Na hlinených nohách

Na hlinených nohách https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491006/bmid_na-hlinenych-nohach-Wxs-491006.jpeg 5 1147 1147

V Ankh-Morporku sa vraždí! Čo by zas nebolo až také nezvyčajné... Ibaže nič nenasvedčuje tomu, že by mal v neobvyklých násilných smrtiach prsty obvyklý Cech vrahov. A to nie je všetko. Chýba aj akýkoľvek motív a jediná stopa, ktorú hlavný veliteľ Mrak má, je kôpka hliny a ešte pár podobne „kľúčových“ dôkazov. Najhoršie je, že hnev znepokojených obyvateľov mesta sa začína obracať na malú komunitu golemov, vážnych hlinených tvorov oddaných otrockej práci, ktorí nikdy nikomu nespôsobili žiadne problémy. A tí sa práve teraz rozhodli začať páchať samovraždy. Členovia mestskej stráže si tak musia opäť vyhrnúť rukávy (či čokoľvek si zvykne trpaslík, vlkolačka alebo troll v službe vyhŕňať), len aby zistili, že pravda sa možno vôbec neukrýva v temných uličkách nočného mesta.... celý text

Literatura světová Humor Fantasy
Vydáno: , Slovart (SK)

Feet of Clay , 1996

kusma
18.02.2013 5 z 5

Zatím mě žádný díl s Hlídkou nezklamal. Každý z nich je unikát a jejich rozhovory jsou prostě perla za perlou. Kromě humoru jsou zde i témata k vážnému zamyšlení. Hodně povedený díl.

helmiczka
02.09.2012

Súhlasím s kním - tie posledné stránky, to bol jeden lepší rozhovor než druhý. Skvelý záver. (dej by ale mohol byť trochu skrátenejší)

vhumanik
29.07.2012 5 z 5

Jedna z nejlepších detektivek jakou jsem kdy četl, navíc s filosofickým nádechem a ve standartním stylu a kvalitě úžasných knih Terryho Pratchetta.

Weiler
20.04.2012 5 z 5

Jak zabít patricije? Nikdy bych si nemyslel, že je to možné. Ale tenhle dokonale detektivní Pratchett je něco víc, než jen další Zeměplocha. Je to o tom, že nejste nijak stvořeni, jde o to, čím se rozhodnete být.

katulinka
24.02.2012 5 z 5

Můj nejoblíbenější Pratchett :)

Azizi
08.06.2011 4 z 5

Ach, golemovia. Konečne som si pri tejto knihe tak trocha zvykla na postavy z hliadky. Doteraz ma až tak nebavili a ani celkovo tie príbehy. Preto kto má rád sériu s hliadkou, tak práve tento diel určite odporúčam!

Okřídlená li
30.11.-0001 5 z 5

Knížky, kde se vyskytuje Hlídka jsou na velmi dobré úrovni. Opět jsem se pobavila a zasmála :)

Alix
30.11.-0001 5 z 5

Obdivuji humor pana Pratchetta, o fantazii ani nemluvě!

astarte
30.11.-0001 5 z 5

Opět příjemné čtení s lehkým humorem. Mám ráda obyvatele Ankh-Morporku.