Noc plná lží

Noc plná lží https://www.databazeknih.cz/img/books/88_/88799/bmid_nase-mesto-noc-plna-lzi-BK0-88799.jpg 5 404 83

Případy detektiva Richarda Krauze. Je pátek odpoledne před koncem pracovní doby a před kriminalisty Richardem Krauzem a jeho parťákem Chosém je vidina příjemného víkendu. Zničehonic je povolá na poradu policejní ředitel a pověří je neodkladným případem: vraždou prostitutky, jíž má být zkompromitován syn prezidenta republiky. Je těsně před novými prezidentskými volbami a sebemenší skandál, natož takovýto, je nežádoucí. Krauz a Chosé mají na vyřešení tohoto superchoulostivého případu pouhých 24 hodin a jsou ke své práci vyděračsky přinuceni prezidentskou ochrankou, která jim nadiktuje, jak mají postupovat. Dvojice detektivů má ovšem na tuto kauzu jiný názor a řeší jej po svém a s pomocí nečekaných spojenců z místního podsvětí. A náhodná vražda se změní v dramatický souboj jejich důvtipu se silnou politickou mocí, jež chce gangstersky zvrátit řízení státu.... celý text

allyce
22.05.2019 5 z 5

Další skvělý tah pana Dána. Jeho knížky jsou pro mne lahůdkou, která se mi nepřejídá. Chut roste s každou další knihou. Jen se bojím, že mi lahůdky brzy dojdou, protože ač je pan Dán jistě plodný autor, přeci jen nebude stíhat můj apetit.

Kortez
10.04.2019 5 z 5

Taky jsem se koukal na netu který to prezident může mít syna Ivana, případně doktora. Jo, Ivan "Ivanovič" může mít reálný základ... Děj měl spád, žádné hluché místo, velice čtivé a taky uvěřitelné. Plný počet hvězdiček!

tlllk
15.11.2018 4 z 5

Chvíľu som musel googliť ktorý z prezidentov mal syna Ivana, ale inak dobré. Malo to spád z v podstate happy end, čo zas nie je u DD pravidlom.

stm01
17.10.2018 4 z 5

Má první kniha od tohoto autora. Četlo se to dobře.

Baushka
17.08.2018 5 z 5

Moje druhá Dánovka, oproti Smrti na druhém břehu je tato knížka mnohonásobně akčnější, má spád i pěkné zvraty. Přitom je knížka na rozdíl od severských krimi více familiární, uvěřitelná, naše. Moc se mi líbila.

harena
02.07.2018 5 z 5

Opět pěkná dánovka, jejíž děj se odehrává v nedávné minulosti. Čtivé, plné humoru a asi to tak nějak podobně v našem zkorumpovaném světě chodí, že i "největší neřád ve střední Evropě" pomáhá detektivům usvědčit třeba i zkorumpovaného policejního ředitele. Dan Dán má obrovský vypravěčský dar, i tato kniha se četla rychle, lehce, s pobavením i napětím a jako kriminálce jí dávám pět hvězdiček.

ivoiro
09.03.2018 5 z 5

Dle mého názoru nejde o nejlepší knihu, kterou bych četl. Nicméně, kniha mě bavila, držela a jdu na další díly této série.

Chesterton
05.12.2017 5 z 5

Jedna z prvních "dánovek" a hned láska na celý život:))

bertrand
03.12.2017 5 z 5

Ježkovy voči, Jiříkovo vidění a všechno dohromady! Dán píše knížky u kterých nevím, jestli se mám chechtat, ošahávat, měřit si teplotu nebo s odporem jít "řídit porcelánovej autobus" , jak se dříve říkalo zvracení do záchodové mísy.
Všechno zamlčeného u McBaina, Případů prvního oddělení, Harryho Bosche, Velinského a tuctu dalších výborných leč uhlazených krimi, je ZDE a ještě hódně, hódně navíc.
Jako kdyby Hunter S. Thompson začal psát kriminálky, napadá mě.
Dán má prostě dar přenést život lidskej (čímž myslí chlapskej) do života literárního, ale nepřivírá oči před ničím - což může být dost nepříjemné (já například Bestii během prvního čtení odhodil a už se k ní nevrátil).
Co dál napsat kromě frenetických výkřiků blaženého obdivu, nevím. Snad zmínit dotyk dějin, zaznamenanou realitu kolegiálního přátelství, transformace společnosti, svinstev kolem politiky.
Výtky: moje máma tyto knihy kupodivu také zbožňuje, ale Dán píše o chlapským světě. Ženy jsou zde nazírány tímto prizmatem, jsou to manželky, kolegyně, oběti (dosti hrůzných skutků), sexuální objekty, nositelky rolí...nic víc... Oproti tomu maskulinní svět je tu vylíčen s jasným nastavením tak, že i negativa působí jako klady... Dále všechny dialogy jsou drsně hovorové, jiné snad autor neumí, takže i doktor mluví jako dlaždič...
Ale to je prd proti tomu, co je to za počteníčko....ještě je třeba říci, že nechápu, proč musím tyto perly číst v českém překladu (byť jistě výborném). Je snad slovenština najednou čínština? No snad jednou...

Danuše7
27.09.2017 5 z 5

Napínavý popis událostí mě zaujal. Každý stát má své tajné a své intrikující politiky. jde jen o to udržet je v "rozumných" mezích, aby nešli přes mrtvoly.

Ajrad1981
14.08.2017 5 z 5

Úžasné. Nejedná se o klasické hledání vraha, je to o tom, jak špatně se hledá kompromis mezi spravedlností a zájmy "vyšších míst" a že někdy prostě podsvětí a policie na chvíli musí být na stejné lodi, jinak se utopí všichni. Že politika je svinstvo a jde se přes mrtvoly. Richard a Chosé nehledají vraha, ale způsob, jak se v tom průseru neutopit, a ta trocha času, který na to mají, dodává knize spád.
Knihu jsem četla slovensky, a když jsem chtěla napsat komentář, vyhledávač mi místo Noci temných klamstiev nabídl Noc plnou lží - český překlad názvu knihy rozhodně nemá takovou šťávu jako originál.

Warden
26.07.2017 5 z 5

Klasická Dánovka, tak, jak je máme rádi.
"No a čo mám..." zablabotala, lebo pohárik pred ńou dnes určite nebol prvý.
"Ako mne pred chvilou"
"To bude za dvojnasobnu....."
Kamil nelenil, nahol sa nad stol a strelil jej taků, až sa jej narovnala parochňa. Krauzovi bolo hned jasné, prečo bola pred chvilou nakrivo :))

Za mě plný počet

Veggi
29.06.2017 2 z 5

První a poslední kniha od tohoto autora. Jsem asi ojedinělý případ, ale mě se to prostě nelíbí. Kniha je plná běžných frází a kliše. Ne opravdu to není nic pro mě. Omlouvám se všem fandům pana Dána : )

Kerberos
27.06.2017 5 z 5

Zase skvělé.

MichalHoráček
12.05.2017 5 z 5

Opět další skvělá kniha od autora. Děj je krásně plynulý. Realisticky napsané
Kolikrát si u knížek od Dominika Dána říkám, co vše z toho je fikce a co se zakládá na skutečnosti.

Selinute
04.11.2016 5 z 5

Moje první od tohoto autora a jsem nadšená. Bylo to naprosto dokonalé. Nemám co dodat, jen snad to, že si co nejdříve přečtu i další příběhy...

olcab
12.10.2016 5 z 5

Moje desátá kniha od DD, opět skvělá. Nenudila jsem se ani chviličku.

pavčape
11.10.2016 5 z 5

Vynikající! Doporučuji všem čtenářům!

TereziaH
03.08.2016 5 z 5

První kniha od Slovenského spisovatele a rozhodně ne poslední. :)

Foks
20.06.2016 5 z 5

Parťáci Krauz s Chosém prostě mají styl. Opět velice vkusná, inteligentní detektivka prošpikovaná skvělým humorem. Tentokrát se mordýři musejí popasovat s vraždou sahající do nejvyšších politických pater. A i v tomto bahně se oba dva brodí velmi obratně. Skvělá kniha.

policie

Dominik Dán