MY 2

MY 2 https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/226556/mid_my-2-OMe-226556.jpg 3 88 88

V roce 2014 se v Praze sejdou dva lidé. Ema a Tony. Ema je na útěku z nešťastného manželství, Tony je oblíbeným kadeřníkem. Oba se chtějí líbit mužům… Příběh MY 2 je jemná i drsná miniatura o dnešku. Přitom nadčasová. O lásce mezi lidmi, co vlastně znamená a jak málo nebo jak mnoho znamenat může. I v tom nejvšednějším z oblasti lásky se skrývá hraniční poloha. A nakolik záleží na sexuální orientaci? Jsme jen erotický mechanismus? Proč jsou vazby mezi lidmi pohodlně uvolněné, ale právě proto tak děsivě nespolehlivé? Kam postoupilo odtržení sexu od emocí, proč se tak často zaměňuje láska za sex? Lidé se ve vztazích navzájem „zabíjejí“, krok za krokem. Manželská i volná láska se často ukrývají za masku falešného štěstí. Jsme v kontaktu přes nespočetné sítě, ale ty nás paradoxně drží v povzdálí. Pro film MY 2 vznikl příběh o křehkosti, neduživosti a zranitelnosti našich vztahů a je trestí toho, co do něj napadalo z dnešní doby jako do trychtýře. Tato kniha je literární předlohou k celovečernímu filmovému debutu režisérky Slobodanky Radun MY 2. Slogan k filmu zní: Love story pro 21. století.... celý text

vavria01
15.09.2015 3 z 5

Nejsem cílová skupina, ovšem kniha mě zaujala. Propojení ženského a mužského světa fungovalo a jedná se o zajímavou sociologickou i psychologickou sondu do dnešních vztahů.

milamarus
02.08.2015 5 z 5

Seznam úskalí společného soužití si nikdo asi dopředu nepíše. Úskalí prostě přijdou a je nutné je řešit. Třeba příchodem k někomu jinému. Na jednu noc, možná víc. Kdo ví. Tak se setkává Tony s Emou. Zdá se, že její stav neustále úzkosti ze zvonícího mobilu nikdy nepomine, že jeho snaha poskytnout jí alespoň nakrátko zdánlivé bezpečí a radost je marná, že oba vyčnívají z davu, že jejich společné soužití bude každou chvíli někým zastaveno… Bude? Nechte se překvapit!

Ačkoliv se vlastně jedná o scénář (obohacený barevnými fotkami a seznamem Tonyho literatury), tzn. jména postav – dvojtečky - repliky, v závorkách naznačené dění na scéně nečekejte. Jsou to souvislé věty vyprávěné ve 3. osobě. Věty soustředěné na něho a na ní.

Svou atmosférou si mě tahle čtyřtýdenní romance od začátku získala!

Ditules
30.05.2015 3 z 5

Moje první od Denemarkové. Příběh byl sám o sobě zajímavý, ale ty pasáže z odborné literatury mě nezaujaly a většinu jsem přeskakovala. Patrně se podívám i na film.

JanaDor
20.12.2014 4 z 5

Moc se mi to líbilo. Zajímavý román, soustředěný na dvě osoby, které nemají nic společného a přesto se potkají. Jejich postavy se střetnou ve dvou paprscích, jeden žlutý - spokojený, druhý černý - nešťastný. Záře, která vychází z tohoto setkání svítí na malou chvíli a pak, když se opět vydá každý svou cestou, se jejich barvy prohodí. Nevím jestli je to dobře nebo ne, ale každopádně jsem měla pocit, že to takto mělo být.
Doslov o dospívání dospělých je úžasný. Skvělá tečka na konec. Velmi podnětná kniha k zamyšlení. Nezůstává na povrchu, ale jde do hloubky a mě vzala s sebou. Výlet do nitra partnerského soužití podaný se zdravým rozumem mi přinesl příjemný čtenářský zážitek. Uzavřela bych to citátem z knihy:
"Skutečná láska ke světu přijímá a miluje rozmanitost života a sexuální orientace není podstatná."