Někdo cizí v domě

Někdo cizí v domě
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/529540/bmid_nekdo-cizi-v-dome-659866b2004c0.jpg 4 3085 3085

Bestsellerový „rodinný“ psychothriller od mistryně překvapivých zvratů. Karen a Tom, šťastní novomanželé, žijí v nádherném domě poblíž New Yorku. Jednoho dne ale Karen z domova zmizí – odjede pryč bez kabelky, telefonu, dokladů. Po nehodě skončí v nemocnici s otřesem mozku a ztrátou paměti. Vrací se domů, ale zdá se, že se tam něco změnilo. Někdo tam byl. Někdo cizí Jenže v tomhle domě je každý cizí. Každý má něco, co by podle něj mělo zůstat skryto. Něco, kvůli čemu by radši vraždil, jen aby si to mohl nechat pro sebe.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Kalibr

A Stranger in the House , 2017

KatChiss
23.09.2021 4 z 5

(SPOILER) /poslouchala jsem audioknihu/

** spoiler alert ** Už od začátku mi přišla Brigid - sousedka hlavních postav - podezřelá a děsně otravná. Přišlo mi, že mezi ní a Tomem něco je. Chvíli jsem B. podezírala z toho, že je zamilovaná do Karen, Tomovi manželky, protože jí byla posedlá.
Poslední kapitola mě šokovala. Celou dobu jsem byla přesvědčená, že jsem vše odhalila a byla jsem celkem zklamaná, že bylo vše tak předvídatelné. Ale to by nemohla být Lapena, aby mě něčím nepřekvapila.

Terezka05
18.09.2021 5 z 5

Kniha se mi líbila, byla napínavá a hltala jsem každou stránku, abych věděla jak to dopadne.

Martina1805
07.09.2021 3 z 5

No jak to napsat, kniha mi přišla taková překombinovaná, celou dobu jsem byla přesvědčená, že vím jak to bylo všechno na to ukazovalo, ale ejhle asi čtyři stránky před koncem se všechno obrátilo a bylo to jinak. Nebylo to špatné čtení, ale ani žádné závratné uvidíme ještě zkusím něco od téhle autorky přečíst.

biki
06.09.2021 3 z 5

Přestože jsou knihy autorky už několik let na našem trhu a patří k těm oblíbeným, dosud jsem odolávala - témata, kterými se S.L. zabývá, totiž nemám dvakrát v oblibě. Když jsem v knihovně narazila na tuto knihu, rozhodla jsem se, že to s ní přece jen zkusím. Nejprve musím autorku pochválit, že na rozdíl od řady jiných šla rovnou na věc (viz minulý komentář), vyhnula se dlouhému vykecávání o podružných záležitostech a v knize řeší pouze to, co přímo souvisí s příběhem bez nepodstatných odboček. Co mi však ale hodně vadilo, je celkový styl vyprávění. Přes dynamický děj jsem se nemohla do knihy začíst, vadilo mi i velmi průhledné jednání jedné ze záporných osob, kterou jsme asi všichni odhalili téměř ihned, vadil mi také Tomův tak trochu slabošský postoj. Úplný závěr knihy byl sice překvapivý a (aspoň pro mně) nečekaný, ale přece jen nevyvážil ty předchozí části. Proto jen průměrné hodnocení.

Čenichnaknihy
30.08.2021 4 z 5

Tady se s tím Shari Lapena vůbec nemazala. Hned na první stránce doslova skočíte do rozjetého auta, v kterém hlavní hrdinka Karen Kruppová z neznámých důvodů uhání přes křižovatky na červenou, až nezvládne řízení a nabourá se. Když se probudí v nemocnici, nic si nepamatuje a vrásky na čele tak přidělává nejen detektivům, ale i manželovi Tomovi.
Autorka rozhodně neztrácí čas ani popsané stránky a rovnou rozehrává dramatický příběh, ve kterém se z vyšetřování nehody najednou stane pátrání po vrahovi. A přitom si vystačí jen s jedním milostným trojúhelníkem.
Ten ovšem Lapena vykresluje opravdu věrně. V polovině knihy máte jasno, kdo tahá za nitky, ale stejně vám to nedá a raději čtete dál a dál a pak přesně autorčině stylu přijde zvrat a překvapivé rozuzlení.
A jak už trochu bývá u téhle kanadské spisovatelky zvykem, nechala i trochu pootevřený konec, aby mohl čtenář popustit uzdu fantazii a a pohrávat si s tím, jak asi život postav šel dál.

Nikusha
20.08.2021 3 z 5

Dočetla jsem to do konce, ale nijak extra vtáhnutá do děje. Bylo mi líto Toma. Asi typ co přitahuje bláznivé ženské.

Tereza457
16.08.2021 5 z 5

Dávám plný počet, kniha mě bavila od začátku do konce. Příběh byl čtivý, napínavý a občas nečekaný. Konec mohl být propracovanější,ale i tak za mě super.

Kniholapka
05.08.2021 3 z 5

Má první kniha od této opěvované autorky. Kupodivu jsem se částečně trefila hned od začátku a tak trochu mi bylo jasné, co se tam cca bude dít. Kniha nepostrádala čtivost a poslední strany byly plné zvratů. Ačkoli jsem se částečně trefila Karen mě dokázala dokonale zmást. Zrovna u ní jsem se tedy netrefila vůbec, i když jsou v knize skrytá vodítka, díky kterým vám zabliká světélko, že to asi tak jednoduché nebude.
Konec mi hodně připomínal různé filmy, které jsou na podobné téma. Mohu knihu doporučit. Nemyslím si, že se budou čtenáři nudit...

namornice
29.07.2021 3 z 5

I když opět velmi čtivá, je tato kniha spíš průměr.
První půlka mě bavila, zápletka i svým způsobem výstřední prostředí mě chytlo, ale druhá polovina už byla horší a nezachránily to ani na poslední chvíli přidané zvraty.
Spěchala jsem s dočtením abych mohla číst něco dalšího.
A ten konec jako z telenovely se teda taky moc nepovedl. Doufám, že další Lapena už bude lepší.

Adris
20.07.2021 4 z 5

Thriller opět "ze sousedství", ty já miluju :). Tentokrát však oproti jiným knihám Shari docela komorní z pohledu počtu postav. Vlastně jde jen o tři podezřelé a vyšetřovatele. Manželé Karen a Tom jsou vystaveni podzření z vraždy, čemuž přihlíží dotěrná sousedka odnaproti. Postupně se odhalují tajemství z minulosti. Tento příběh mi sedl, vraha jsem odhadla, ale to nevadí, nepotřebuji šokující překvápko, užívám si jiná dramata okolo :). Knihy Někdo cizí v domě a Jeden z nás se mi od Shari líbily nejvíc :). A teď už mám vlastně komplet přečtenou Šlapenu.

EmokeII.
19.07.2021 3 z 5

Knížka se mi líbila, pěkně se čte, je napínavá. Nicméně jak to dopadne, jsem tušila. Trochu překvápko na konci se konalo, to ano. Asi jsem četla i lepší knížky, ale od stejné autorky mam doma ještě dvě a s chutí přečtu.

Lucc93
16.07.2021 3 z 5

Za mě žádné extra překvapení, bylo to dost předvídatelné a hlavně mám pocit, že knižních příběhů v podobném duchu je všude až až. Každopádně autorka píše pěkně, takové svižné čtení.

ErikaJ
03.07.2021 3 z 5

Spíš krimi příběh, než thriller. Četl se dobře, ale tak nějak ničím nepřekvapil. Jak už tu někdo přede mnou psal, něco tomu prostě chybělo...

JancaKube
02.07.2021 3 z 5

Čtivé, nicmene zadny prekvapivy zvrat a konec. Ke konci uz jsem se ztracela v tom, kdo co rekl, co je pravda, co si vymyslel, co rekl policii, co nerekl policii. Byl v tom chaoz. Nebyla to spatna kniha ale nicim me neuchvatila.

Simix.š
24.06.2021 2 z 5

(SPOILER) Moje první knížka od Shari, ted čtu další (Jeden z nás - lepší) a musím říct, že její styl psaní je velice chytlavý. Oba příběhy se dobře čtou, prostě si ten děj tak plyne, měla jsem dočteno za dvě odpoledne ... Ale i přes tu čtivost knize něco chybělo. Nebylo tam takové to wow. Příběh špatný nebyl, jen mi to nepřišlo moc originální. Postav tam moc není, dobře se v nich orientuje a nenašla jsem žádnou vyloženě nudnou zbytečnou pasáž, kterou bych chtěla přeskočit, jak to občas bývá zvykem u některých (hlavně amerických) autorů, kteří knihu jen protahují, aby měla více slov. Za mě dobrých 70%, ale zas taková pecka jak slibuje obálka to není - ostatně asi jako u všech "strhujících" bestsellerů.

-spoiler-
Příběhů, kde se někdo chorobně zakouká do jiné osoby je hromada a příběh hlavní hrdinky (už jsem zapomněla i jméno a to jsem to dočetla před 3 dny...) mi připomíná Zmizelou (okrade muže, uteče, vymyslí si týraní a ještě jí to vše snadno prošlo) i když je to vlastně úplně o něčem jiném.

Martiiiik
21.06.2021 4 z 5

Zase jedna typická Shari :-) Faktem je, že ačkoliv si člověk myslí, že je mu všechno jasné, autorka vždy nakonec překvapí :-) I když tady už jsem po všech jejích knihách trochu tušila odkud vítr fouká.. :-D Ale i tak fajn počteníčko :-)

Aknit
17.06.2021 3 z 5

Dočetla jsem to spíš ze zvědavosti, než že by mě ten příběh nějak vtáhnul.

kob
07.06.2021 4 z 5

Fakt jsem byla zvědavá, co se z toho nakonec vyklube ;)
Nenáročná detektivka, žádné velké napětí, ale bavila mě.

hanjana
26.05.2021 4 z 5

Jakoby... Není to špatný a tohle je i první kniha od autorky, kdy jsem i docela spokojená se závěrečným odhalením. Ale prostě mi přijde, že tomu stále něco chybí.. Jakoby autorka vůbec nedokázala takový ten wow efekt.

Každopádně to bylo fajn, všechny postavy jsem stihla začít nenávidět až do morku kostí. Nevím, jestli si od paní ještě něco přečtu, když mě ani po třech knihách nedokázala přesvědčit.

Calwen89
26.05.2021 3 z 5

Moje první knížka od Shari Lapena a bylo to celkem průměrné. Děj byl celkem předvídatelný, závěr mi přišel už malinko přitažený za vlasy, jakoby se autorka na poslední chvíli zamyslela, jak by čtenáře mohla ještě víc natáhnout... Mě to přišlo jak většina filmových konců, kdy si nechávají otevřená vrátka pro pokračování. Nicméně musím autorce pochválit styl psaní a čtivost, dalším autorčiným knihám dám určitě šanci.