Neviditelný

Neviditelný https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/1777/bmid_neviditelny-IRr-1777.jpg 4 379 379

Proslulý autor utopických románů líčí v tomto fantastickém příběhu osudy mladého přírodovědce Griffina, který objeví tajemství neviditelnosti a vyzkouší je sám na sobě. Neviditelný a nepolapitelný bloudí nejprve Londýnem, pak anglickým venkovem, šíří kolem sebe zmatek a hrůzu, stává se štvancem, propadá zuřivosti, která se mu nakonec stane osudnou...... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Melantrich

The Invisible Man , 1897

Emberas
01.05.2021 5 z 5

Více než sto let stará kniha má stále své kouzlo.

Laaca
25.01.2021 4 z 5

Váhal jsem mezi silnými třemi hvězdičkami nebo jen-tak-tak čtyřmi. Zajímavý je ten posun od "chudák vědec, který nedomyslel pokus" po "to je ale nebetyčná zrůda!"

kotasbk
19.12.2020 3 z 5

Můj první Neviditelný ze tří (druhý je od Havlíčka a třetí od Ellisona), které mám v plánu. Budu stručný a řeknu vám rovnou, že jsem knížku v polovině odložil. Nebavila mě. Pak jsem se vrátil a dočetl, ale opět to nebyla žádná sláva. Zdá se mi, že asi nejlepší část celé knihy je samotné vyprávění Griffina o tom, jak se stal neviditelným a jeho první dny strádání. Celkově byl příběh dobře čitelný, i když občas nemusel autorův styl vyprávění, nicméně abych se přiznal, tak se mi líbila myšlenka neviditelnosti. Samotná myšlenka a nápad byl vynikající, ale celkové zpracování a rámec toho příběhu mě až tak nezasáhl. Krom té části, co jsem zmínil. Jo a ještě první část příběhu, jak byl kdesi ubytovaný, tak ta mi připominala úvodní hostinec v Ostrově pokladu (Poklad na ostrově) od Stevensona.

Kája95
31.10.2020 4 z 5

Vede k zamyšlení

dvojkadvacet
19.10.2020 4 z 5

Mám rád autorův pozvolný styl vyprávění, který je zábavný především vedením čtenářova nazírání na problém - zde na problém neviditelného člověka - a jak pochopíme, problém je to značný.

Mimochodem, koupil jsem si Neviditelného (vydání z roku 89 nebo 90 nebo tak podobně) jednou na nádraží za korunku a při čtení jsem na každé straně našel alespoň tři (!) tiskové chyby a překlepy. Takže pokud si chcete knihu přečíst, doporučuju nějaké novější vydání.

EDIT: Teď koukám, že to naposledy vyšlo v tom devadesátém. Tak možná ty starší vydání (v překladu Františka Tichého) jsou na tom lépe :)

DanaKa81
28.09.2020 4 z 5

Kdysi dávno jsem tuhle knihu objevila v knihovničce mých rodičů. Příběh neviditelného byl tenkrát originální a moc napínavý. Jako dítě jsem z ní byla nadšená a je pro mě krásným retrem

ArtomMozkovič2
12.09.2020 3 z 5

Kniha je velmi zajímavá však střed příběhu je nezajímavé ba i nudný.
Hlavní hrdina je nemorální Bestie.
Velký plus je konec a vyprávění jak se stal neviditelným a jak přežíval.

Polinius
23.05.2020 3 z 5

Raději nebudu počítat roky od vydání a nebo roky od překladu mého vydání. Kniha je prostě mile retro a dala by se vnímat jako historická literatura, tedy pokud by byl v historii nějaký neviditelný. Začátek se trochu neakčně vleče, ale v momentě kdy neviditelný začne vyprávět svůj příběh, jak to všechno začalo to chytne spád a čtenář je rázem na konci knihy.

rutto45
23.05.2020 5 z 5

Veľmi pútavý dej, pre mňa osobne pútavejší než v hlboko oceňovanej Vojne svetov.

Elevant
17.03.2020 4 z 5

Když mi bylo řekněme 10 let, prohlížel jsem si knihy v bratrově knihovně, a do ruky mi padla stará, ohmataná kniha v plátně s vyraženým názvem "Neviditelný". Nikdy jsem o ní neslyšel, ani o H. G. Wellsovi, a hned jsem se rozhodl, že si ji přečtu. Můj názor na ni je možná lehce pokřiven nostalgií, ale pamatuji si, že jsem z ní byl nadšený. Kniha je stále někde doma v knihovně, teď na mě samozřejmě dělá zase jiný dojem než dřív, ale stále jsem toho názoru, že Neviditelný je skvělá, dechberoucí kniha.

pavlinka0250
14.03.2020 4 z 5

Zajímavý a originální příběh a na svou dobu určitě nevídaný. Knihu mám z rodinné knihovny a přečetla jsem ji teprve nedávno. Nevedla mě na ni malá Liesel, která ji četla ve Zlodějce knih.
****

anna2378
06.02.2020 5 z 5

Nemám co vytknout

Ava365
12.12.2019 5 z 5

Zajímavá útlá kniha, která i dnes stojí za přečtení. Je skoro neuvěřitelné, že byla napsána před více než sto lety.

kata.krizova
02.09.2019 4 z 5

Pro mě byla knížka velmi "čtivá". Musí se ocenit zvláštní námět. Chvílemi jsem nevěděla jestli neviditelného litovat nebo nenávidět :) Za mě určitě dobrá knížka. Určitě ji přidám do svého seznamu četby k maturitě.

Allebith
03.04.2019 3 z 5

U téhle se mi nějak velmi obtížně začítalo. Je sice pěkná, ale prostě ve mě nenechala ten správný pocit. Nevím, jak lépe to popsat. Snad si ji ještě někdy přečtu znova, v lepším rozpoložení.

hurwajz
12.03.2019 5 z 5

Opět skvělé čtení. Na začátku jsem byl hlavním hrdinou fascinován......později mi ho bylo líto......a pak se z něho pro mě stal záporák.
Zase střídání reportážního stylu psaní, vyprávění, detailní popis míst.
........ale třeba by to takhle mohlo být....

Badger
02.03.2019 4 z 5

Opravdu zajímavé, hezký příběh napsaný jako kdyby to pravda byla- i když kdo to vlastně opravdu ví?

Kdo by nechtěl být alespoň na týden když né pořád neviditelný co vše by mohl a i nemohl. Příběh je údajně psán aby odradil to mě se rozhodně nestalo jen bych si asi počínal jinak než tenhle pán, ale to si asi každý pomyslí jak by konal sám.
Knihu bych rozhodně doporučil- originální příběh..

amaenium
16.01.2019 3 z 5

Moje první setkání s tímto autorem a musím říct, že se mi kniha líbila. Zvláště pak, když Neviditelný začal vyprávět svůj příběh a jak vše začalo.
Kniha by se hodila k dílu Karla Čapka Věc makropulos, kde nám naopak vykládají o využívání nesmrtelnosti.
Knihy vysvětlující zdánlivě zajímavé “super” vlastnosti (jak nesmrtelnost, tak neviditelnost) spíš právě po jejich negativní stránce používání.

Lili
17.11.2018 3 z 5

Dlouho jsem se na Wellsova Neviditelného těšila, ale nijak mě neohromil. Je jasný, že v roce 1897, kdy poprvé vyšel, bychom se na to dívali docela jinak a byli možná dočista paf, jenže dneska je dneska a vychází překvapující a podivné kdeco. Zklamaná nejsem, jsem ráda, že mi přibyla do sbírky a budu doufat, že další od Wellse zabere.

A jen tak na okraj - ve filmovém zpracování Zlodějky knih je to právě Wellsův Neviditelný, kterého Liesel vytáhne z doutnajícího popela, ovšem v Zusakově knize si Liesel pod kabátem odnáší knihu s názvem Pokrčení ramen.
Mám ráda když v knížkách nacházím odkazy na stará kultovní díla. Pokud už je nemám přečtené, vždycky si je poznamenám a dohledávám o čem jsou a budou mě bavit?, jestli byly vůbec přeložené do českého jazyka a jestli je v nějakém zapadlém antikvariátu můžu sehnat.

jitka0871
14.06.2018 5 z 5

Stylem psaní je to klasický Wells, takže chápu, že pro člověka, který nepatří mezi fanoušky jeho knih to může být i zklamáním. Za mě jako vždy perfektní, protože osobně jeho způsob vyprávění děje miluji. Další plus je za antihrdinu, už mě rozčilují buď absolutní záporáci, nebo svatouškové, kterými je sci-fi a beletrie přeplněná. Griffin je prostě jen cholerický sobec. Perfektní kniha na klidné odpoledne, která není úplně bez "vyšší" pointy, ale zároveň to není těžké filosofické dílo.