Na dostřel

Na dostřel https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400909/bmid_na-dostrel-Vls-400909.jpg 4 529 195

Další kniha od Taylora Adamse, autora strhujícího thrilleru Není úniku, mistra příběhů o mezních situacích, napínavých v každé vteřině a dramatických až do překvapivého závěru. Mladí manželé James a Elle Eversmanovi projíždějí Mohavskou pouští vstříc novému životu. Nečekaně se jim porouchá auto a oni uvíznou uprostřed pustiny, bez vody, mobilního signálu a jakékoli šance na záchranu. Z více jak kilometrové vzdálenosti je drží na mušce chladnokrevný a děsivě přesný odstřelovač. James s Elle jsou uvězněni za rozbitým autem a ze všech stran je obklopuje jen otevřené prostranství. Není kam se schovat ani kam utéct a nikdo nepřichází na pomoc. Dá se tohle vůbec přežít?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Eyeshot , 2014

Holly.W
07.01.2022 5 z 5

Zajímavé, neotřelé téma - střelec, který drží na mušce několik lidí a baví se jejich odstřelováním. Při četbě jsem myslela na to, že tohle by klidně někdo byl schopen dělat, jenom tak, prostě protože ho to baví. Hrozné pomyšlení, ale takový je svět a lidé, bohužel. Jinak skvělá kniha, napínavá od začátku až do konce. Některé věci trošku k neuvěření, například že by ti lidé dokázali vydržet v pošti několik hodin bez vody, ale budiž odpuštěno.

Mermaida
12.12.2021 3 z 5

Příběh se odehrává na poušti během jednoho dne, kdy odstřelovač William Tapp má na mušce pět lidí. Kniha se mi četla (až na začátek) celkem dobře. Měla spád, a přestože děj mi nepřišel zajímavý, tak byl celkem napínavý a já četla se zaujetím, jak to celé dopadne. Ale musím konstatovat, že autorova kniha Není úniku se mi líbila o dost více.

derminator
04.12.2021 4 z 5

Nebyla to taková pecka jako Není úniku, ale i tak má kniha dobrý dej a spád takže se určitě nenudite. Knize dávám 75%.

Dolik13
25.11.2021 2 z 5

(SPOILER) No tak tohle mi nesedlo. I přesto, že děj knihy neztrácí tempo a servíruje od začátku pořádnou akci, tak já si k postavám v knize nedokázal najít žádné pouto. Byly to pro mě obyčejné figurky, které mluví a jak skončí, to mi bylo jedno.
Je to takový ten druh jednohubky, kdy knihu přečtete a za týden si z ní už moc pamatovat nebudete.
Spoiler: Co mě asi nejvíc štve, tak to je, že vrah a hlavní záporák byl v podstatě bez charakteru a já jako čtenář jsem se pořádně nedozvěděl o jeho záměrech a smyslu jeho chování. Z a mě tedy bohužel skutečně velmi slabý thiller.

janina66
17.10.2021 3 z 5

Ke knize Není úniku měla tato trochu daleko. Líbilo se mi místo děje, kde se celý děj odehrává mezi hrstkou osob, včetně pošahaného záporáka. Hlavní manželský pár, James a Elle, bych dala příjmení Rambovi. Díky super hlasu Filipa Schwarze se mi nakonec kniha líbila.

Calwen89
26.09.2021 1 z 5

Tak tohle bylo opravdu špatné. Nevím kde se berou ty pozitivní recenze a reklama na každé webové stránce, ale tohle byl jednoduše přešlap. Autor asi po první třetině knihy zapomněl, že píše thriller. Žádná akce, napětí, zježené chloupky na rukou...nic. Celé to bylo tak zdlouhavě okecávané, nudné, místy naprosto nepochopitelné. Autor se zaměřil pouze na postavy, jejich minulost a rádoby vtipné dialogy, které v situaci ohrožení života postrádaly veškerý smysl. Přitom to mělo takový potenciál... zklamání.

icewind
25.09.2021 3 z 5

Obyčejní lidé v mezní situaci....tak jako chápu, že mezní situace dovede s člověkem udělat ledasco, ovšem tohle....navíc s každým krokem, co krokem, další stránkou se to nabalovalo tak, až tu máme uskakování před střelou a podobné atrakce. Mno..ovšem v zemi neomezených možností a nevyčerpatelné zásoby všemožných pošuků, kteří ovládnou okres s drobnou dopomocí dvou nejspíš incestních bratranců, je možné asi fakt všechno, včetně toho, že když se rozmůže takový nešvar a zmizí během nějaké doby taková spousta lidí, tak se na to co? Nepřijde..... Vážně se tenhle příběh fakt brát nedá, ale číst se to dá :)

katynka78
16.09.2021 1 z 5

(SPOILER) Nejsem cílová skupina, ale jak to většina chválí, tak jsem si říkala, že to zkusím.
Ve filmech to nevyhledávám a spíše mi to vadí, ale chtěla jsem to porovnat s tím, když je to psané.
No - tak toto bylo první a poslední zároveň. Vyvražďovačky opravdu nemusím, nic mi to literárně a lidsky nedává.
Ale uznávám, že jiné lidi to baví, to je naprosto v pořádku.
Dočetla jsem jen proto, abych se ujistila, že hlavní dvojice přežije.

Přišla jsem ale na výhodu čtení takových příběhů - neslyšíte, jak by oběti řvaly a trpěly, nevidíte ty litry krve a ty hrůzy. Toho jste ušetření a to není špatné. Představivost sice pracuje, ale je milosrdnější než když byste koukali na film.
Ne že bych nevěděla, co čeho jdu, ale takové příběhy nevyhledávám ve filmech, ale v literatuře jsem to chtěla zkusit.

Rade
23.08.2021 3 z 5

Nejdřív plusy: Originální téma, komorní příběh rozehraný mezi pár postavami na jednom místě. Atraktivní prostředí rozpálené mohavské pouště. Znepokojivě působivý záporák, asi nejlíp prokreslená postava. Autor nezapře, že je scénárista, děj ubíhá jako ve scénáři napínavého filmu, žádné kudrlinky navíc.
Ale tady už pro mě začínají mínusy – akce je na mě prostě moc. Tak moc, že v závěrečném duelu, kdy mělo být napětí největší, jsem si už jenom říkala, tak jakpak to asi skončí, už aby to bylo. Samozřejmě, že se mi zdálo občas přitažené za vlasy a přepálené, konverzace potenciálních obětí týkající se vlastních vztahů v minulosti, ve chvílích, kdy čelili tak bezprostřednímu ohrožení, mi připadala poněkud nepravděpodobná; na druhou stranu jsem nikdy nezažila ostřelování šíleným sniperem, tak těžko hodnotit, co se člověku honí v hlavě… Drsné až kruté popisy, to mi samozřejmě poněkud vadilo, ale chápu, že v takovémto příběhu to mělo svoje místo.
Každopádně zaujalo, styl autora mi chvílemi trochu připomíná styl Kinga, aniž by ho však napodoboval nebo kradl témata (v Není úniku, což je vlastně druhá autorova kniha, se mi způsob psaní líbil ještě o fous víc).

„Někdy se cítil jako člověk s vidličkou v polévkovém světě.“

„Líbilo se mu, jak je to napínavé, ale přitom bezpečné a předvídatelné, protože je celou dobu jasné, jak to dopadne. Bylo to jako cucat bonbony, užívat si strhující filmový trhák a přitom vědět, že ať se stane cokoliv, dinosauři nakonec ty děti nesežerou.“

Adél784
19.07.2021 4 z 5

O trochu slabší než Není úniku, ale i tak ho mohu milovníkům thrillerů doporučit. Celkově je kniha originální a dokážu si představit filmové zpracování:)

domihruzkova
07.07.2021 4 z 5

Slabší, než autorova předchozí kniha Není úniku. Napětí už není tak hmatatelné, ale jinak je to čtivé a mě se to líbilo.

Johny_H.
05.07.2021 4 z 5

Tak asi takto nemohu říci, že by se to nedalo číst. Akorát žijeme v době, kdy toto pro fanoušky film z podobnou tématikou, alespoň za mně nemůže kniha tak dobře podat. Jedná se především o akci a krásu střelby a tu si já osobně nemohu užít více v knize nežli ve filmu asi nemám tak dobrou představivost. Zápletka a rozuzlení na konci příběhu takoví ten á jé moment jsem čekal už dávno. Doufal jsem že se pletu a tak jednoduché to nebude. Střelec má hodně zvláštní dovednosti jednou je dokonalost sama podruhé se chová jakoby držel zbraň poprvé v ruce jak se autorovi hodí nic méně stále 4 z 5 to je a je to takový lehký nadprůměr který zabaví.

ZuzanaZ83
29.06.2021 2 z 5

Asi jsem čekala něco jiného. Nemohu upřít zajímavou zápletku a prostředí. Nicméně po dočtení jsem si říkala, že kdyby knížka měla o 50 nebo 100 stran méně, tak by to asi bylo tak akorát.

Sixtinka144
16.06.2021 4 z 5

Tahle kniha je úplně něco jiného, než klasické thrillery, na které jsem zvyklá. Jsme prostě vhozeni do příběhu, a i když neznáme skoro žádné detaily, začnou umírat lidé. Velkým plusem celé knihy je střídání pohledů hlavních hrdinů a našeho odstřelovače. Protože i když to byl fakt psychouš, tak jsme mu stejně alespoň trochu mohli porozumět a pochopit, proč co dělá. Taky se mi líbilo, jak se postavy postupně rozmýšleli, jak by měli utéct, nebo jak by se měli bránit. Jamese napadlo snad milion nápadů, ale většinu z nich si ještě sám v tu danou chvíli vyvrátil, což dodávalo příběhu na opravdovosti. Mínusem je pro mě konec, protože se pak stane tolik nereálných věcí a skončí to krásným západem slunce, což já zrovna dvakrát nemusím. Jinak se ale kniha četla opravdu rychle a užívala jsem si každou stránku.

Ála41
05.06.2021 4 z 5

Kniha mě moc bavila, byla hodně napínavá. Samozřejmě trošku naivní a jakoby pohádka, ale fakt mi to nevadilo.

Annkag
31.05.2021 4 z 5

Skvele cteni....moc se mi to libilo a autor to obohadil o pohlad strelce,ktery tomu daval vetsi smysl.

dagsvob
30.04.2021 4 z 5

Nejdřív jsem se nějak nemohla začíst, ale asi od půlky už jsem byla zvědavá, jak to dopadne. Nicméně kniha Není úniku se mi líbila víc...

Nixa
26.04.2021 4 z 5

Kniha se mi líbila. Jo, občas byl děj nelogický a zdálo se, že hlavní hrdinové umí snad vše, ale mě to bavilo.
Mladí manželé projíždějí pouští, když se jim nečekaně porouchá auto. Jsou bez signálu, bez vody a uprostřed pouště. Myslí si, že je to jejich jediný problém, ale z více jak kilometrové vzdálenosti na ně míří odstřelovač, který jen čeká až začnou utíkat.
Kniha je čtivá, napínavá a plná akčních zvratů.

EvieS
05.04.2021 3 z 5

Po knize Není úniku jsem se na další těšila ale tato bohužel zklamala.

Falda
16.03.2021 3 z 5

(SPOILER) Nevím, jak knihu popsat ani hodnotit. Za mě tak 3.5 hvězdy. Místy byly pasáže knihy až nereálné, "přitažené za vlasy".
Jak obyčejní lidé, zmatení, zranění dokáží přežít a zabít "odstřelovače", který ma k dispozici neskutečně drahé vybavení? Jak holka s kusem střepiny v těle a poškozenou plící dokáže tak dlouho přežit bez zdrav. pomoci a ještě utíkat?
Takových absurdit bylo mnoho. Každopádně čtivé to bylo. Musela jsem vědět, jak to nakonec dopadne, i když ten závěr byl celkem zřejmý.

Taylor Adams
americká