Na ceste k radosti

Na ceste k radosti https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/525162/bmid_na-ceste-k-radosti-653a1e7226d24.jpg 4 117 27

Návod, ako viesť zmysluplnejší život „Je to zvláštny paradox, že mnohé z najjasnejších a najupokojujúcejších životných lekcií pochopíme práve vtedy, keď nám je najhoršie. No aj na jedlo si spomenieme najmä vtedy, keď sme hladní, a záchranný čln nám hádam ani nepríde na myseľ, kým sa neocitneme hodení cez palubu.“ Kniha Na ceste k radosti je Haigov záchranný čln. Ide o súbor poznámok, rebríčkov a príbehov, ktoré vznikali celé roky a pôvodne autorovi slúžili ako pripomienka pre budúcnosť, že životné okolnosti nie sú vždy také pochmúrne, aké sa nám zdajú. Haig čerpal z celého radu rozmanitých zdrojov z rôznych kútov sveta, z dejín a vedy i z vlastných zážitkov. Predkladá čitateľovi láskavosť i útechu. Pripomína nám, aby sme v živote spomalili a ocenili nádheru i nepredvídateľnosť bytia.... celý text

Literatura světová Fejetony, eseje Příběhy
Vydáno: , Ikar (SK)

The Comfort Book , 2021

Přečti_si
30.12.2022 3 z 5

Kniha útěchy je soubor kratších či delších textů a myšlenek. Určitě lepší kniha než Nespoutaná, která byla fakt kravina. Myšlenky zajímavé, pořizuju babičce k Vánocům.

Sabča92
14.12.2022 4 z 5

Letos na začátku roku jsem přečetla Půlnoční knihovnu, která je na rozdíl od této beletristickou knihou, a moc se mi líbila. Na Knihu útěchy jsem se těšila, její anotace mě velmi zaujala, a stojím si za tím, že na trhu je podobných publikací žalostně málo. Kniha útěchy není klasickou knihou, neobsahuje žádný příběh, vlastně nemá ani pořádnou osnovu. Knihu můžete číst najednou, ale za mě je to velká škoda. Já si knihu postupně dávkovala. Knihu není nutno číst popořadě. Můžete klidně náhodně otevřít, přečíst dvě tři stránky, a příště pokračovat někde jinde. Nedokáži posoudit knihu odborně, jsem jen pasivní čtenář, který ke knize přišel když mu nebylo dvakrát ouvej. Přesto na mě působila kniha jako balzám na duši. Některé texty mě bavily více, jiné méně. Ale je to na každém z nás.
Někdy není po ruce druhá bytost, která by vás objala a řekla, že bude vše dobré. Někdy je potřeba zůstat pěkně doma o samotě, a pak právě nejlepší volbou může být zrovna Kniha útěchy.

KatChiss
13.11.2022 4 z 5

• Je v pořádku být zlomený.
• Je v pořádku nést jizvy zkušeností.
• Je v pořádku cítit se pod psa.
• Je v pořádku být šálek s ulomeným okrajem. To je přece ten s příběhem.
• Je v pořádku být sentimentální a náladový a prolévat hořkosladké slzy u písniček a filmů, které by se nám neměly líbit.
• Je v pořádku, když máte rádi to, co máte rádi.
• Je v pořádku si něco oblíbit jen tak, bezdůvodně, zkrátka proto, že se nám to líbí, a ne proto, že jde o něco úžasného nebo chytrého nebo populárního.
• Je v pořádku počkat, až vás někdo sám vyhledá. Nemusíte se rozdávat tolik, až z vás vůbec nezbyde. Nemusíte být vždy tím, kdo přijde první, Občas můžete vyčkat, dokud ten druhý nepřijde za vámi. Jak říká skvělá spisovatelka Anne Lamottová: “Majáky taky nepobíhají po celém ostrově, aby zachránily loď. Jenom tam stojí a svítí.”
• Je v pořádku dokonale nevyužít každou chviličku.
• Je v pořádku být tím, kým jsme.
• Je to v pořádku.
Tahle kniha je pro všechny, kteří mají špatnou náladu. Špatný den. A potřebují si přečíst povzbuzující slova. Slova útěchy. Slova ujištění. Tahle kniha je plná krásných myšlenek a citátů, které vás zahřejí u srdce. Můžete ji číst od konce na začátek. Nebo si otevřít náhodnou stránku a číst v náhodném pořadí. A věřte mi, že se k ní budete vracet.

adevis
28.10.2022 4 z 5

Předchozí autorovu knihu Půlnoční knihovna jsem nečetla, ale ničemu to nevadí, protože Kniha útěchy je úplně jiná.
Autor nám poodhaluje kus svého osobního života. Období nejtěžších časů, depresí a úzkostí. Zároveň píše tipy, jak ze špatných dní udělat hezké. Čerpá tedy především z osobních zkušeností, vzpomínek a inspirativních životních příběhů.
Jedinečná kniha, po které je dobré sáhnout, pokud hledáte útěchu nebo potřebujete jen připomenout, že i v tomto uspěchaném světě lze posilovat vnitřní sílu a živit v sobě naději.

„Odpustíte-li sami sobě, svět bude krásnější. Kdo věří, že je špatný, nikdy se nestane dobrým.“
„Trápilo mě, že nezapadám, dokud mi nedošlo, že nezapadám protože nechci.“

V knize najdete spoustu myšlenek, se kterými se můžete ztotožnit. Spoustu příběhů lidí, kteří něco dokázali. Dejte ji šanci, pohladí vás po duši :))

ŽanetH.
23.10.2022 5 z 5

Nemohla jsem se odtrhnout, jen jsem četla a četla a přitom jsem jí nechtěla dočíst. Občas jsem si některé odstavce četla několikrát, zamyslela jsem se a PÁR stránek jsem si označila.
Byla to pro mě kniha útěchy? Ano!
Kniha, kde jsem si mohla říci: ,,Páni, on se cítí (cítil) stejně jako já." Díky němu, vím, že to bude dobrý! Že bude líp! Že to za to stojí.
Děkuji Knihy Dobrovský za poskytnutí knihy k recenzi !

DreamerX9
12.10.2022 3 z 5

Myslím že si každým knize může najít své. Jsou zde moudra, podnětné myšlenky a mnoho pohlazení pro duši. Co jiného čekat od autora Půlnoční knihovny :)

ivetdos
10.10.2022 5 z 5

Bylo to skvělé :) Dávkovala jsem si ji, nechávala v sobě rezonovat texty… Některé mi sedly víc, některé míň, ale je to krásná kniha. Já tenhle typ literatury miluju, řekla bych, že už mám dost načteno a přesto jsem tu našla ještě hodně nového, dostala jsem přesně to co jsem očekávala. Pokud si rádi zapřemýšlíte, máte snílkovu duši a třeba máte rádi i osobní rozvoj, tahle kniha by se vám mohla líbit. Rozhodně stojí za pozornost :)

@knihomaniak