.

IG: @hanybooks

sniciknihomolka
31.12.2021 5 z 5

(SPOILER) Když jsem dočetla Addie, měla jsem oči plné slz. Říkala jsem si, takhle to nemůže skončit. Ne takhle. Měla jsem opravdu velká očekávání ... A můžu s klidem říct, že to byla nejlepší kniha roku. Tato kniha vyhrála rok 2021. Henry a Addie budou mít v mém srdci vždy zvláštní místo. Luca jsem měla opravdu ráda. Ale na druhou stranu si myslím, že Addie pro něj byla něco jako posedlost... Kéž by existovala kniha o tom, jak to teď je...

kniznistranky
30.12.2021 4 z 5

Příběh o dívce, která se nechce vdávat, chce být svobodná a chce žít - a proto uzavře smlouvu s ďáblem. A její život se pro všechny stane neviditelným. Geniální námět!
Když jsem se do čtení pouštěla, byla jsem hodně zvědavá, jak tohle téma autorka zpracuje a jak se mi bude její kniha číst. Styl psaní je poetický, bohatá slovní zásoba, barvité popisy a ten jazyk! Moc se mi líbilo jak autorka píše!
Máme tu dvě dějové linky (potažmo se tu mihne i třetí) - minulost a přítomnost. Téměř celou knihu jsem měla raději ty kapitoly z minulosti, kdy spolu s Addie - naší hlavní hrdinkou - poznáváme drsný život začátku 18. století v malé francouzské vesnici, cítíme zápach a vidíme špínu pařížských ulic, lesk bohatě zdobených šatů šlechtičen. Bolest svíjejícího se prázdného žaludku a zimy tak bodavé, že ji nezažene ani teplá deka, pod kterou zrovna ležíte když knihu čtete. Tyhle části knihy jsem si užívala a jak už jsem psala výš, ten jazyk, jakým je kniha napsána, to je skvost!
Bohužel, objevily se i části, které mě nebavily, které byly zdlouhavé a kolem poloviny knihy jsem se dokonce přistihla, že už si přeju, abych to měla dočtené. Ono 500 stran je 500 stran. Dějová linka v přítomnosti, mě zas až tolik nebavila, Henryho jsem moc nemusela a všechno kolem něj mi přišlo takové nezajímavé. Navíc se autorka právě v této dějové lince zaměřila celkem dost na LGB (záměrně píšu jen tato tři písmena), a ač jsem se snažila to prostě brát jak to je, tak mě to při čtení rušilo. Autorka totiž nezapomněla nikdy u nové postavy, které se v příběhu mihne, zmínit, jakou má orientaci (a všechny zaškatulkovala do LGB komunity). Moc jsem nechápala proč a co jí k tomu vedlo a ač proti tomuhle tématu absolutně nic nemám, tady to bylo tak do očí bijící, a tak to na mě z příběhu křičelo, až mi to vadilo a štvalo mě to.
Konec byl skvělý a jsem s ním spokojená. Celkově je to krásná kniha s krásným jazykem, ale má i místa, kde se vlastně nic moc neděje a jde spíš o myšlenky, kterých tu čtenář najde spoustu. Celé je to navíc protkané uměním, to tu sálá z každé strany a má tu své místo. Zakomponování umění všeho druhu a umělců, které všichni dobře známe, to byl skvělý tah! Obdivuju, kolik toho autorka musela nastudovat ne jen o umění, ale i historii jako takové, všechny ty detaily, co se zrovna nosilo za oblečení, jaká byla společnost... Je to obdivuhodný kus práce!

pat4157
27.12.2021 4 z 5

Tak musím uznat, že je to nádherný příběh, konec parádně vymyšlený, ale vadily mi zdlouhavé popisy. No jo no, co naděláte, je to tak. Proto jsem ubrala jednu hvězdičku.