Nerez

Nerez https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/489676/bmid_nerez-7tM-489676.jpg 4 76 76

Každý obyčejný den nám může změnit život. Hrdinové povídek scenáristy Marka Epsteina jsou zdánlivě sebejistí a stabilní jedinci uchlácholení drobnými lidskými sny. Jejich jistota ale není víc než pouhé očekávání pádu. Jsou zrazováni tam, kde se cítili nejsilnější: rodinou, přírodou, rozumem i láskou. Okolnosti je strhávají z cesty a ponechávají rozhodnutí, zda se chtějí navrátit do bývalé rovnováhy. A jestli to vůbec ještě dokážou…... celý text

Čand@
24.07.2022 4 z 5

Epsteina som doteraz poznala iba ako úspešného scénaristu (filmy Václav, Roming, tiež ktorési seriály, zdá sa mi). Že je i spisovateľom, som netušila. A musím povedať, že aj keď nie som veľmi na poviedky, tieto jeho ma príjemne prekvapili. Každá jedna vynikajúci nápad, skvelý jazyk, dej plynie ako nič a tie otvorené konce…? U každého príbehu by som chcela vedieť, čo bude ďalej. Nie som žiadny producent, takže sa v tom nevyznám, ale z môjho pohľadu diváka by každá z tých poviedok bola dobrým námetom na film :).

harena
23.06.2022 5 z 5

Jsem nadšená, moje první setkání s Markem Epsteinem a můžu jen chválit. Perfektní povídky, napínavé, bez odboček, ať už byly o čemkoliv, každá také nutila k zamyšlení. Čteno jedním dechem, skvělé, mohu jen doporučit.

Josh
14.06.2022 2 z 5

Nejsem, fakt nejsem povídkový čtenář. Nějak mi ty příběhy přišly sáhodlouhé, roztahané, plytké. Hodnocení nic-moc, ale s ohledem na autorův námět resp. poslání, jež některé povídky měly a tematickou různorodost skoro průměr :o))

janulka1310
06.06.2022 5 z 5

Musím říct, že jsem doposud vůbec tohoto autora nezaznamenala, až jsem narazila v povídkové sbírce z Edice česká povídka právě na jeho krátkou prózu, která mě velice zaujala. Vyhledala jsem si více informací o autorovi a nutně si musela koupit tento nový soubor. Z povídek jsem nadšená a to zejména ze dvou věcí. Hned u první povídky jsme po pár stránkách zjistila pocity napětí a nedočkavosti, jak to vlastně dopadne...a přesně tohle se opakovalo u každé povídky. Neskutečně dokonale sestavené příběhy, které nutily čtenáře číst stále dál a dál. A druhá věc, kterou velmi oceňuji je naprostá odlišnost profesí a zájmů v každé povídce a přesto skvěle popsané do podrobnosti. Je neuvěřitelné, jak má autor široký záběr (a nebo já tak úzký ;-) a je schopný rozvést detaily různých činností, od lezení po horách, přes potápění až po práci řidiče kamionu.

Jiparis
24.05.2022 5 z 5

Stručný, výstižný jazyk, krásná přirovnání a hlavně zajímavé náměty každé z povídek. Nejen , že se dobře čte, ale i po konci každého příběhu nutí k zamyšlení. Byla jsem velmi příjemně překvapena a objevila pro sebe M.Epsteina jako mistra krátké prózy.

Lo3ce
23.04.2022 5 z 5

Díky výzvě (nová kniha) jsem sáhla po povídkách, které normálně moc nemusím. Ale tyhle se moc povedly. Odsejpalo to, bylo tam napětí, u každé jsem byla zvědavá, jak dopadne. I když? Konce jsou docela otevřené a člověka nutí nad tím, jak to vlastně skončí, popřemýšlet. Kunu si dovedu představit jako film. Má skvělou gradaci a vtip.

Kopta
03.04.2022 5 z 5

Po rezu z Nerezu jsem sáhl dosti náhodou. Přistálo mi to v ruce jako novinka a povídkami já neopovrhuji. Zvláště od českých autorů a Epstein je ve filmu klasik. Zde nám otevírá své nové minimalistické a přec silné světy s postavami emočně provázanými až to tvoří perfektní atmosféru v sociálních životech a problémů. Neustálé napětí a strach jsou všudypřítomné a silné. Jediné, co mi chybí je někdy taková ta tečka za příběhem možná až patetická, která musí dovysvětlit a uzavřít to, ale možná je to devíza díla. Kdo ví? Každopádně suprový zážitek.

hs777
30.03.2022 5 z 5

První komentář, tak to se mi ještě nestalo. Proto jsem ráda, že mohu jen chválit. Takhle si představuji perfektní povídky - rovnou k ději, žádná vata a skvělá pointa. Nejvíc se mi líbila Kuna, možná díky vlastní zkušenosti.

Část díla

všech 7 částí díla