Myslela jsem, že tě znám

Myslela jsem, že tě znám https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418307/bmid_myslela-jsem-ze-te-znam-VEI-418307.jpg 4 286 111

Na čí stranu se postavíte, když na tom opravdu záleží? Když Julesina dcera Saffie obviní Hollyina syna Saula z šokujícího činu, je to vůbec poprvé, co je dlouholeté přátelství těchto dvou žen ohroženo. Nic Holly nepřesvědčí o tom, že je její syn vinen. Jules má na druhé straně třináctiletou dceru, která je už nějakou dobu očividně traumatizovaná. Zatímco se obě přítelkyně snaží vše vyřešit v klidu a bez policie, vyplouvají na povrch další odhalení. Všechno, co doteď obě považovaly za pravdu, se otřásá v základech, a jejich přátelství je čím dál křehčí. Když jedno z dětí zmizí, nabírá celá situace mnohem temnější obrátky. Komu vlastně můžou věřit? Holly a Jules zjišťují, že lidé kolem nich jsou jiní, než jací se zdáli být. Dokonce i ony samy. Přátelství versus mateřství. Čemu dají přednost, když jde do tuhého?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

I Thought I Knew You , 2019

Lindulinek
31.10.2019 4 z 5

Dlouho jsem se nemohla překousat přes začátek. Nakonec jsem se začetla a posledních pár stran už jsem zhltla. Zajímavá zápletka, ale v některých místech se kniha zbytečně natahovala.

Maňule
18.10.2019 5 z 5

Ja jsem nadšená, tohle se povedlo! Rozhodně román vybočuje z té nekonečné řady podobných. Byla jsem napnutá a bavila jsem se skvěle.

Kočička911
16.10.2019 1 z 5

Po dlouhé době kniha, kterou jsem po 50 stránkách odložila.
Nudila mě a nebyla jsem schopná se začíst.

rodak
09.10.2019 4 z 5

Četlo se to velmi dobře,strašně jsem byl zvědav jak tohle dopadne.Napínavý společenský román.

evasamankova
06.10.2019 5 z 5

Po vleklém začátku, kdy autorce přeci jen nějakou chvíli trvalo, než se nastartovala, následoval napínavý příběh, který se z ruky odkládal jen velmi těžce.

Medovnice
03.10.2019 2 z 5

Tak bohužel se neshodnu s ostatními. Čekala jsem víc napětí, dramatu, ale dočkala jsem se jen vleklých úvah kdo, proč a jestli opravdu. Ani konec nepřináší žádný "wow" efekt, prostě jsem jen pokývala hlavou a řekla: To se dalo čekat. Za mě určitě zklamání. Ale věřím, že kniha najde své příznivce.

bookcase
30.09.2019 5 z 5

Výborný psychologický román pro ženy. Poplácávala jsem se po rameni, jak je autorka průhledná, že jsem ji prokoukla a na vše přišla, ale... Nene, dostala mě. Parádní.

blonďatá.luc
30.09.2019 5 z 5

Původně jsem si myslela, že to bude nějaký akční thriller ve stylu Shari Lapeny, teď bych knihu mezi klasické thrillery řadila spíše okrajově - je spíše společenský thriller. To ovšem neznamená, že by příběh nebyl zamotaný. Sice jsem si už někdy v polovině vytvořila názor o tom, co se vlastně stalo a jak to celé dopadne, o to více jsem byla v závěru překvapená, protože jsem se ani trochu netrefila. Musím se vám taky přiznat, že mi obě hlavní hrdinky byly velmi sympatické, až mi bylo líto, že je postihl takový osud. Trochu zvláštní mi ale přišel autorčin styl psaní. Penny se hodně rozepisuje (takže bylo mnohdy těžší udržet si pozornost, hlavně v první polovině knihy), ale střídá po kapitolách vypravěče - obě hlavní hrdinky. Holly je ovšem psaná v ich formě, Jules v er formě (což jsem snad ještě nikdy neviděla). Celkově kniha dává několik podnětů k zamyšlení, a to nejen ty, které sama autorka vypsala na konec knihy. Například co všechno dokážeme odpustit svým milovaným?

zuzana2599
29.09.2019 5 z 5

Výborný román, skvěle napsaný příběh. S velkou zvědavostí jsem četla příběh dvou kamarádek, jejichž letité přátelství rozbije obvinění, které spustí lavinu lží a pochybností.
Četla jsem tuto knihu skutečně jedním dechem a také já jsem měla chuť podívat se kapku dopředu - ale vydržela jsem. Bylo to neskutečně napínavé a já byla tak zvědavá.
Doporučuji - jedna z nejlepších knih letošního roku !

Šánka
21.09.2019 5 z 5

Jedno vážné, pravdivé obvinění, nebo jedna velká lež, která může mít fatální následky? Do pohybu se dává lavina událostí, jež ničí vše, bere důvěru, zpochybňuje dlouholeté kamarádství a odhaluje skutečnou pravdu. Ustojí dávné kamarádství tuto zátěž nebo zvítězí mateřské pouto?
Výborně napsaná kniha, byla jsem tak napnutá, že jsem málem nakoukla, jak vše dopadne.
Ne, vydržela jsem a stálo to za to!!!

ptavichripkaa
06.09.2019 5 z 5

Za mě super kniha a hodně zajímavé téma matka versus kamarádka. Měla jsem tajný tip, jak to bylo, ale nakonec to dopadlo jinak a to mě potěšilo, že kniha není předvídatelná.

thrillery pro ženy

Autorovy knížky