Nebe nad Perninkem

Nebe nad Perninkem
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/503857/bmid_nebe-nad-perninkem-onz-503857.jpg 4 456 456

Petr je nadaný mladý muž, který díky svému talentu lehce proplouvá studiem medicíny a záhy se stává úspěšným lékařem na prestižní pražské klinice. Jeho úspěch je ale vykoupen permanentním bojem s alkoholem, kterému čím dál více podléhá. Postupně ztrácí práci, rodinu i přátele. Když se propadne téměř na dno, nezbude mu než svůj život razantně změnit. Po dlouhém hledání se stane obvodním lékařem v Perninku, malém městečku v Krušných horách. Zde, uprostřed přírody, kde lidé musí žít ve vzájemné pospolitosti, dostane Petr svou druhou životní šanci…... celý text

le21nka
19.08.2022 4 z 5

Krásný, smutný příběh se šťastným koncem. Velmi dobře se četlo.

Jana.Kuc
31.07.2022 4 z 5

Čistě román pro ženy. Po Chaloupkách trošku zklamání. Ale tím nechci říct, že je ta kniha špatná!

Monika1717
03.07.2022 5 z 5

(SPOILER) Kniha se mi velmi líbila, jak lehké je propadnout závislosti a zničit si slibnou kariéru. Naštěstí Petr najde cestu ven, konec tak trochu připomíná červenou knihovnu. Přesto knihu doporučuji, pěkně se čte.

Zuzulinka
19.06.2022 5 z 5

Krásná kniha a ještě krásnější příběh. Přečetla jsem jedním dechem! Vřele doporučuji.

Renatecka
19.06.2022 5 z 5

Tak toto bylo super! Přesně, co jsem potřebovala, příběh, kdy i když bylo doteď v životě ouvej, tak je vždycky naděje na lepší zítřky :-) Doporučuji.

lidunka1
10.06.2022 2 z 5

Autorova čeština mi nesedne. Stavba věc, stylistika. Odkládám. Na mě to působí podobně jako když si dám jídlo a nechutná mi.

ondrej.b
07.06.2022 3 z 5

Po Chaloupkách jsem přečetl i tento titul a utvrdil se v tom, že autor píše spíše pro ženy. Tohle je už opravdu červená knihovna jako vyšitá, kdy místy je to tak sladké, že je to až moc. Paradoxně úplně nevím proč, ale příběh se mi četl dobře a vcelku rychle jsem knihu zdolal. Hodně tomu pomohla tématika míst, která jsem loni prochodil na dovolené a chtěl jsem si je tak přiblížit tímto příběhem. Nicméně bych uvítal z krušnohorska spíše temný román s prvky thrilleru než tuto slaďárnu. A konec byl tak očekávaný od té chvíle, kdy Kamila vysadila prášky:-)

Val
03.06.2022 5 z 5

Přiznám se , že se vyhýbám knihám o jakýchkoli závislostech . Tady je závislost na alkoholu naprosto stěžejní , ale na doporučení jsem se do toho dala . Naštěstí to celé skvěle vyvažují propracované charaktery postav a popisy úžasných Krušných hor. Autor se s tím nemaže a veškeré naše špatné vlastnosti a démony nechá pěkně vyniknout . Přistihnete se , že některé z postav vyloženě nesnášíte. Ale i tady platí , že pokud si sáhnete na samé dno a i přes to se dokážete od toho dna odrazit , tak jste vyhráli . Doporučuju a jdu na další autorovu knihu - Chaloupky .

kkouzlo
31.05.2022 5 z 5

Děj se mi velmi líbil, často téma alkoholismus nevyhledávám, ale ve spojení s Krušnými horami jsem si knihu ráda přečetla. Chaloupky jsem četla jako první knihu pana Javůrka, ale na základě toho jsem sáhla i po Nebi a pokud vyjde další kniha, přečtu si ji též, pokud by opět z lokality Krušných hor.

Nimunka
23.05.2022 4 z 5

Příjemné čtení. Nic náročného. Linka alkoholismu byla pro mě nejzajímavější.

Petrasuvicka
15.05.2022 3 z 5

Kam příběh směřuje, a co se nejspíš na konci dovíme, je jasné už od první stránky. Hodně mi vyprávění životních cest hlavních postav připomnělo Stanici odložených lásek od Körnerové. Shodou okolností i tam se objevovalo prostředí medicíny. Bohužel ale byl její příběh čtivější, poutavější. Tady jsem se od půlky začala trochu nudit, děj u Petra se vlastně opakoval, sice ve spirále a eskaloval, ale byl více méně stejný a předvídatelný. Už jsem se pak těšila, až dočtu.

verka5083
08.05.2022 3 z 5

Kniha mi přišla průměrná. Líbilo se mi prolínání časového děje a proplétání životních příběhu, se to bylo asi to jediné.

petrarka72
27.04.2022 1 z 5

Hvězda za znalost Krušných hor a kapitolu o lanovce.

josska
23.04.2022 5 z 5

Moje první kniha autora,libila se mě moc,,prolínání časových linií mám ráda,děj v Praze,Sokolově,v horské krajině Krušných hor v Perniku mě bavil,mám ráda lekařské prostředí,,,jsem ráda,že tam nebylo moc postav,Petr,Kamila,Nina,Mirek,Luboš mě stačily,,Teším se na další knihu autora...

čef
15.04.2022 4 z 5

Autor má zřejmě nakročeno býti J. Š. Baarem Krušných hor 21. století. První román Chaloupky měl pro mne trochu více zajímavý historický obsah, než tento evidentně zaměřený na romanticky založené čtenáře a hlavně čtenářky. Alkoholismus, kotrmelce lásky, záludná škola života a krásy Krušnohoří toť veškerý obsah tohoto díla. Může to být dost, ale v dalším románu, do roka a do dne hin sa v další knize teprve hukáže.

Gugu
03.04.2022 4 z 5

Taková pohádka pro dospělé, jak životní ztroskotanec ke štěstí přišel a klid a rovnováhu nalezl. :) chvílemi je to opravdu trochu naivní a příliš ideální, ale příběh je psán svižně a čtivě a kdo z nás nedoufá ve šťastný konec. Takže jako odpočinkovou literaturu, která mi přiblížila prostředí a přírodu Krušných hor, doporučuji.

cérka
21.03.2022 3 z 5

Mé hodnocení je trochu rozpačité. Příběh je velmi čtiví a pozitivní. Zároveň, ale velmi naivní a neuvěřitelný. Taky mě trochu mrzí, že ač má kniha podtitul " Román z Krušných hor", na příběhu to moc poznat není. Chybí něco typicky krušnohorského, co by udělalo tento román nezaměnitelným.

Fanda74
16.03.2022 4 z 5

Kniha se mi líbila, takový příběh jak i na poměrně nesympatického frajírka se nakonec usměje štěstí a najde svoje místo "na zemi". Trochu naivní příběh, ale proč ne.

nicole1990
15.03.2022

Příběh skvěle jak alkohol dokáže zničit život naštěstí se Petr probral a s démonem alkoholem bojoval.

FatimaO
09.03.2022

(SPOILER) MALY SPOILER: Moje první kniha od tohoto autora,četlo se to dobře, ale přišlo mi to jak kdyby to bylo o dvou různých "Petrech".... ten z dřívějších dob a ten aktuální. Jinak se čtlo moc dobre....