Na smrť II. - Bez milosti

Na smrť II. - Bez milosti https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/179676/bmid_na-smrt-ii-bez-milosti-Vk4-179676.jpg 5 147 147

Na smrť série

< 2. díl

Mrazivý príbeh o zrade, pomste a vykúpení. Dvaja bývalí kamaráti sa nečakane stretnú uprostred hrôz nemeckého koncentračného tábora, stoja však na opačných stranách. Kým bývalý židovský gangster Viktor sa zúfalo snaží zachrániť svojich blížnych, fanatický esesák Karl zodpovedá za ich vyhladenie. Kto prežije a kto kráča na istú smrť?... celý text

astroweb
13.04.2017 5 z 5

Dočetl jsem druhý díl, líbil se stejně jako první, ještě mnohem mnohem drsnější, ale čte se parádně, jedním dechem, byť jsem četl ve slovenském originále.

vorenus
27.11.2015 4 z 5

Geniální pokračování od geniálního autora. Hrůzy druhé světové války zasazené do skvělého románu. S žádnou knihou od pana Kariky jsem ještě nešlápl vedle. Je tak skvělý, že mě to donutil číst ve slovenštině. Bohužel naši nakladatelé spí a nebo nerozpoznali skvělého autora. Velká škoda pro české čtenáře!!

sackettboy
31.07.2015 5 z 5

Táto kniha určite nie je pre slabé povahy. Stále si stojím za názorom, že autor už neprekoná svoje jedinečné dielo a to sériu V tieni mafie. No musím uznať, že séria Na smrť sa tejto sérii VYROVNÁ. Autor úžasné vnoril svoje postavy do reálneho historického prostredia ohľadne americkej židovskej mafie Murder Inc. a prostredia fašistického Nemecka, až to vyzerá vcelku realisticky. Dielo sa čítalo veľmi dobre a ja len verím, že sa Jozef po mysterióznych výstrelkoch typu Strachu a Tmy, ktoré sú taktiež dobrým čítaním, ale nedosahujú kvalít plnohodnotného deja, vráti k románom s hlbším "historickým" dejom s viacerými postavami. Navyše kto navštívil Osvienčim a vie sa aspoň málinko vcítiť, čo tam tí ľudia prežívali, tomu museli pri čítaní zimomriavky prechádzať po celom tele.

adulik23
24.04.2015 3 z 5

Ťažké čítanie, teda aspoň pre mňa, tie opisy toho, čo sa dialo, mi vážne nerobili dobre... Myslím, že kníh s podobnou tématikou mám na dlhú dobu dosť...

Hannibal29
18.06.2014 odpad!

Dnes je uz taka doba , kazdy sadisticky ,brutalny odpad je in.
Aky je to vlastne zaner? horror, porno, medical, WWII.
Taka divna snaha ako zaujat kazdeho, napr. kuchynska scena zaklincovana lesknucim sa semenom. :D a podobne analne sceny s malymi chlapcami. Vsetci si pridu na svoje.

Este ze to mozem vratit nadsenemu majitelovi(taka skvela brutalna kniha) a nebude mi to smrdiet doma.

Hydra Foy
08.12.2013 5 z 5

Ešte surovejšie, ešte brutálnejšie, ešte temnejšie, skrátka bez milosti ukončuje Karika svoj príbeh o dvoch bývalých kamarátoch z Ružomberka. Prečítané na jeden dych a hoci sa dal koniec možno trošičku predvídať, aj tak jedna z najlepších slovenských kníh roka .

druhá světová válka (1939–1945)

Jozef Karika
slovenská, 1978