Myšky v kuchyni

Myšky v kuchyni https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/254870/mid_mysky-v-kuchyni-8KP-254870.jpg 4 93 25

Dojemně upřímný a zároveň zábavný autobiografický román o rodině, lásce a životě na francouzském venkově. Anna jako šéfkuchařka moc dobře ví, že když něco člověk doopravdy chce, je třeba vše dokonale naplánovat. Když připravujete bešamelovou omáčku, musíte také přidat v pravou chvíli ty správné suroviny v přesném poměru. Jakmile tedy zjistila, že je těhotná, naplánovala si pro sebe, manžela a pro své dokonalé dítě úžasný život v Provence. Jenže osud přichystal pro Annu s Tobiasem noční můru. Dozvěděli se, že jejich dcerka Freya má poškozený mozek a nebude se vyvíjet mentálně ani fyzicky. Tobias odmítal takové dítě přijmout, ale Anna prostě nedokázala dcerku opustit. Rodina posléze skončila na poničeném statku v Languedocu, plném myší, a stala se magnetem pro všechny vyděděnce z okolí. Uprostřed krásné přírody, obklopena francouzskou chutí do života a gastronomií, se Anna pokusila dát do pořádku, když ne svůj život, tak alespoň zanedbanou starou kuchyň na statku – svou novou svatyni. Čím více se ale snažila situaci zvládnout, tím více se jí vše vymykalo z rukou. Jednu věc však Anna ani Tobias neočekávali – jak hluboce nakonec Freya svou pouhou existencí jejich životy ovlivní.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Motto

The Mouseproof Kitchen , 2013

kikies
11.11.2015 4 z 5

Dojemný příběh o nepodmíněnosti rodičovské lásky, o síle lidského odhodlání a o velikém množství překážek. Citlivý, ale přesto střízlivý popis péče o postižené dítě, boje člověka se sebou samým a snaha o sžití se se vším cizím, novým a divokým ve svém okolí. Barvité vylíčení francouzského venkova, pestrá plejáda charakterů... ano, nemá to spád, je to spíše o psychice než o ději, ale má to hloubku a ten finální pocit ze čtení je krásný :-)

Nelička
06.10.2015 3 z 5

Musim hodnotit slovy "Nic moc". Hlavní hrdninové mi byli dost nesympatičtí, hlavně tedy Tobias. Většinu času řeší Anna nějaké osobnostní rozpory. Příběh nemá žádný velký spád. V podstatě je jen o tom, zdali si hrdinové svou dceru nechají, nebo ne. Žádná pořádná dějová linie se neodehrává. Nicméně pro ty, kteří od knížky nic moc neočekávají a chtějí se jen nechat pohltit francouzkým venkovem (až divočinou), jsou Myšky v kuchyni velice vhodnou knihou.

amladar
13.09.2015 3 z 5

Knížka není špatná.......Možná dávám ty 3 hvězdičky jen proto, že hlavní hrdinové mi byli krajně nesympatičtí. Jinak atmosféra Francie i samotný námět je výborný.

bookcase
23.08.2015 5 z 5

Krásné, smutné, velmi křehké. Stejně křehké, jako je láska rodičů k malé Freyi. Líbil se mi popis života na francouzském venkově, ta divočina přímo láká.

Illaa
14.08.2015 4 z 5

Velice příjemný, místy dojemný příběh manželů, kteří nemají v životě zrovna na růžích ustláno. Po přečtení si člověk opět uvědomí, jak by si měl vážit každé vteřiny života. Děj knihy je zasazen na francouzský venkov, kde si příroda dělá, co chce.

Autorovy knížky

Saira Shah
anglická, 1964
2015  75%Myšky v kuchyni

Kniha Myšky v kuchyni je v