Město z popela

Město z popela
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41465/bmid_nastroje-smrti-mesto-z-popela-rqt-41465.jpg 4 2724 2724

Clary Frayová si toužebně přeje, aby se její život vrátil do normálních kolejí. Ale co je vůbec normální, když jste lovec stínů, zabíjíte démony, vaše matka je v kómatu způsobeném kouzlem a vy najednou vidíte obyvatele podsvěta, jako jsou vlkodlaci, upíři a víly? Kdyby se Clary obrátila ke světu lovců stínů zády, mohla by trávit víc času se svým nejlepším kamarádem Simonem, ze kterého se postupně stává něco víc než jen kamarád. Lovci stínů ji však nehodlají nechat odejít, obzvláště její pohledný, avšak nesnesitelný znovunalezený bratr Jace. Navíc jediný způsob, jak by mohla Clary pomoci své matce, je najít Valentýna, nebezpečného a zákeřného lovce stínů, který je zároveň jejím otcem. V napínavém pokračování románu Město z kostí Cassandra Clareová vtáhne čtenáře zpět do temných spárů newyorského podsvěta, kde moc znamená pokušení a láska s sebou vždy přináší nebezpečí.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Mladá fronta

City of Ashes , 2008

Kelen30
02.09.2016 5 z 5

Město z popela bylo samozřejmě lepší než první díl.Seznamování se s postavami a dějem už máme za sebou takže teď už se to rozjíždí.Kniha mě opět pohltila a já jsem si čtení opravdu užívala.Když už jsem si začínala myslet,že to vážně vypadá na milostný trojúhelník,tak se úplně rozpadl.Aspoň trochy cestování jsem se nedočkala a taky bych chtěla aby tam už byla i Jocelyn. Tak se snad v příštím díle dočkám.A mě teď čeká dlouhé čekání na Město ze skla.

Mari00
08.08.2016 4 z 5

Kniha byla dobrá, hezky narazila na téma "rasismu" (prosím berte to v přeneseném významu). A to se mi líbilo. Jinak se už těším, až se ke mě dostane další díl.

Aríka
16.07.2016 5 z 5

Nejprve jsem z knihy nebyla nijak nadšená, ale postupem času jsem se od ní nemohla odtrhnout a skončila až na poslední straně. Abych pravdu řekla už mě ten Valentýn začíná štvát. jak může pořád unikat... No jo, uvidíme, co nabídne třetí díl.

Pisatel
14.06.2016

Prvú knihu tejto ságy som dosť kritizoval, ale povedal som si, že prečítam všetky diely, aby som nerobil len povrchné závery. Druhá kniha ma ničím neprekvapila. Vlastne ma len utvrdila v prvotnom názore. Pri čítaní som mal pocit, že autorka podceňuje mladú generáciu. Je to dané tým, že niektoré pasáže kde vystupuje Jace, ho vykresľujú ako nie príliš inteligentného mladého muža. Napríklad pasáž kde inkvizítorka použila podobenstvo a následne ho on nepochopil, mi prišla nerealistická. Celkovo ako by autorka nechápala mentalitu mladých ľudí, nedokázala sa vžiť do ich myslenia. Rovnako tak neprirodzene vyznieva udržovanie postavy Simona v príbehu. Smerovanie tejto postavy je prvoplánové a predvídateľné.
Opakovane som sa nemohol zbaviť dojmu, že línia príbehu kopíruje J.K.Rowling.
Osobne som zástanca kníh, kde je viac dialógov a dej sa posúva dopredu, opisné časti mi príliš nesedia. No konkrétne v tejto knihe ich práve postrádam. Na miestach kde by mala autorka vykresliť atmosféru, popísať viac prostredie, priblížiť ho čitateľovi, využíva dialógy, často zbytočné. Ako by umelo naťahujúce dej. Viem si predstaviť, že kniha chytila, a určite ešte chytí, mnoho čitateľov, lebo je to žáner nesmierne populárny. No vnímam to len ako nejaké oddychové čítanie a mladá generácia by mala určite siahnuť po hodnotnejších knihách, ktoré nie sú tak povrchné.

svobonís
04.06.2016 5 z 5

Řekla bych, že tenhle díl je o trošku lepší jak první, na druhou stranu mě tram spousta věcí štvala a zase se mi moc nelíbilo zakončení knihy s Clary a Jacem, ale jinak čtivá a poutavá knížka. Všem moc doporučuji.

pink_ivy
25.05.2016 4 z 5

“I don't want to be a man. I want to be an angst-ridden teenager who can't confront his own inner demons and takes it out verbally on other people instead."Knížka, kde jsem vyloženě trpěla, až jsem se z frustrace skoro rozbrečela.

Líbila se mi víc než první díl a skoro bych řekla, že tahle knížka může za to, že jsem téhle sérii propadla.

Jupijow
20.05.2016 4 z 5

Trošku mi přišlo, že kniha trpí neduhem prostředního (druhého) dílu, prostě prosotr mezi úvodem a epickým vyvrcholením. Ale I tak super, nemohla jsem se od ní odtrnout.
Jace je božííííííí.

PandaKombajn
08.05.2016 5 z 5

Kniha byla velmi zajímavá a plná zvratů. Něco předvídáte a ono je to úplně jinak. Už třikrát jsem jedné postavě postavila hrob a ono nic. Kniha byla skvělá a moc se povedla nemůžu se dočkat až si přwčtu třetí díl.

Babouš
13.04.2016 3 z 5

Na téhle sérii jsou mimořádné především vykreslené postavy. Cassandra Clareová charaktery Jace, Clary, Aleca, Simona a dalších propracovala tak skvěle, že každý je jiný a jejich rozhovory a další interakce je hrozně zábavné číst. Stejně jako první díl, i tento druhý má ale slabiny v zápletce, kvůli kterým hodnotím jenom třemi hvězdičkami.

kacenka7206
03.04.2016 5 z 5

Už první knížka mě naprosto dostala do kolen. Neměním názor ani s druhým dílem.

Xena011
27.02.2016 5 z 5

Úžasný příběh na oddechnutí plný emocí, postupně odhalujících se tajemství a nadpřirozena.

natalie2171
21.02.2016 5 z 5

Občas zašnu nad tím, jak autorka nešetří krve v příběhu. Nechci nic říkat, nejsem doktor nebo tak, ale po každém malém seknutí, aby se z rány fontánou řinula krev? Nu... nic neříkám, je to přece jen fantasy, že ano? :-)

Já nevím, jestli mám Clary ráda. Jo jasně, mám. Nebo vlastně nemám. Ale Jace miluju. Miluju lidi z humorem, a nejsou takoví kakabusy i při trochu tísnějších scénách.

Dalších 400 stránek, které jsem ani nestihla podržet, jak mi před očima utekly. Člověk by neřekl, že kniha, která je plná spíše jen diaogů dokáže naplnit tolik stran. Přišlo mi, že celkově se toho moc nedělo. Prvních 300 stran takové polehoučku: "Život lovců stínů" a posledních sto stran nadežene to, v čem z počátku zaostávalo.

Mark2000
19.02.2016 5 z 5

Po prvním díle jsem tak nějak čekala, že ten druhý bude slabší nebo.... vždyť asi každý ví co myslím. Ale musím říct, že autorka vážně nezklamala a druhý díl je velkou konkurencí pro ten první. Určitě všem doporučuji, nejen první ale všechny díly.

Valys7901
14.02.2016 5 z 5

Úžasná knížka. Ale určitá věc mi byla jasná už od začátku. Čtení jsem si užívala :)

baru.p
16.01.2016 2 z 5

Moc protahované. Kdyby měla kniha jen 100 stran, vůbec by mi to nevadilo.

Knihomolka007
16.01.2016

Město z kostí je město, které by mělo existovat....
Víc dodat nemůžu....Nemám totiž slov. :)

misulef
09.01.2016 3 z 5

Ze začátku jsem byla nadšená, jak hladce autorka navázala na předchozí díl, moje nadšení však bohužel postupně opadalo. Rozhovory mi už nepřišly vtipné, spíš trapné a nepřirozené, události byly na můj vkus moc namačkané na sebe a krev stříkala všude - bylo úplně jedno,že jste dostali jen facku, musela vám začít téct krev! Ke všemu mi neskutečně začala lézt na nervy Clary, takhle tupou hlavní hrdinku jsem snad ještě nezažila... Ale i přes všechny výše uvedené nedostatky, klišé a skutečnost, že by si tuto sérii mohl někdo snadno splést s pořádně dlouhou a zmatenou fanfikcí na Harryho Pottera, nejsem schopná dát knížce méně než tři hvězdičky. Nejsem si jistá proč... Nejspíš to mělo i něco do sebe a ačkoliv mám "plnou hubu keců", faktem zůstává, že jsem to měla přečtené za dva dny a chystám se (přestože s menším nadšením) přečíst i díl další.

EvaSupovic
31.12.2015 5 z 5

Tetno díl byl opravdu možná lepší než předchozí, ale i proto, že už nebyl zfilmovaný a tímpádem mohl mít člověk víc představivosti :-D

sarkymplova
19.12.2015 4 z 5

První díl byl oproti druhému o kapku lepší. Avšak bavil mě tak i tak. Myslím si, že by se mi u Cassandry nemohlo stát, že by se mi nějaká její kniha nelíbila. Dozvěděli jsme se pár nových detailů a konečně jsme si zase užili momenty Jace a Clary. Ale děj se teoreticky nikam neposunul. Proto dávám o jednu hvězdičku míň.

milunka21
04.12.2015 5 z 5

Druhý díl jsem si užila mnohem víc než první,protože u prvního jsem viděla snad stokrát film :-D takže jsem pořád srovnávala.Tak a ted honem rychle koupit třetí :-D