Nalezení

Nalezení https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/536959/bmid_nalezeni-66276563ba95f.jpg 5 375 375

Policista Tomáš Volf série

< 5. díl

Minulost se vrací bez varování. Pátý případ Tomáše Volfa. V kanceláři soukromé vyšetřovatelky Evy Černé se objeví zoufalý otec pohřešované Elišky. Dívka způsobila tragédii, utekla a zřejmě si chce ublížit. Rozjíždí se intenzivní pátrání a na místo dorazí i Tomáš Volf, který vyrůstal v nedalekém maloměstě. Vyšetřování však otevírá staré rány místních obyvatel. Tomáš se vrací k létu, které chtěl navždy vytěsnit z paměti. Jenže právě jeho vzpomínky mohou být jedinou šancí k nalezení zmizelé. Čas neúprosně běží.... celý text

mila2411
07.11.2023 5 z 5

Za mě nejlepší díl už tak velice povedené série.

lalela
06.11.2023 5 z 5

Opět úžasná kniha. Opět prolínání více příběhů, kteří jedou po vlastní ose. Když už Březinovu knihu čtete, nejde přestat a musíte číst. Skvělé.

pavčape
05.11.2023 5 z 5

Mám přečtené všechny Březinovy Tomáše Volfy a jsou lepší a lepší. Pátrání po pohřešované Elišce je napínavé a po celou dobu držíte palce, ať skončí dobře...
Ať píše autor dál, těším se na příští knížky

Marika Vanova
04.11.2023 5 z 5

Opět skvělé pátrání po pachateli a úspěšný výsledek pro Tomáše Volfa, jako vždy zabodoval i u mě. Audio velmi dobře načteno Jakubem Saicem.

WaN635
29.10.2023 5 z 5

Musím zopakovat, co jsem už jednou napsala ,,jakto, že mi až dosud byl tento autor neznámý,,.
Tento případ byl děsivý, Tomášovi vzpomínky děj posouvaly a bylo mi z nich smutno (na druhou stranu traumatizující zážitek z dospívání určil jeho budoucí život a kariéru).
Případ pohřešované dívky (dívek) byl hrozivý, smrt dítěte mě vždy zasáhne.
Tomáš je borec, Eva taky.

Doufám, že autor píše další díl.....

tabaluga
26.10.2023 4 z 5

První kniha od autora a styl psaní se mi moc líbil. Zkusím ještě předchozí díly a třeba si k autorovi najdu cestu a doplním ho na seznam oblíbených autorů:-) rozhodně k tomu má dobře našlápnuto:-) je vidět, že česká literatura má také co nabídnout.

viva71
14.10.2023 5 z 5

Autor opět nezklamal. S každou jeho novou knihou se trošku bojím, že už to třeba nebude ono... Ale je to ono a pořád to má grády a šťávu a tah na branku. Trpělivě se budu těšit na další příběh Tomáše Volfa.

Dimas
11.10.2023 5 z 5

Napínavý a aktuální příběh. Určitě si přečtu předchozí knihy a autora si přidávám do oblíbených.

Daenerys
26.09.2023 5 z 5

Pecka. Parádní česká detektivka, která mě doslova pohltila.

jan37
17.09.2023 5 z 5

Zatím nejlepší kousek ze série

Marci70
15.09.2023 5 z 5

Moc pěkně napsaná česká detektivka.. Určitě si od tohoto autora přečtu další.

milary
26.08.2023 5 z 5

Ze série s Tomášem Volfem jsem nečetla pouze Polednici; ostatní díly se ke mně dostaly netradičně napřeskáčku - a nevadilo to. Každý díl jsem zkusila nějak podrobněji komentovat; na rozloučenou to bude bez mých "odborných" analýz :), líbilo se mi to samé, jako u předchozích tří dílů.
Dobrá a zajímavě podaná zápletka, atmosférické prostředí, metoda šetření, aktéři. A přitažlivě civilní způsob vyprávění Jiřího Březiny. Četlo se mi to samo a bavilo mě to.
Pět hvězd, podobně jako JezinkaJ.

MichalHoráček
23.08.2023 5 z 5

(SPOILER) Opět podařená detektivka z českého prostředí. Chtělo by to více domácích autorů.
Návrat do dospívání hlavního hrdiny, kdy se stal dost podobný zločin s prolínáním aktuálního případu, kdy je závěrem odhalen stejný pachatel.

Kasty
18.08.2023 5 z 5

Moc pěkný příběh. Léto, prázdniny, maloměsto.
Příběh pohřešované Elišky a jejího bratra. Současnost se prolíná s minulostí. Vyšetřování otevírá staré rány místních obyvatel.
Palec nahoru za ty krátké kapitoly.

Aleen
16.08.2023 4 z 5

Nedokážu pochopit, proč jsem četla od pátého případu...
Respektive poslouchala. Nejdříve mi maličko vadilo přeskakování v čase, ale zjistila jsem, že to mělo velmi dobrý důvod. Sice jsem chvílemi nevěděla, o které dívce je právě řeč, ale nakonec se to dalo.
Poměrně pěkná detektivka s nečekanými zvraty a překvapeními. Vše se postupně rozvíjelo. Zjistila jsem, že zde vystupuje poměrně dost postav, které je možné si oblíbit. Oceňuji nástup pachatele na scénu až v pozdější fázi, protože jeho delší působení bych asi neustála. Autor se příliš nebabral v průběhu zločinu, nehledal senzaci za každou cenu. Za to mu patří dík.

MatBla
14.08.2023 5 z 5

Sice jsem přeskočila ve čtení dva předchozí díly, ale já to napravím. Až je seženu, přečtu si je z radostí.
Tenhle díl byl ještě lepší než Promlčení a Polednice, a to se mi i tyhle moc líbily.
Styl psaní autora mi opravdu sedl.

JezinkaJ
30.07.2023 5 z 5

Zatím poslední díl série byl, myslím si, nejlepší. Od třetího dílu, podle mého názoru, úroveň stoupá. A mně je teď líto, že mám dočteno.
Dobrý příběh, české reálie, hlavní postavy i jejich vztahy se vyvíjejí a jsou pro mě zajímavé. Je kam jít, vše je hezky rozvržené. Hodně mě to začalo bavit. A to jsem zpočátku zcela pochybovala, že se dostanu až k tomuhle, doufám, zatím poslednímu dílu.
Pěti hvězdičkami šetřím, tady jsou za komplet, stoupající úroveň, za skvělý poslední díl, za všechno dohromady.

ivakola
27.07.2023 4 z 5

Dlouho jsem českou detektivku nečetla a o to bylo silnejsi moje prekvapeni z knizky.
Libila se mi . Je ctiva a napínava. Moc ocenuji prolinani casovych linek, které jsou v knize rozlišeny jinym druhém pisma. Bylo to fajn čtení.

Becca_
20.07.2023 2 z 5

Kniha zdaleka nesplnila moje očekávání. Zápletka a především její propojení s minulostí mě nezaujalo. Vlastně to působilo dost nevěrohodně. Další problém mám s výskytem soukromého očka. Dialogy mezi Tomášem a Evou moje hodnocení umocnily. Naivní kniha.

marekB78
12.07.2023 5 z 5

Hodně zajímavá a čtivá kniha. Takže už mám všechno od autora přečtené a musím říct, že kniha od knihy byla stále lepší. Doufám, že to bude pokračovat :)