Poppy Day

Poppy Day https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/305045/bmid_poppy-day-GTC-305045.jpg 3 64 26

Není větší lásky série

Co byste obětovala, aby se váš miláček vrátil domů? Od té doby, co si kadeřnice Poppy Day vzala svého miláčka Marta, byli spolu šťastní. Nyní je Mart na misi v Afghánistánu a Poppy počítá každý den, až se vrátí domů.Avšak jednoho dne zaklepou na její dveře neznámí lidé a její svět se zhroutí. Mart byl vzat jako rukojmí a pro armádu je příliš nebezpečné, aby se ho pokusili zachránit.Poppy je odhodlána přivést ho domů sama. Ale brzy bude stát před nejtěžší otázkou svého života: není cena za záchranu muže, kterého miluje, příliš vysoká? Silný příběh o ztrátě a odvaze od autorky, která z vlastní zkušenosti moc dobře ví, o čem píše.... celý text

bagel
06.02.2017 4 z 5

Moc pěkný příběh, i když někdy trochu nepravděpodobný.

Terry.89
19.01.2017 3 z 5

Popravdě pořád nějak nevím, jaké emoce ve mě tato kniha vyvolala. Příběh je bezesporu zajímavý a téma aktuální, ale autorčin styl mi prostě nějak nesedl. Příběh mi přijde takový neúplný, jako by v něm něco scházelo. Když se zamyslím a ohlednu zpět, vlastně nemůžu říct, že bych si čtení nějak zvlášť užívala. Prostě jsem četla dál, protože jsem chtěla vědět, jak to dopadne, ale pocity, které vás provází, když čtete knihu při které zažíváte nadšení ze samotného faktu, že ji čtete se u tady prostě nedostavilo. Ani přílišnou simpatii k hlavním postavám jsem nepocítila, navzdory tomu, že Poppy několikrát prohlašovala, že přece není hloupá, mě tedy trochu hloupoučká přišla, stejně jako Martin, který se bezhlavě vrhl do armády, aniž by se obtěžoval zjistit, co přesně služba v ní obnáší. Příliš mi ani nesedl opravdu nízký věk páru. A spousta omáčky z let minulých, která se roztékala okolo hlavního děje.

Zkrátka, knihu jsem přečetla, ale znovu už bych ji číst asi nechtěla. Teď váhám, zda mám dát autorce pomyslnou "druhou šanci", témata jejích knih jsou hodně zajímavá, ale její styl psaní mi zrovna dvakrát nesedl. Tak uvidíme v budoucnu, jak se mi to v hlavě rozleží. :)

LilianaFalcon
18.01.2017 2 z 5

Pro mě bylo až moc nanicovatého povídání okolo. Kdyby se to omezilo na Poppy a Martina, tak neřeknu, ale ten zbytek postav nebylo třeba rozebírat tak obsáhle.
Ano, téma je aktuální, je to silné téma, které se neomezuje jen na jednu část problematiky, ale i tak... prostě tomu něco chybělo. Připadalo mi to jako sledování několika denních zpráv, u kterých jsem zvyklá něčemu věřit a něčemu zase ne.
Nejvíc mi vadil věk postav. Kdyby autorka tvrdila, že jim je o deset let víc, tak tomu spíš propadnu.
Čekala jsem extra silné emoce a dech beroucí příběh jako u kryci-jmeno-verity-kryci-jmeno-verity-258472
Bohužel jsem se nedočkala.

veronika9143
10.01.2017 5 z 5

Neskutečný příběh o lásce, ztrátě a politice. Autorka píše velice hluboká témata, která se čtenáře musí dotknout. Líbí se mi jak dokáže všechno okolo sebe popsat, máte pocit, jako byste tam byli.

veronika0382
19.12.2016 5 z 5

Příběh plný emocí, naděje, odvahy a nekonečné lásky. Lásky tak hluboké, že odolává strachu ze smrti, bolesti, terorismu a všem hrůzám, které válka v Afghánistánu přináší..... více v mojí recenzi zde :)

evasamankova
21.10.2016 4 z 5

Velmi sympatická, čtivá kniha, v níž nechybí humor, nadhled, občas nějaké to klišé a krok do "červené knihovny", ale naproti tomu ani smutek a spousta věcí k zamyšlení.

2015  83%Z lásky k vám
2017  81%Pomněnčino dítě