Myší díra

Myší díra https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/483504/bmid_mysi-dira-HUZ-483504.jpg 5 309 119

Axelovi je osm. Koktá, nesmí slavit Vánoce a má starý mobil. Taky mu umřel táta a máma se utápí věčně v depresi. Dědek plesnivej je jeho soused, kterému bude nejspíš už sto. Nikdo ho nemá rád. Ztrácí se ve starých pomatených vzpomínkách, v osamělosti a stále miluje Štěpánku. Jolana bydlí pod ním, táhne jí na padesát, nesnáší děti a chystá se na post prezidentky firmy. Ve stejném domě žije i pětadvacetiletý Cyril posedlý čistotou a sexem na záchodcích v baru. A pak je tu ještě někdo, kdo o nich ví naprosto všechno. V jednu chvíli se životy všech protnou. Vyplují na povrch nečekané touhy, skrytá tajemství, někdy pěkně smradlavá, a také myšlenky zastrčené uvnitř každého z nich. A život může nabrat zase druhý dech.... celý text

Stromovous
13.09.2023 5 z 5

Kniha nese mnoho myšlenek. Občas to byl velký fantas, ale kniha nese i mnoho bolesti, lidskosti, humoru a také té obyčejnosti. Dobře se četla, je krátká a stojí za přečtení,

edith79
31.07.2023 5 z 5

Naprosto úžasná knížka. Jsem nadšená. Během četby se ve mně mísily všemožné pocity. Krásně, dojemně, ale i s humorem popsané povahy a pocity hlavních postav, to bylo k neodložení. Navíc byla kniha plná překvapení a drobných zvratů, které však znamenaly strašně moc. Opravdu nezapomenutelné.

VeronikaAug
25.07.2023 5 z 5

(SPOILER) Malinkatá knížka, která vyvolá velké emoce. Krásné, opravdu. Od Simony druhá knížka, kterou jsem četla, a celkově jedna z nejlepších, co jsem kdy četla. Bylo to originální a k zamysleni, prakticky celé čtení jsem bojovala se slzama, ocenila jsem tedy, že knížečka je to celkem malá, na tu emoční bouřku úplně tak akorát. Každý z hrdinů má nějaký problém, něco v sobě samém nevyřešeného, nějakou tíhu, co si nese životem. Spojí je v počátku nutnost, později radost postarat se o svého osmiletého souseda, kluka, co ti prostě přiroste k srdci ať chceš nebo ne. Ta snaha pomoci je dojemná, v podstatě je v příběhu převaha chlapů a úplně to tam sedí. I přes několik extrémně smutných událostí, co se v knížce odehrajou, nám autorka dává naději, tragické šokující konce nečekejte, naopak, těšte se na zahřátí u srdce. Jestli tomu po těchto dvou knížkách, které jsem zatím četla, správě rozumím, Simona má ráda šťastné konce, naději, sounáležitost, hledání svého místa na slunci i přes těžký osud. Určitě doporučuju :-)

Ita
19.07.2023 4 z 5

Taková malá příjemná jednohubky...

VladkaBU
11.07.2023 4 z 5

... pravdou je, že ač lidé žijí v jednom domě, každý ve svém bytě, jeden nezná druhého. Komunikace se omezuje na pouhý pozdrav. Co byt, to jiný osud, jiné trápení. Myš působí až pohádkově, propojuje jednotlivé osudy.

Radka1911
10.07.2023 5 z 5

Krásné čtení. S autorkou jsem se setkala poprvé a hned jsem si v knihovně rezervovala její další knížky. Doporučuji.

Miro67
28.06.2023 4 z 5

Myška mrňavá, ale ví o všem. Knížka útloučká, ale nabita emocemi a lidskostí.
Žijeme vedle sebe pod jednou panelákovou střechou a nic o sobě nevíme. Změnilo by se to, kdybych tuto knížečku hodila všem sousedům do schránky? Díky své útlosti by v pohodě škvírkou prošla.

SimulinaT
19.06.2023 5 z 5

kniha nezklamala. Ukrývá krásný příběh plný emocí . I když konec mohl být ještě víc rozvinutý,ale třeba se dočkáme druhého dílu

Kacased
19.06.2023 4 z 5

Za tu myš musím dát hvězdičku dolů. Knížka je jinak dobrá, téma má velice silné. Osudy postav jsou složité, smutné. Určitě si přečtu další knihu této autorky. Snad bude veselejší.

momo01
11.06.2023 2 z 5

Rozhodně oceňuji originální myšlenku svěřit vyprávění myši a taky uznávám, že autorka píše čtivě a zbytečně příběh nenatahovala. Tolik ke zdůvodnění alespoň dvou hvězdiček a teď už budu jen brblat. Já totiž tento styl, kdy se ze mě snaží autor za každou cenu vyždímat emoce, nemám ráda a tak jdu očividně proti proudu ostatních hodnotících. Jako hlavní problém vidím, že se autorka snaží o co největší mix aktuálních témat, které jsou s notnou dávkou sentimentu a moralizování zabalené do opotřebovaných klišé a stereotypů.

kneslova
28.05.2023 5 z 5

Náhodou jsem se dostala k této útlé knížce a nic jsem nečekala , ale pekne mě překvapila . Je fakt dobra , čtivá a moc mě bavily všechny ty postavičky. A taky příběhy , krása, doporučuji

Jenny46
25.05.2023 5 z 5

Moje první setkání s autorkou a jsem nadšená, spokojená a musím napsat, že emoce a pocity mají hloubku, kniha je k zamyšlení...
Doporučuji a určitě vyzkouším další knihy

Jančislava
04.05.2023 5 z 5

Krásná kniha, krásný příběh. Příběhy několika lidí pohledem třetí osoby a to myšky. Moc krásně napsané a znovu se mi potvrdilo, že lidé mají vždycky důvod proč se nějak chovají. Každý má v sobě krivdu, své tajemství a my do něho nevidíme. Zároveň nám naše tajemství dokáží život a pěkně znepříjemnit. Jak je důležité mluvit o svém trápení. Moc děkuji za tuto knihu.

Jiparis
28.04.2023 4 z 5

Skvěle vystihnuté bolesti různého druhu, zajímavé alegorie.

Vendy225
24.04.2023 5 z 5

Moc pěkná knížečka, bylo zajímavé sledovat, jak se prolínají osudy různých lidí. Někdy smutno, jindy veselo, dlouho ve mně bude příběh doznívat.

LaCoccinelle
06.04.2023 5 z 5

Příjemná oddechovka.

sahha
31.03.2023 5 z 5

Pěkná knížka, milá jednohubka. Po přečtení Vám zůstane úsměv na tváři.

Hakl54
31.03.2023 5 z 5

Malá knížečka plná osudů. Moc pěkné čtení.

Gibis
24.03.2023 5 z 5

....Smál se i ten nahoře.
Život neběží podle toho,
jak člověk předpokládá.
Život si dělá, co chce,
navzdory veškerým očekáváním...

Tohle bylo bezvadné čtení! Velmi neobvyklá a vtipná vypravěčka, výborně vybraný vzorek hlavních aktérů a úsměv na tváři velmi rychle vystřídaly slzy dojetí. Útlá knížečka, ale smršť emocí, já doporučuji.

romika
19.03.2023 5 z 5

Moc pěkná kniha,tolik osudů silných a přesto slabých žen a mužů, nacpaných do tak malé knížky a jednoho domu. Paráda.