Město z popela

Město z popela https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41465/bmid_nastroje-smrti-mesto-z-popela-rqt-41465.jpg 4 2720 2720

Clary Frayová si toužebně přeje, aby se její život vrátil do normálních kolejí. Ale co je vůbec normální, když jste lovec stínů, zabíjíte démony, vaše matka je v kómatu způsobeném kouzlem a vy najednou vidíte obyvatele podsvěta, jako jsou vlkodlaci, upíři a víly? Kdyby se Clary obrátila ke světu lovců stínů zády, mohla by trávit víc času se svým nejlepším kamarádem Simonem, ze kterého se postupně stává něco víc než jen kamarád. Lovci stínů ji však nehodlají nechat odejít, obzvláště její pohledný, avšak nesnesitelný znovunalezený bratr Jace. Navíc jediný způsob, jak by mohla Clary pomoci své matce, je najít Valentýna, nebezpečného a zákeřného lovce stínů, který je zároveň jejím otcem. V napínavém pokračování románu Město z kostí Cassandra Clareová vtáhne čtenáře zpět do temných spárů newyorského podsvěta, kde moc znamená pokušení a láska s sebou vždy přináší nebezpečí.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Mladá fronta

City of Ashes , 2008

Kacz
14.04.2014 3 z 5

Druhý díl Nástrojů smrti je o kus lepší než ten první. A díkybohu se v něm Cassandra už odpoutala od fanfikce na Harryho Pottera. Pořád je to napínavé, pořád se to dobře a rychle čte. Ale. Pořád to bohužel není nijak zvlášť dobře napsané. Chabě konstruovaný děj, pitomoučké dialogy, nepravděpodobné motivace, metafory, které mě nutily buď se ďábelsky chechtat, nebo aspoň zvednout obočí. Taky pár míst, kdy jsem si musela říct: A na to, sakra, přišel/přišla kde? Šlo by to prostě udělat líp. Vzhledem k naprosto otevřenému konci a některým pozitivním dojmům jsem se pustila do třetího dílu. Přece jenom mě zajímá, jak to dopadne, a taky nemám až takový problém sympatizovat s postavami jako spousta jiných čtenářů. Třeba Krasomil je docela zajímavý týpek a do Jace bych se i přes tu jeho aroganci beztak taky zabouchla, co si budem vykládat...
60 %

CHB-SPQR
11.03.2014

Moc úžasná knížka a moc hezky se čte!! Jednoduše a prostě MORTAL kombinace!!

jindrusa
09.03.2014 4 z 5

Už se těším na další díl.

Nicol González
08.03.2014 5 z 5

Nečekala jsem že pokračování bude lepší než první knížka, byla jsem velice mile překvapená. Už jsem začala hned i třetí, a musim uznat že to pořád je zajímavější a zajímavější. doufám že to tak bude až ke konci :)

Desire_Lydon
07.03.2014 3 z 5

Pokračování bylo více než zajímavé. Akční a čtivé jako předchozí díl, ovšem nějaké mouchy to má. Někdy mi přišlo, že si autorka vymýšlí schopnosti podsvěťanů nebo démonů tak, jak se jí to hodilo, nepřišlo mi, že by v tom byl žádný velký řád. Stejně jako v prvním díle mi někdy přišel příběh přeplácaný. V některých částech také značně předvídatelné. O něco víc jsem si oblíbila Simona a Luka, ovšem Jace je stále tahoun příběhu a Clary je stále blbá kráva. Postavy jsou celkově velice povedené a propracované. Ovšem nemůžu dát více než 3 hvězdičky, ale do dalších dílů určitě jdu :)

hrubik
15.02.2014 4 z 5

Druhý díl se mi také velmi líbil, byly v něm některé opravdu napínavé části, ačkoli nemůžu říct, že by mě příběh tak moc strhl, že bych se od něj nemohla odtrhnout. Ale po krátké pauze se k sérii určitě vrátím, protože jsem zvědavá, jak to s Jacem a Clary dopadne a také jak to vlastně bylo s Joselyn.

lukyli154
09.02.2014 5 z 5

Mnohem akčnejší díl než ten předešlý. Už se těším až se začtu do pokračování :-)

cumulus
05.02.2014 5 z 5

Děj je napínavější a vyzývá ke čtení dalšího dílu.

Charley
02.02.2014 5 z 5

Druhý díl se mi líbil o poznání více. Jako velké plus počítám to, že příběh není psaný jen z pohledu Clary, ale i podle ostatních a to nejen Jace, ale i Simona atd. Určitě se pustím do dalšího dílu s chutí :)

Owain
16.01.2014 3 z 5

Skoro jako v telenovele =) On ji chce ona ho ne, a pak naopak. Uvidime co bude dal, kazdopadne ze Simona se klube zajimava postava . Konecny boj na lodi teda nic moc, hlavne to, kdyz do lodi tece voda a "nekoho" to vcucne do more..... to jsem teda nepobrala, ale budiz. Kazdopadne ctu dal, nektere dialogy me fakt bavi =D

Kula
31.12.2013 4 z 5

Já jsem s dvojkou spokojená, alespoň naplnila mé doufání v lepší pokračovaní dílu prvního. Sice postrádám trochu hlubší popis nefilim jako rasy, uvítala bych i vysvětlení oněnch démonických dimenzí. Na druhou stranu autorce dávám plus za to, že nám nenabídla milostnou romanci ve fantasy kabátu.

-kamca-
30.12.2013 5 z 5

Nenadchla mě tolik jako první kniha "Město z kostí", ale i tato kniha se mi velmi líbila. Jediné co se mi nelíbilo, byla bitva na lodi která byla vylíčená dost zkráceně. Chyběla mi tam část kde by byla vysvětlena část jak se Mia dostala z lodi a co se tam s ní dělo. Ale jinak to byla úžasná kniha a hned začínám číst další díl ;).

kacka29
16.12.2013 5 z 5

Tato série mě opravdu nadchla až po tom, co jsem viděla film. Už se těším na další díl :)

petrzel
01.12.2013 5 z 5

Pěkně se to čte už se těším na další díl.

Saffron
27.11.2013 3 z 5

Lepší než první díl.
Se Simonem to nakonec dopadlo, jak jsem předpokládala, ovšem proběhlo to trochu jinak, což bylo fajn. Jinak vztah Clary- Jace nepřišel o nic ze své předvídatelnosti, což je škoda a potvrdila se i má domněnka ohledně Jacova původu, tedy alespoň částečně. Uvidíme, jak to bude dál, a jak moc jiní jsou Clary a Jace oproti jiným lovcům stínů.
A taky jsem docela zvědavá, jak se všemi kartami zamíchá Jocelyn, až se probere ze spánku...

Ashley*
20.11.2013 4 z 5

Druhý díl nebyl špatný ale na mě tam bylo moc boje...čekala jsem že tam bude víc "scén" v Institutu s Isabelou,Jacem,Alekem a Maxem.....tenhle díl ne že by byl špatný ale postrádala jsem trochu víc "romantických scén" jelikož tenhle díl byl tak trochu válečný :D Pořád doufám že Isabela bude se Simonem ale zatím se to moc nevyvíjí(jestli víte něco o těch dvou co se stane v příštích dílech pls napište) ;) Jinak...určitě doporučuje přečíst....hlavně milovníky akčních a bojových scén :)

lakme
06.11.2013 5 z 5

Líbil se mi další díl, a opravdu jsem chvíli věřila, že je Simon mrtvý, což mě dost vyšokovalo :D Chudák Clary a Jace...

jana89
18.10.2013 5 z 5

Druhý díl této série si rozhodně udržuje vysokou kvalitu... ale vážně mě mrzí jak autorka pojala vztah Clary a Jace, stále tak nějak doufám, že až se probere máma Clary, tak se to vše nějak obrátí... schopnosti Clary i Jace jsou vážně ohromující... už teď se těším až si přečtu další díl :-)

La Fiera
12.10.2013 4 z 5

Stejně jako první díl série se dobře četla. Téměř neustále se něco dělo, ačkoli na konci jsem měla pocit, že se vlastně nic nestalo. Asi to bude tím neustálým zamotáváním příběhu, že vlastně člověku nepřijde něco rozřešené, ale naopak komplikovanější.
Také jsem si při čtení nesmírně oblíbila Krasomila a Aleca.

kacaaba
01.10.2013 5 z 5

Napínavé, čtivé, jen už by se to mohlo rozlousknout....moc tajemství.