Město z kostí

Město z kostí https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167983/bmid_nastroje-smrti-mesto-z-kosti-xLD-167983.jpg 4 3548 3548

Když se patnáctiletá Clary Frayová vydá do newyorského klubu Pandemonium, vůbec netuší, že se stane svědkyní vraždy a vstoupí tak do světa lovců stínů, bojovníků, kteří mají svět chránit před démony. A už z něj nevystoupí, protože její život se převrátí vzhůru nohama... Co je Clary vlastně zač? Kde se vzaly její schopnosti? A jsou pro ni spíš prokletím, nebo požehnáním? Zábavná, odvážná a neotřelá fantasy slibuje svým čtenářům strhující čtení, s nímž nebudou chtít přestat.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

City of Bones , 2007

Tris24
07.01.2019 4 z 5

Boží kniha přectenou jsem ji měla za pár dní akorát mě zaskočil konec dokonce i slza ukapla

coppacabana
02.01.2019 5 z 5

Ruku na srdce, na Pekelné stroje to zatím nemá (samozřejmě neříkám, že se to dalšími knihami nezmění). Ale přestože jsem knihu stále srovnávala s již zmíněnou sérií, čtení jsem si velice užila.
Clary jako hlavní hrdinka je na svůj věk realistická, tedy typická náctiletá dívka, co uvažuje, jak je na svůj věk normální. Často mě rozčilovala, ať už svými myšlenkovými pochody, názory nebo jednáním. Ale stále jsem ji měla ráda, přestože Tessu mi nahradit nemůže nikdo.
Ohledně Jace jsem byla hodnou dobu docela rozpačitá, ale poslední jeho kapitola mi vyrazila dech. To právě jsem potřebovala, tu hloubku myšlenek, která mi u Clary tak chyběla, na kterou jsem byla zvyklá v Pekelných strojích. Právě díky němu se velice těším a jsem zvědavá na další díly, ačkoliv už přibližnou představu mám, vzhledem k popularitě série.

Susinek13
03.12.2018 3 z 5

Knížka sama o sobě byla dobrá... Ale měla jsem problém se začíst a ten problém vedl do takové míry, že knížka téměř přez rok ležela na poličce... Ale jakmile jsem se prokousala únavným začátkem, tak jsem nebyla schopná knížku odloží...
A samozřejmě ty zvláštní vztahy mezi postavami... Lehce se mi to příčilo.

DracoMalfoy
28.11.2018 3 z 5

3,5* Líbilo se mi, ale trochu mi nesedl autorčin styl. Vtipné, svěží, sympatické postavy. 1* jsem ubrala kvůli vztahům na konci. To se mi trochu příčí.

Byxy123
20.11.2018 4 z 5

Měla jsem tendenci srovnávat s filmem, ale i tady platí, že mi kniha sedla více než film. Škoda, že bylo málo pasáží, které by se zaměřily i na někoho jiného, než na Clary. Snad se to zlepší v dalších dílech, na které se těším, protože mám spoustu otázek, které bych potřebovala zodpovědět. :D

hurikan123
17.11.2018 4 z 5

když už jsem četl nástroje smrti bylo to celkem předvídatelné , ale začetl jsem se a líbilo se mi to

JitulHa
24.10.2018 5 z 5

Jméno Cassandra Clare je v literárním světě hodně zvučné, no není se co divit protože hned první díl ze série Nástroje smrti byl nabitý akcí, tajemstvím a takovou tou temnou atmosférou. Nechyběly tady ani skvělé postavy a hlášky, které celému příběhu dodaly ten správný šmrnc i spád. Prostě po dlouhé době zase série, která mě opravdu nadchla a vtáhla do děje. Určitě to tedy není poslední kniha od autorky, do které jsem se pustila. Doporučuji všem!

JajaCZ
20.10.2018 3 z 5

S touto knihou som to mala ako na horskej dráhe. Bavila, nebavila, bavila moc.... Príbeh bol zaujímavý, ale miestami bola až priveľmi cítiť to, že je určený pre mladších. Keďže má ale séria ešte 5 častí, nechávam si priestor na to, aby ma ohúrila a získala si ma :) Určite sa na čítanie ďalších častí teším.

janca6129
18.10.2018 4 z 5

Jako mladší jsem to "žrala". Čím víc však přibývalo dílů, tím více mé nadšení vyprchávalo. I přesto si však první díl, dle mého úsudku, zaslouží 5 hvězdiček... Minimálně za to nadšení, které ve mně kniha vyvolala. :)

eliska2669
15.10.2018 3 z 5

Zábavná a jednoduchá fantasy literatura. První až třetí díl jsou dobré, pak už se to hrozně komplikuje, postav je moc a člověk se v tom pomalu nedokáže orientovat.
Jinak je to samozřejmě naprosto stupidní záležitost, typické "upíři ale nejsou takoví, ve skutečnosti jsou JINÍ..." wow, to je tak originální..., je tam až moc různých nadpřirozených kidů, fakt moc, moc Jaceových hlášek (nad kterými se fanynky popadají smíchy za břicho, hahahaha, on je tak sarkastický, já ho miluju) a tak.
Dobrej je Alec, než se dá dohromady s tím čarodějem.

Ilirea25
11.10.2018 5 z 5

Tuhle ságu naprostou zbožňuji. Je to má srdeční záležitost. Vždycky se k ní budu ráda vracet. Ze všeho nejvíce stejně miluju Krasomila

Ivka14
27.09.2018 5 z 5

kniha mě hrozně moc bavila. už se těším na pokračování. nemám pořádně ani slov. Upřímně jsem tu knihu čekala horší. OP celeé knižní serii se vrhnu i na seriál,který snad nebude kravina.

Ajda300
16.09.2018 3 z 5

Kniha mě strašně bavila tak jsem se podívala i na seriál. Byl příšerný. Clary vypadala jako kdyby zrovna odešla od kadeřníka, kde si obarvila vlasy a celkově se chovala jak blbka.

Local_Bunny
16.08.2018 3 z 5

Achjo, proč já vždy jako první koukám na film / seriál a až poté sáhnu po knize? V podstatě kdokoliv viděl první sérii Shadowhunters, nemá asi ani potřebu knihu číst, jelikož naprosto bude vědět, co a kdy se stane, až na nějaké drobné změny. Další věc, která je stejná s filmem i seriálem je fakt, jak moc je Clary otravná a Jace nesympatický.
Možná někdy v nouzi sáhnu po dalších dílech, kterými se seriál již příliš neispiruje.

Yunnx
04.08.2018 3 z 5

Docela pěkná městská fantasy, avšak s naprosto ohraným námětem a otravnou hlavní hrdinkou. Četla se však snadno a některé dialogy mě opravdu bavily, proto to jako odpočinkovou četbu hodnotím kladně.

zinon
02.08.2018 4 z 5

Nebylo to špatné, ale v porovnání s Pekelnými stroji se mi to zdá slabší. Uvidím, jak budou pokračovat další díly.

BigFan
22.07.2018 5 z 5

To bylo tak skvělé! Svět lovců stínů jsem si zamilovala už v Pekelných strojích, ale zde snad ještě víc. Začetla jsem se hned na začátku a jen těžko se odtrhávala. Nebylo části, která by mě vyloženě nebavila, vše rychle odsýpalo. A konec byl jedno překvapení za druhým. Jen postavy se mi zdají vydařenější ve výše jmenované sérii, ale to nic nemění na mém hodnocení. Potřebuji další díly, které, doufám, budou minimálně stejně dobré!

jolca-jolly0953
18.07.2018 5 z 5

Miluju lovce stínů

lprovolone
10.07.2018 5 z 5

Tahle kniha mě dostala a jen co jsem jí dočetla tak jsem musela mít všechny ostatní! Kam se hrabe Twilight :D

Brambor16
09.07.2018 5 z 5

Četla jsem tuto sérii už třikrát a neváhám si to přečíst znovu. Je to dobře zpracovaná kniha kde se nemůžete dočkat až přečtete další. Mrzí mě dokonce, že se jim nepovedlo natočit druhý díl když ten první se povedl. A nenaštve vás některé ten konec první knihy?