Naše zakázané vášně

Naše zakázané vášně https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491259/bmid_nase-zakazane-vasne-1ag-491259.png 4 139 139

Naše zakázané vášně série

Láska i nenávist mohou být silnější než osud. Co zvítězí tentokrát? Píše se rok 1926 a krvavý konflikt mezi dvěma gangy barví ulice Šanghaje do ruda. V srdci chaosu je osmnáctiletá Juliette Caiová, která má převzít roli dědičky Šarlatového gangu. Proti němu stojí Bílé květy – rivalský gang pod vedením otce Romy Montagova, Juliettiny někdejší lásky. Když však gangstery na obou stranách posedne šílenství, musí se Juliette a Roma společně postavit nadpřirozenému zlu. Jinak už brzo nebude žádné město, kterému by mohli vládnout.... celý text

Literatura světová Romány Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

These Violent Delights , 2020

nofreeusernames
13.06.2022 5 z 5

Oba dva hlavní hrdinové jsou záporáci, jsou to lstiví parchanti, ale budete je mít rádi. Jako jasně, mají to dobré srdce a cit pro spravedlnost, doopravdy se jim dá fandit, ale oba si chtějí udržet svou moc a postavení a touží po pomstě. Za tohle mega velké plus. Jde o hodně originální retelling Romea a Julie na dva díly (už jsem začala dvojku a ta úvodní scéna je absolutní strop). Toho Shakespeara se ale nebojte, jak říkám, nebude se tam fňukat a serenádíčkovat pod balkonem

Celé se to odehrává v Shanghai, kterou ovládají gangy. Juliette Cai se právě vrátila ze studií v Americe a zaujala své právoplatné místo jako dědička nejmocnějšího gangu ve městě. Jejími úhlavními nepřáteli jsou Montagové a hlavně Roma, syn jejich vůdce a její první láska a první zrada. Tyto dva gangy barví ulice do ruda, kvůli jejich rivalitě zemřela Juliette i Romovi spousta blízkých, a to se neodpouští. Jenomže pak ve městě povstane nové zlo, které šíří šílenství – koho posedne, ten si sám rozsápe hrdlo. A tak začnou Roma s Juliette tajně spolupracovat, aby se společně postavili hrozbě, které je jedno, kdo je na čí straně.

Je to vyprávění ostré jako břitva, kterou zjemňuje lehká romantická linka. Tu ale rozhodně nelze považovat za „hezkou“, je komplikovaná a vášnivě naštvaná. Moc mě bavilo to mafiánské prostředí, to, jak musí Juliette všem dokazovat, že i jako holka má na to být vůdcem, být krutá a dělat těžká rozhodnutí. Bylo to hodně našlapané, takže žádná nuda, bylo to exotické a přitom mi to nepřišlo úplně cizí. A ten konec! Strašně mě bavilo rozuzlení, celkově jsou ty zápletky skvěle vymyšlené.