Nahlížení

Napínavý příběh o dívce Meg, které Osud určí, že bude nahlížečkou. Vydává se na cestu do domu svého učitele a rádce, pana Plumberblicka. V novém světě se učí čtení myšlenek, ale brzy se dozví, že patří mezi ty vyvolené nahlížeče, kteří dokážou číst myšlenky mrtvých. A to zrovna v době, kdy se svět nahlížečů začíná otřásat v základech!

„Meg se na to musela posadit. Ale dávalo to smysl. Všechno to teď dávalo smysl. Všechno do sebe zapadalo. Ty hlasy, co slyšela jen ona a nikdo jiný, které se objevily, až když viděla svoji první mrtvolu. To, že neslyšela myšlenky ostatních, i když byla nahlížečkou. I ty podivné řeči, že ani smrt nedokáže umlčet všechno. Všechno to nyní dávalo dokonalý smysl. „Jsem nahlížečkou, co slyší poslední myšlenky mrtvých!“

Další vražda na sebe nenechá dlouho čekat a Meg musí využít svůj talent při pátrání po vrahovi, který začne likvidovat nahlížeče… A aby toho nebylo málo, musí ještě bojovat o svého přítele Garetha. Velký výroční ples Slepence je za dveřmi… Podaří se Meg odhalit vraha mezi stovkami hostů?

Úchvatný a strhující příběh, který tě zavede do zcela nového světa čtení myšlenek a vyšetřování zločinu. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/27_/278824/nahlizeni-VDs-278824.jpg 3.725
Sci-fi, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Grada
Více informací...

Nikoll2
29.12.2016

Bohužel mne kniha nezaujala.
Nápad podle mého dobrý, ale zpracování se mi nelíbilo.
Moc často se mi nestává, že bych knihu nedočetla, ale tady se to stalo. Možná se v budoucnu ke knize vrátím a dám ji ještě šanci.
Zatím však nemohu doporučit.

HannaFuchs
15.10.2016

Kniha byla lepší než jsem si myslela. Líbilo se mi, jak autorka zvlaštně píše. Neobvyklé výrazy. Na začátku mě to dost překvapilo, ale nevadilo. Vraha jsem odhalila od 195 stránky. Na začátku by mě to ani nenapadlo. Mimochodem dobrý nápad s tím nahlížením.

gabice4
02.08.2016

Průměr...... nic úchvatného

KateChatt
29.06.2016

Nakonec to nebylo tak špatný, jak jsem si myslela a jak tady každý píše.

Mark2000
01.06.2016

Přišlo mi, že celá kniha byla postavena na velmi dobrém základě: hezký nápad, fantazie a velmi dobře propracovaná zápletka, ale to provedení?!
Když se dívám zpátky do knihy, nemohu si nevšimnout jistých podobností se sci-fi romány Divergence a Hunger Games a myslím, že je nemůže popřít nikdo. Možná jsou události v knize podobné ještě něčemu, co jsem bohužel nečetla...
Díky vypůjčení si myšlenek autorka shodila úroveň své knihy, aniž by chtěla, ale toto prostě nemůžu ignorovat. Ale i přes si myslím, že je to začátek slibné spisovatelské kariéry, a že o téhle autorce ještě hodně uslyšíme.

FlakeWhite
16.04.2016

Kniha se mi moc líbila, měla zajímavý nápad, jediné co mi vadilo, bylo, že jsem od začátku věděla kdo bude vrah a to to bylo naprosto nepředvídatelné.

Voda
16.03.2016

Moc hezký příběh s originální myšlenkou, u kterého se pobavíte a zároveň budete chtít vědět, jak to všechno vlastně dopadne. Ještě, že lidé neumí číst myšlenky, to bychom se velmi podivili....až by nás z toho jistě rozbolela hlava. Uvítám další příběh hlavních hrdidek...

Sil
07.03.2016

Kniha se mi moc líbila. Je to humorná, fantasy detektivka se sympatickými postavami, se kterými bych se ráda znovu sešla u nějakého dalšího dobrodružství. Nevšimla jsem si žádných nelogičností.

ElisR1
26.02.2016

Myšlenka přiděleného osudu byla fajn, ale v příběhu se nacházelo i několik nelogických věcí, které mi zrovna moc nesedly.

Autor knihy

Dana Zahoříková