Nemesis

Nemesis https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13033/bmid_nemesis-C3r-13033.jpg 4 472 472

Slečna Marplová série

Na začátku dalšího příběhu Agathy Christie je dopis; zvláštní dopis. Byl totiž odeslán až týden po smrti pisatele, jenž adresátku, slečnu Marplovou, žádá, aby vyšetřila zločin. Jaký zločin – to už autor dopisu nenapsal. Na první stopu slečna Marplová narazí, když je pozvána na podivný zájezd: během něj dojde k smrtelnému úrazu jedné z účastnic, který se všem kromě slečny Marplové jeví jako nešťastná náhoda. Své podezření však musí dokázat, a tak se sama octne v nebezpečí života.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

Nemesis , 1971

85098211
30.04.2018 5 z 5

Agatha Christie prostě svoji práci umí a její detektivky patří k tomu nejlepšímu, co kdy bylo v tomto žánru napsáno. A slečna Marplová je i zde sympatická stará dáma, které to pálí :-). Zajímavý případ, u kterého jsem si - snad poprvé v životě ;-), správně tipla vraha... No a samozřejmě doporučuji všemi deseti! :-)

JezinkaJ
04.04.2018 4 z 5

Myslím, že Nemesis je více románem nežli detektivkou. A mně se líbilo krůček za krůčkem postupovat příběhem. Líbilo se mi, seznamovat se s účastníky zájezdu a třemi sestrami a všemi dalšími figurkami pohybujícími se v ději.
Nemám nadhled, mám totiž Agathu už od rané dospělosti moc ráda. A její Vlastní životopis je naprosto skvělá výpověď doby.

RudýOnkel
08.02.2018 4 z 5

Není to má první kniha, nejspíš ani poslední, ale jedna z těch méně tažných - kolečko se muselo mazat, aby šlo dál. Kdyby zde nebyla paní Marplová, řekl bych, že to napsala nějaká jina autorka či autor, který píše jiáž jen z povinnosti, bez nápadu. Je pravda, že tato kniha byla jdena z posledních, není se čemu divit, že již pomalu docházely nápady.

Eleanor-ka
26.11.2017 3 z 5

Moje první zkušenost se slečnou Marplovou a bohužel musím říct, že v blízké době také poslední. Narozdíl od běžných knih od Agathy, mi tato kniha přišla nejspíše nejméně záživná. Nápad byl velice dobrý, avšak zpracování děje bylo poněkud nudné a oproti těm s Poirotem dosti utahané, Nemesis postrádala svou klasickou svižnost a grácii. Málo akce, více úvahy. Zbytečné natahování a tentokrát dokonce i předvídatelnost.. v polovině knihy už samy víte, kdo je vrahem. Plusem zůstává tajemný, až děsivý nádech, jinak zatím nejslabší dílo od mé velmi oblíbené autorky.

Denisa_
14.08.2017 2 z 5

Pro mě jedna z nejslabších knih od A.CH. Příběh se neskutečně vleče

danielosbourne
03.05.2017 3 z 5

Má šestá kniha od A. Christie a bohužel zatím nejslabší. O to hůře, že to byla první kniha, kde je vyšetřovatelkou slečna Marplová. Za sebe si myslím, že tahle kniha není vyloženě špatná, ale nelíbilo se mi vyšetřování stylem: "Zjisti si všechno sama Jane." Pokud stejně jako já nemáte zkušenost se slečnou Marplovou, touto knihou by jste začínat nejspíš neměli. Nenadchla, nezklamala.

japan25
12.03.2017

Tuhle knihu jsem nedočetl moc mě nebavila jelikož jsem byl v prostředku a pořád se nic nedělo.

Sebasti
25.07.2016 3 z 5

Rozjezd je skutečně pomalý, dlouho trvá než se něco začne dít. A pak se celou dobu vlastně jen seznamujete s mnohými postavami a událostmi, které se kdysi staly. Ale na tomto příběhu je bohužel poznat, že se jedná o jeden z pozdního období Královny zločinu. Není proto tak obvykle promyšlený; nejedná se vlastně ani o obyčejnou detektivku. Pachatel mě sice nakonec překvapil, ale už to do sebe tak nezapadá...

JiříM
17.03.2016 3 z 5

Po první kapitole jsem myslel že knihu odložím, vydržel jsem to do půlky a pak to už celkem šlo.

Yaya
12.02.2015

Většinou u Agathy Christie tápu, ale tady jsem tušila dlouho dopředu

Modrina
19.05.2014 5 z 5

Opět zcela brilantní záležitost..

keri.H
25.04.2014 5 z 5

Nemesis. To slovo mi utkvělo v paměti a myslím, že ještě dlouho si ho budu pamatovat a s ním i tento nádherný příběh. :)

markétka2002
28.02.2014

(SPOILER) Lepší knihu už napsat nemohla teda až na oponu sory Poirot ne že bysemi líbilo jak chcípneš,ale je to předpředposlední kniha a ta musí být dobrá Eh Bein? tak Au revoir Mon Cher Marplová. :DD

wooloong
06.10.2013 5 z 5

Pěkně záhadný a zamotaný příběh.

Auguri
15.08.2013 2 z 5

Do knihy se mi nepodařilo začíst. Tahavý děj a zvláštní struktura.

i-v-u-l-a
05.07.2013 4 z 5

Opět ukázala Paní Agatha svůj "UM" a musím uznat, ze řešit nějaký zločin, když ani nevíte jaký...ukázala, jak je důležité sledovat i maličkosti, které Vás přivedou na správnou cestu, díky které vyřešíte snad i nemožné ;) osobně se mi to moc líbilo

Selinute
11.11.2012 4 z 5

Pro mě je to lepší průměr.

kmenicka
08.05.2012 5 z 5

Úžasně naplánovaný zájezd. Zajímavé rozuzlení.

sidonie kermack
18.01.2012 5 z 5

Další z těch, které už jsem četla vícekrát a vždy se mi líbí.

safira111
27.11.2011 2 z 5

Taky souhlasím s názorem, že patří k jedněm z nejslabších knih Agathy.