Noc plná lží

Noc plná lží https://www.databazeknih.cz/img/books/88_/88799/bmid_nase-mesto-noc-plna-lzi-BK0-88799.jpg 5 404 83

Případy detektiva Richarda Krauze. Je pátek odpoledne před koncem pracovní doby a před kriminalisty Richardem Krauzem a jeho parťákem Chosém je vidina příjemného víkendu. Zničehonic je povolá na poradu policejní ředitel a pověří je neodkladným případem: vraždou prostitutky, jíž má být zkompromitován syn prezidenta republiky. Je těsně před novými prezidentskými volbami a sebemenší skandál, natož takovýto, je nežádoucí. Krauz a Chosé mají na vyřešení tohoto superchoulostivého případu pouhých 24 hodin a jsou ke své práci vyděračsky přinuceni prezidentskou ochrankou, která jim nadiktuje, jak mají postupovat. Dvojice detektivů má ovšem na tuto kauzu jiný názor a řeší jej po svém a s pomocí nečekaných spojenců z místního podsvětí. A náhodná vražda se změní v dramatický souboj jejich důvtipu se silnou politickou mocí, jež chce gangstersky zvrátit řízení státu.... celý text

hanzmb
09.06.2022 4 z 5

30. kniha, kterou od autora čtu, bohužel čtvrtá, které dávám jen 4*. Těch důvodů je více. Především si vůbec neužijete celé party, prakticky jen na pár úvodních stránkách. Dalším důvodem je to zapletení tajných služeb a vysoké politiky. Tohle téma autorovi nesedí (stejně jako např. Kapitán). V běžných krimi zápletkách je mnohem víc doma. A ten příšerný závěr, kdy se hlavní zloduch, který vše perfektně zosnoval, najednou začne chovat jako úplný pitomec, to vše jen dorazí.

ujira
15.03.2022 3 z 5

,,Dánovky,, jak jim říkám, se čtou vždy dobře, i když autor trochu námět přepískne a pustí se do politického trilleru ze Slovenska. Ale možná v reálu je to ještě horší. D. D. umí psát a píše rád a to je poznat.

Ivana11
12.03.2022 5 z 5

Opět skvělé.

m_martina
10.03.2022 5 z 5

Můj nejoblíbenější spisovatel mě zase nezklamal, knížku jsem přečetla hodně rychle. Byla napínavá a já jsem si při čtení ani nevydechla.

janina66
28.02.2022 4 z 5

Opět slušná detektivka. Noční zápřah Richarda a Chosého, skvělé hlášky. V politice je vždy nějaká ta špína. Ale u mě to na plný počet * není.

smardice
26.12.2021 5 z 5

Jednodenní pátrání na politickém pozadí, které mě tentokrát kupodivu nevadilo a špinavá hra tajné služby. Od začátku až do konce napínavý příběh, při kterém občas mrazí. Takže jednoznačně zase 5 hvězdiček.

petr4927
19.12.2021 4 z 5

Přečetl už jsem téměř všechny dánovky a musím říct, že Noc temných klamstiev řadím do slabší poloviny z nich. Zatímco z některých ostatních knih mám pocit, že se to tak opravdu mohlo stát, tady mám pocit, že autor už všechno přitáhl za vlasy ad absurdum. Takže ano, kniha je čtivá a napínavá, ale těžko uvěřitelná.

kolacky
14.10.2021 5 z 5

Kvůli politickému svinstvu umřela mladá holka. Naštěstí jsou tady Ríšo a Chosé, aby ji pomstili.

jan7760
19.07.2021 5 z 5

Dan opat nesklamal, drzi svoju latku velmi vysoko a ani nahodou sa ju nesnazi podliezat. Bavilo ma politicke pozadie pribehu, myslim, ze inspiraciou boli skutocne udalosti v trochu pozmenenej podobe. Odporucam...

viweb
30.04.2021 5 z 5

Výborná i když více politická. Přečteno v originále pod názvem" Noc plná klamstiev". Mě se zdála hodně reálná, až mě to děsí. Určitě stojí za přečtení. Doporučuji!

Mudry
17.03.2021 5 z 5

Jestli někdy píši, že jsem knihu přečetla jedním dechem, u tohoto dílu jsem se ani nadechnout nestačila.

Leona333
18.10.2020 5 z 5

Tak nějak mi čeští a slovenští autoři v poslední době více kápli do noty ohledně detektivek, příběhů. Od tohoto autora jsou knihy, vždy na velice slušné úrovni i s bonusy v podobě jisté nadsázky a humoru...Více není co dodat. Pět hvězd vážně zaslouženě.

Česneksmedem
12.09.2020 5 z 5

Celou knihu jsem se maximálně bavil. Hned na začátku Váňa, takže velká spokojenost. Děj v rámci jedné noci, to byl také dobrý tah, hlášky perfektní, co chtít víc. Prostě DD umí!!! Knihu samozřejmě doporučuji.

knihomolkadorfa
07.04.2020 5 z 5

Opět skvělý pan Dán a po zásluze plný počet hvězdiček.

mi-380
01.04.2020 4 z 5

Pátek odpoledne, budova U dvou lvů, kancelář 141, zvoní telefon:
“A čo my s tým?” spýtal sa Váňa.
“Nič, ja len, že či ste to už počuli. Volal operačný, že vraj bola zbitá ako žito a krvácala. A niečo mala omotané okolo zápästia…”
“Bola mŕtva, alebo živá?”
“Kedy?”
“Keď odkráčala.”
“Viem ja? To v hlásení nebolo...”
Autor umí skvěle popsat smutné osudy krásných mladých žen na cestě vedoucí přes peníze, sex, drogy a nakonec přes ještě větší peníze, až do zatracení. Tentokrát musí Krauz a Chozé spojit své síly s čertem i ďáblem, jde totiž o velkou politiku, podivnou policii i špičky podsvětí.

Jednou si tu autor zavtipkoval i na svůj účet:
“Ty by si nenašiel vydavateľa, ani keby si začal písať detektívky, s tvojimi výrazovými schopnosťami… to by bolo samé kurva, chlapi, serme na robotu, poďme doboha na pivo! Kto by to čítal?“
85 % (245 hodnotících s průměrem 90 %).

P.S.
Zatím jediný díl, kde rok vydání (2009) se časově shoduje s dějem v knize. Autor rychle reagoval na situaci před prezidentskými volbami. Podle vydání jde o číslo 9, podle chronologie příběhů číslo 27 z dosavadních 29. Zbývají mi poslední dva.
P.S.2
Autor často vychází ze skutečných událostí, tohle připomíná dobu, kdy ve funkci byl prezident Ivan Gašparovič, že by tu šlo opravdu o kauzu jeho syna?

jprst
20.03.2020 4 z 5

Autor si ve svých dosavadních knihách drží svůj slušný nadprůměr, ale přece jen tomuto příběhu opět do špice malý kousek chybí. To mu ovšem neubírá na čtivosti.

Marian27
15.11.2019 5 z 5

Tak, toto bolo fakt niečo! Absolútna bomba!!! Viem, že pán Dán je výborný autor, ale že napíše výborný príbeh z nášho prostredia, ktorý bude omoho lepší, uveriteľnejší, napínavejší a akčnejší než mnohé iné knihy od svetoznámych a uznávaných autorov, ma nenapadlo asi nikdy. To by bol teda film! Určite si to prečítajte, je to poriadna sila! Len sa teraz bojím, že keď siahnem po iních autoroch a ich knihách, buďú sa mi zdať slabé a o ničom v porovnaní s dánovkami.

TomHr
12.09.2019 5 z 5

Tak nějak uvěřitelná kniha. Svižný děj, realistická detektivní práce, tentokrát ani přehršle vtípků a rádobyvtípků netlučou do očí. Pobavilo!

edith79
14.08.2019 5 z 5

Co všechno se dá stihnout za jednu noc. Tentokrát sólo jízda Richarda a Chosého a ukázka toho, jací perfektní parťáci a kamarádi se z nich za ta léta stali. Zase naprostá spokojenost a jelikož si ještě pár knih Dominika Dána dlužím už se těším na další.

Evišťátko
15.07.2019 5 z 5

Není co dodat,opět skvělý Dán.

policie

Dominik Dán