Návrat

Návrat https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/461973/bmid_navrat-4yS-461973.jpg 4 168 55

Trevor po dědečkovi zdědí chatu a zjišťuje, že ho to táhne do míst, kde prožil dětství. Vrátí se, protože chce vést jednoduchý život, ale ve skutečnosti to zas tak jednoduché není. Je tu například Callie, rozmrzelá místní teenagerka, která o smrti Trevorova dědečka ví zjevně víc, než by měla. A navíc Trevorovi nejde z hlavy Natalie, zástupkyně místního šerifa. Ve snaze odhalit tajemství a zjistit, co se skutečně stalo s jeho dědečkem, se Trevor začne šťourat v minulosti a pochopí, že abychom se mohli pohnout vpřed, musíme se občas vrátit na místo, kde to všechno začalo.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Return , 2020

Knihomol.ka
09.06.2022 2 z 5

Tentokrát autor pořádně zklamal. Nedávno jsem četla recenzi na "15 roků lásky" od Patrika Hartla, kde mu byla vyčítána prvoplánovost díla v tom smyslu, že to psal jako scénář pro film. A "Návrat" na mě působil přesně tímto dojmem, jako že si je autor jistý, že mu z toho v Hollywoodu natočí filmový trhák. Mám ale dojem, že z tohohle nový Vzkaz v lahvi rozhodně nekouká.

Léňa2510
27.05.2022 2 z 5

No teda... Sparks má nádherné knihy, a preto ma nemilo prekvapilo, že tato se fakt neda čítať. Myslím že to vzdam

JessieEx
04.05.2022 4 z 5

Měla jsem napsanou poměrně obsáhlou recenzi, ale smazala se mi, takže ještě jednou v rychlosti:
Zpočátku mě kniha moc nebavila, protože mi nesedl Trevor. Byl divný. Docela vlezlý, připadalo mi, že Natalie dávala dostatečně najevo svůj nezájem, ale on byl neodbytný.
Později se ale ukázaly i nějaké jeho kladné vlastnosti, třeba to jak byl dobrosrdečný a milý, nakonec si mě získal.

I příběh jsem si přece jen oblíbila, to prostředí, starou chalupu po dědečkovi a včelaření... A samotný závěr...byť to všechno bylo předvídatelné, bavilo mě to.

Jasně, Nicholas Sparks už napsal lepší knihy, ale Návrat nebyl vůbec špatný :)

MilackovaN
20.04.2022 4 z 5

Kdyby bylo prvních 100 stránek zestručněno do 50, nebo úplně vynecháno myslím, že by se nic zásadního nestalo. Začátek se opravdu vleče a stále čekáte, kdy se děj rozjede. Když ale vyčkáte, dostanete to, co dělá Sparkse Sparksem. Krásný a jedinečný příběh, který vás chytne za srdce.

ivca7818
09.04.2022 4 z 5

Musím říci, že jsem ke knize přistupovala zprvu skepticky, a to nejen s ohledem na níže uvedené komentáře, které hodnotily knihu celkově jako slabou a průměrnou, ale také proto, že podobné knihy moc nečtu a od Sparkse jsem nic nečetla pár let. Musím se přiznat, že ačkoli jeho nová kniha určitě nepatří k tomu nejlepšímu, co napsal, o tom není sporu, bezpochyby je to ale příběh, který si rádi přečtete na dovolené nebo třeba po náročném týdnu v práci. Určitě neurazí ani nenadchne, ale dobrou dějovou linku to má a příběh slušně odsypa. A proto dávám nakonec 4 hvězdy.

Toňula
08.04.2022 4 z 5

Možná trochu slabší než předchozí příběhy, přesto je tato kniha hluboce lidským příběhem muže, který přes rány, které mu život zasadil, na něj nezanevřel a zůstal vnímavým vůči lidem okolo, dokázal se zamilovat a pomoci těm, kteří se mu stali blízkými.

Barbara182
21.02.2022 2 z 5

Asi jsem měla od pana spisovatele Sparkse moc velká očekávání, protože podle anotace to vypadalo na zajímavý námět, ale upřímně řečeno při čtení jsem hodněkrát skřípala zuby - jako hlavní hrdina doktor a ve spoustě věcí byl neuvěřitelně natvrdlý (když hledám teenagera, a neuspěju na policii, tak by mě jako první napadlo projít střední školy, nebo při zjišťování, kam se jeho dědeček před smrtí vypravil, ho nezajímalo, co se stalo s autem, ve kterém jel? Takové jasné, logické věci, na které člověk s kapkou rozumu snadno a hlavně během pár vteřin přijde a jemu to trvalo bůhvíkolik kapitol), navíc ta zápletka, kdy se hrdina se svým protějškem hrozně milují, ale nemůžou být spolu, mi přišla prostě slabá (nemluvě o tom, že jsem měla problém mu i uvěřit to, že se fakt tolik zamiloval, z textu to prostě nevyvolávalo ten dojem :-(. Celkově hodně velké zklamání, jediná trochu záživná část nastala v poslední třetině knihy ohledně Callie, jinak fakt slabota, nuda a šeď, nemluvě o tom, že mi ten styl připadal, jako by celý příběh vyprávěl nějaký stařec a ne dvaatřicetiletý chlap :-(

ikul
21.02.2022 3 z 5

Příběh veterána z Afgánistánu, který se po dlouhé době vrací do domu svého zemřelého dědečka, aby zde našel lásku a vyřešil záhadu kolem patnáctileté dívky. Nic proti panu Sparksovi, je to úžasný vypravěč. Nicméně mě tentokrát jeho příběh nezaujal, snad jen zajímavou přednáškou o životě včel.

alnahu
20.02.2022 4 z 5

Příběh válečného veterána,který se vrací domů do míst ,kde vyrůstal se svým dědou ,aby zde začal nový život.Cestu mu zkříží zástupkyně šerifa a najdou v sobě zalíbení,jeich vztah je ale komplikovaný a plný překážek s kterými se musí vyrovnat.
První polovina knihy byla dost rozvleklá ,ale pak se děj rozjel.Od autora jsem četla již lepší knihy.

lisell
18.02.2022 2 z 5

Mrzí mě to, ale čekala jsem něco lepšího. Za mě jedna z nejslabších knih, které jsem od Nicolase Sparkse četla. Trvalo mi strašně dlouho se příběhem prokousat a prvně jsem byla ráda, když byl konec.

Anna 13
09.02.2022 3 z 5

Nicholas Sparks...
Mám pocit, že ho čtu odjakživa.
Ale mezi jeho Návratem a mnou nedošlo k chemii. Možná proto, že Trevor s Natalie mezi sebou také žádnou neměli.

Musím přiznat, že je pro mě tato kniha jistým zklamáním. Kdyby nebylo Callie, příběh by na romantickém základu neobstál. U mě rozhodně ne. Je průšvih, když si hrdinové řeknou, že se milují, ale vy jako čtenář pod těmi slovy ten cit ne a ne najít.
Připomnělo mi to, že tyto frustrující pocity nezažívám se Sparksem úplně poprvé, že i jeho Volba příliš vášně a houroucího citu neobsahovala.
Pak si ale vzpomenu na Nejdelší jízdu nebo Spřízněnou duši a musím se ptát: co se stalo? Jak může autor takových knih napsat něco tak suchého, studeného a zdrženlivého? Netuším...

Obávám se, že ve mně Trevor s Natalie nezanechali stopu. Že si za půl roku nebudu pamatovat, kým byli. Teď ještě stále pátrám po důvodu, proč oni sami považovali svou lásku za osudovou, a kde jsem se já ztratila, že jsem to necítila s nimi. Ale za pár měsíců už nejspíš uvidím jen ten dům, včelí úly a zátoku s aligátory. Což je na Nicholase Sparkse málo.

Příběh Callie, který v určitou dobu upozadí vše ostatní, je ovšem srdce drásající. Je téměř nepředstavitelný a bolí tak, že se budete muset zhluboka nadechnout, abyste mohli pokračovat.

Kniha, ve které je dobře... Ovšem nedosáhla svého žánru. Nenaplnila očekávání. Zapomenutelná - kruté, ale pravdivé...

Vendulik
03.02.2022 2 z 5

Pro mě kniha je zklamáním. Uvažovala jsem, jestli mám knihu odložit ale chtěla jsem vědět, jak dopadne příběh s Karen.
Kniha působí nudným dojem. Hlavní hrdina je předvidatelný .
A Celkově příběh působí takovým rozpracovaným dojem.

martinaandulka
01.02.2022 5 z 5

Četla jsem před čtením pár recenzí,který psali,že je nudná,psal to vůbec Sparks ...,tak jsem z velké radosti pod stromečkem čekala zklamání a to se naštěstí nestalo!Je stejně skvělá jako předešlé je tam láska,trápení,nemoc a naděje.Já tuto knihu doporučuji.

princesse
22.01.2022 3 z 5

Kniha se dobře četla, to ano, ale... Nějak mi tam něco vadilo a chybělo nebo nevím jak to popsat. Zkrátka a dobře ostatní, které jsem již četla na mě rozhodně udělaly mnohem větší dojem a zkrátka mě "dostaly". U téhle se mi to, bohužel, nestalo.

Kekik
19.01.2022

Kniha trápilka je konečně za mnou.
Názor na dvě třetiny knihy- Bez děje, bez pořádné romantiky, utahaná, nudná, nezajímavá kniha. Je tohle vůbec Nicholas Sparks?
Ani jedna z postav mi nebyla sympatická. Snad jedině dědeček, ale ten je bohužel již po smrti.
Natálie se svým tajemstvím nadělala. Copak je vážně problém na rovinu říct, oč běží? To její tajnůstkaření mě vytáčelo, tak hrozně moc. Ušetřilo by se tím mnoho stránek. I když já tušila, jak to s tím "druhým chlápkem" bylo a trefila jsem se, o to více jsme nechápala důvod Nataliina trapného mlžení. Bohužel ani linka s Trevorovým hledáním ohledně dědečka mě nezaujala. A Callie? Také nic moc. Drzý, tajnůstkářský spratek. Jak ta mě vytáčela.
Povětšinou text pojednával o tom, co postava dělá. Například: Uvařil jsem si večeři. Dal jsem jí na talíř. Přenesl jsem ji ke stolu. Snědl jsem večeři. Sedl jsem si na verandu. Atd ...
Skoro se za svůj názor stydím, ale nemohu jinak.
Poslední cca třetina knihy- Příběh mě poprvé trochu zaujal. Zlom nastal zhruba v době, kdy jedna z postav měla vážný úraz. Nejvíce mě dostalo rozluštění tajemství Callie. Tuto třetinu knihy jsem četla s větším nadšením.
Pochvalu si zaslouží obálka a roztomilé včeličky oddělující odstavce.
Během čtení této knihy jsem přečetla dvě jiné, a naprosto bez problému. Takže čtecí krizí netrpím. Knihu jsem dvakrát odložila. Potřetí jsem si již nařídila, že ji dočtu. A nakonec se to tedy povedlo.

Klára16
19.01.2022 2 z 5

První setkání s tímhle autorem pro mě nebylo moc dobré. Dala jsem na výborné recenze, ale vlastně mě kniha vůbec nebavila. Zvratů tam bylo až moc, divné posloupnosti a vztah s Natallii mi nedával vůbec smysl… hlavně jeho začátek. Možná zkusím někdy ještě jinou knihu, ale zatím to nechám uležet. :)

Janča089
18.01.2022 3 z 5

V první polovině jsem chtěla knihu několikrát odložit, protože se tam nedělo vůbec nic a hlavní hrdina, který nic nedělal a byl namyšlený mi nebyl sympatický. Nakonec jsem vydržela a druhá polovina už byla zajímavější a nakonec to nebylo celé úplně špatné.

4xbabča
10.01.2022 4 z 5

Autor Nicholas Sparks je už řadu let mým oblíbeným autorem,a tak se mi i tentokrát kniha líbila, i když začátek byl trošku zdlouhavý. Návrat Trevora Bensona do domku po dědečkovi přináší mnoho zajímavých příhod a setkání vztahujících se k minulosti.

VasnivaCtenarka
05.01.2022 4 z 5

Autor Nicolas Sparks je v knižním světě známý a všichni máme rádi jeho dojemné příběhy. I tenhle se vám bude nejspíše líbit, i když musím přiznat, že jsem od něj četla už dojemnější knihy. Ale i tak to bylo příjemné.

První půlka knihy mi přišla poněkud táhlá, ale úderem druhé půlky mě děj vtáhnul a už jsem ho zhltla raz dva.

Já osobně jsem si však po dobu čtení nevytvořila k žádnému z hrdinů nějaký bližší vztah. To mi trošku při čtení scházelo, protože v jiných jeho knihách jsem si hrdiny vždy zamilovala.

Přesto to byla příjemná kniha, ale vzhledem k tomu, že znám od autora i lepší “kousky”, ubírám jednu hvězdičku.

I tak však knihu mohu jen a jen doporučit.

Mathiola8
02.01.2022 5 z 5