Noc plná lží

Noc plná lží https://www.databazeknih.cz/img/books/88_/88799/bmid_nase-mesto-noc-plna-lzi-BK0-88799.jpg 5 404 83

Případy detektiva Richarda Krauze. Je pátek odpoledne před koncem pracovní doby a před kriminalisty Richardem Krauzem a jeho parťákem Chosém je vidina příjemného víkendu. Zničehonic je povolá na poradu policejní ředitel a pověří je neodkladným případem: vraždou prostitutky, jíž má být zkompromitován syn prezidenta republiky. Je těsně před novými prezidentskými volbami a sebemenší skandál, natož takovýto, je nežádoucí. Krauz a Chosé mají na vyřešení tohoto superchoulostivého případu pouhých 24 hodin a jsou ke své práci vyděračsky přinuceni prezidentskou ochrankou, která jim nadiktuje, jak mají postupovat. Dvojice detektivů má ovšem na tuto kauzu jiný názor a řeší jej po svém a s pomocí nečekaných spojenců z místního podsvětí. A náhodná vražda se změní v dramatický souboj jejich důvtipu se silnou politickou mocí, jež chce gangstersky zvrátit řízení státu.... celý text

Jaruš7
29.04.2016 5 z 5

Výstižné slovo - SÍLA, v obsahu, ve zpracování, v možném odvolání na skutečnost, pro mě druhá dánovka a opět výborná.

astroweb
12.03.2016 5 z 5

Pro mě všechny hvězdičky, velké příjemné překvapení, velice dobrý a čtivý styl.

Janca91
17.02.2016 5 z 5

Kniha má rychlý spád, dobře se čte. Byla jsem překvapena dějem. Doporučuji ! :)

konicekbily
04.01.2016 4 z 5

Plné humoru, tři dějové rámce výborně se doplňující, politický thriller ve slovenském prostředí. Ještě, že podsvětí pomáhá slušným policajtům!

veronka.hc
08.10.2015 4 z 5

Patrí k tým lepším dánovkám... Odporúčam

Joujalicka
04.09.2015 5 z 5

Pomalu jak špionážní román. Začátek se rozjížděl pomaleji, ale pak to velice dobře nabíralo na obrátkách. Kniha báječná a jako v každé, oceňuji autorův smysl pro humor.

KlérTomson
20.08.2015 5 z 5

Začátek trochu nezáživný, ale potom to zase mělo svůj osobitý styl. :)

weberda
28.07.2015 5 z 5

Tento spisovatel mě opět nezklamal. Je to moje čtvrtá kniha a těším se na další.

sioux
15.05.2015 3 z 5

Přečetl jsem "Uzel" a "Bestii" a v krátkém časovém úseku jsem přečetl i "Noc plná lží". Bylo to trochu zklamání. První půlka docela dobrá, naturální život prostitutek, nájemný vrah v lokální podobě. Druhá půlka mě nudila a do čtení jsem se musel nutit. Připomínalo mi to americké thrillery, kde vše končí u prezidenta a navíc velmi urputná snaha mít vtipné dialogy hlavních postav detektivů. To, co mě docela bavilo v minulých knihách od pana Dána mi tady šlo na nervy. Ještě tak chápu, když detektivové ve své nudné práci, čekajíce na další případ, vedou drsné macho kecy, ale když jde do tuhého a jde o vteřiny a oni přitom mrhají časem a stráví pár stránek o ničem, jen chlapským špičkováním, tak mi to přijde mimo realitu. Nebo aspoň nudné.

vorenus
18.03.2015 5 z 5

Můj třetí výlet po stránkách tohoto skvělého PANA AUTORA.Příběh hnihy a skvělá čtivost je tak silná, že člověk prostě nemůže přestat číst a musí pokračovat až do svítání.Těším se až si přečtu další kousek z dílny tohoto mistra psaného projevu.

bukope
25.01.2015 5 z 5

páčila sa mi...také mám rád

Wahlker
18.01.2015 4 z 5

Začiatok bol trochu vláčny, ale potom sa to rozbehlo, takže ešte nejaké Dánovky určite prečítam

dr.jacoby
05.10.2014 4 z 5

Takže názov už je upravený, teraz to treba ešte vymazať, pretože kniha Noc temných klamstiev už je zaradená a tu je znovu uvedená úplne zbytočne.

dr.jacoby
10.09.2014 4 z 5

Kniha Noc temných tajomstiev od D.Dána neexistuje, je to kniha Noc temných klamstiev, ktorá má svoje miesto inde v zozname Dánovych kníh. Celé to treba odtiaľto zmazať.

MahulenaK
28.06.2014 4 z 5

Nemůžu si pomoct, ale knížky D. Dána mě fakt hodně baví, Noc plná lží nebyla výjimkou. Už mám půjčené dvě další a za chvíli se budu muset "přehodit" na slovenštinu, protože přeložené už mám přečtené skoro všechny a odmítám čekat na další překlady:-)

lubica1573
26.06.2014 5 z 5

Táto kniha má v sebe nesmiernu silu, najmä ak človek číta medzi riadkami, uvedomí si, že niektoré "postavy" zrazu veľmi dobre pozná, a asi vie, prečo sa to celé práve takto odvíja. Skorumpovaný svet, celá naša krajina, kedy aj mafián má čistejšiu dušu ako tí, ktorým dali naivní ľudia dôveru a ešte naivnejšie si myslia, že je všetko v najlepšom poriadku... Spisovateľ to vlastne krásne vyjadril v jednej vete: ... 5 miliónov debilkov spí, a o ničom nemajú ani potuchy... Nie je to presný citát, ale práve táto myšlienka ma donútila zamyslieť sa nad faktom: a čo robíš práve TY proti tomu, čo nazávame ako "zlo". Takže, priatelia, a ČO proti tomu robíte VY?

pobijecmuch
24.05.2014 5 z 5

Asi nejlepší z první desítky série Naše Mesto. Za 24 hodin dva kriminalisté vyšetří vraždu mladé prostitutky. Jejich pátrání je o to složitější, protože za vším je politické pozadí z nejvyšších míst a špinavá hra tajných služeb.

lusila
18.10.2013 4 z 5

Moja prvá kniha od tohto autora. Pôvodne som ju vypožičala pre manžela, ale neodolala som. Určite si prečítam aj ďalšie knihy od tohto autora.

vivitv
25.06.2013 4 z 5

Napínavá a jednoduchá detektívka, typická pre Dominika Dána. V tomto prípade sa dej točí okolo prezidenta, jeho rodiny a kancelárie. Samozrejme, na začiatku do hry vstúpi aj tajná služba a vystupňuje dej...

shortik
26.04.2013 3 z 5

Moje první kniha od Dána a bohužel musím říct, že jsem zklamaná. Po přečtení mnoha kladných recenzí jsem od něj čekala víc. Nesedl mi styl, jakým je kniha napsaná, vadily mi vulgarismy i hodně nespisovný jazyk. Teď ho pouštím k ledu, ale třeba mu dám v budoucnu ještě jednu šanci.

policie

Dominik Dán