Muž a žena

Muž a žena https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/374672/mid_muz-a-zena-jlF-374672.jpg 3 477 477

Nejznámější český spisovatel se ve dvou novelách vrací k tomu, co na něm jeho čtenáři oceňují nejvíce. Svůj humorně ironický pohled na vztahy mezi muži a ženami propůjčuje v novele Family Frost zkrachovalému restauratérovi, který si z nutnosti a trochu i na truc pronajme mrazící vůz známé firmy a živí se jako řidič. Během několika dní se jeho zbabraný život dostane do spirály událostí, které skončí až na svatbě jeho bývalé manželky (která si bere jeho bývalého společníka). Vincent se potká i s otcem, kterého nikdy předtím neviděl, a setkání proběhne vpravdě nečekaným způsobem. Druhá novela, Čarodějka z Křemelky, si pohrává s mírně fantastickým námětem. Krásná Dominika má celý život smůlu na muže a svou přitažlivost považuje spíš za prokletí. Jako dar naopak chápe svou schopnost číst lidem myšlenky. S přibývajícími lety a vztahy to ale vypadá, že i to druhé je spíš na obtíž – dokud nepotká ve vlaku známého spisovatele a nezamiluje se do něj. Ale dá se žít se ženou, která doopravdy ví, co si její muž myslí?... celý text

Jarmila97
11.07.2018 5 z 5

Knihu jsem si koupila na autogramiade Viewegha a jsem naprosto uchvacena kniha byla naprosto skvělá četla se sama stačili na ni jen 2 dny.Oba příběhy jsou opravdu skvěle až k zamyšlení ;) mohu jen doporučit aby jste si ji přečetli

Irkamod
10.07.2018 3 z 5

Knihu jsem dostala k narozeninám, takže jsem neměla žádná očekávání. Prvni povídku jsem četla velmi dlouho, přemlouvala jsem se k dočtení. Druhá povídka mne už zaujala. Mnohem nápaditější, vtipná, pobavila mě...fajn čtení na léto.

Anička.pa
02.07.2018 3 z 5

Na tuto knihu jsem se těšila, kort poté veškeré propagaci. Je to takové oddechové čtení, které zfouknete během jednoho dne. Jak již bylo několikrát zmíněno, v první novele bylo až moc vulgarismů. Druhá byla o dost lepší, četla se a i mě bavila daleko více.

Pitbullka
29.06.2018 4 z 5

Příjemné letní čtení, které ve Vás ale nezanechá nějaké hlubší dojmy. Děj hezky plyne, četba je nenáročná. Obě povídky se mi líbily ale ta druhá byla lepší.

sachista
23.06.2018 4 z 5

První povídku hodnotím jako průměr až slabší průměr s několika zábavnými vstupy, druhou povídku hodnotím vyloženě kladně, protože jsem se náramně bavil, zasmál se a tematicky zavzpomínal na Nápady svaté Kláry.

Eviik16
20.06.2018 5 z 5

Kniha se mi četla hezky, žádné zásadní výhrady nemám. Vulgarismu bylo hlavně v první části dost, ale to se od autora celkem čeká. Za mě zajímavější druhá povídka.

Dagros
20.06.2018 4 z 5

Hrozně jsem se těšila, až si knížku MUŽ a ŽENA přečtu. Popravdě musím říct, že u první novely Family Frost, jsem se hodně přemlouvala, abych knížku nezavřela a abych četla dál. Tahle novela mi totiž moc nesedla, vulgarismy mi nevadí, ale v téhle povídce jich bylo až moc. Celkový námět povídky se mi líbil, ale celkově se mi nelíbila. Ovšem- ještě, že jsem vydržela a četla jsem dál, protože druhá novela Čarodějka z Křemelky se mi naopak líbila moc! Bylo to svižné vtipné čtení, mělo to příběh. Do novely Čarodějka z Křemelky je ještě vložená povídka o trpaslíkovi (nebo o zmenšeném muži), ta se mi také moc líbila! Má rozhodně myšlenku, kterou třeba každý z nás pochopí jinak. Dávám 4 hvězdy a jsem opravdu ráda, že jsem knihu dočetla i přes to, že v první části jsem měla chuť jí zavřít. :)

lagina
19.06.2018 3 z 5

Když se člověk odprostí od děl "mistra", které již vydal, je to osvěžující, vcelku humorné čtení. Za mě krok vpřed i oproti minulým, depresí prozářeným, dílům

1alena1
19.06.2018 3 z 5

Ironie, sebelítost, ukřivděnost, leckdy zbytečné vulgarismy a opakující se křestní jména postav - toto vše spojuje poslední díla Michala Viewegha, připadá mi, že sám sebe vykrádá, že všechno je tak trochu si něčím podobné.
Ale abych nezapomněla, tak musím pochválit grafickou úpravu.

Janniska
18.06.2018 4 z 5

Oddechovka typu NEURAZÍ-NENADCHNE ,skoro mi přijde zme tento spisovatel řekl už vše podstatné.Naschle!

prochajda
18.06.2018 2 z 5

Knihu jsem vůbec neměla začínat číst, ale dočetla jsem, .... rozhodně nikdy víc. Druhý příběh byl o něco málo zajímavější.

KláraJurdová
17.06.2018 3 z 5

Ani výborná, ani špatná. Budu si pamatovat, že jsem jim četla, ale žádné velké pocity z ní nemám....

Ankavi
11.06.2018 1 z 5

Opět velké zklamání. Od tohoto autora již nevezmu do ruky žádnou novou knihu. Vulgarismy, sex, vše stále dokola... Invence žádná, myslím, že je nejvyšší čas, aby se autor konečně stáhl, nebo aby zkusil osvěžit témata pro nové knihy. Toto je značně vyčpělé. Nedá se srovnávat s Účasníky zájezdu ani s Románem pro ženy, což sice také nejsou žádné perly, ale aspoň místy vtipné. Toto je vážně úpadek české literatury, bohužel.

netty
10.06.2018

Je to brak. První povídka je plná vulgarismů a celkově příběh nedává moc smysl. Ve druhé povídce jsou muži vybarveni jako sebestředná prasata. Nelíbila se mi ani jedna a popravdě.. ani jsem tu knížku nedočetla. A to jsem se tolik těšila! Nejlepší na té knize je obálka. Jinak nic. Bohužel.

kanitsuj
08.06.2018 3 z 5

Klasická Vieweghovina - lítostivé, ironické a sebemrskačské čtení, které má vyšší ambici, ale bohužel na ni nedosáhne. Paradoxně se mi možná nejvíce líbila povídka o tom trpaslíkovi, která byla napínavá a jejíž vydařený konec mne pobavil. V prvním i ve druhém příběhu jsou témata ze současného života, která nepotěší, ale ani neurazí. Vulgarismy někde sedly, jinde ne, žádnou čtenářskou extázi jsem ostatně neočekávala. A když se nad tím tak zamýšlím, možná, že to, co mně a mnohým dalším čtenářům na Vieweghovi vadí jednou vstoupí do literárních dějin, protože těžko hledat autora s podobným osudem a vlastně i odvahou "vypsat se z toho".

Jane597
06.06.2018 4 z 5

Tato kniha mě velmi pobavila. Je hodně čtivá, což mi vyhovovalo a líbila se mi hlavně ta druhá povídka a nejvíc povídka o Trpaslikovi, to jsem se doopravdy hodně zasmála. Osobně jsem byla s knihou velmi spokojená.

Clara del Valle
06.06.2018 3 z 5

Obvykle knihy, které mě nezaujmou a nebaví, bez milosti odkládám, ale tady jsem spokojená dočetla, dostala jsem víc, než jsem od autora, kterému fandím a jehož osud mě svým způsobem dojímá, čekala - tři velmi slušné povídky v jedné knize, u mě fakt dobrý. Je fajn, že se to zlepšuje, držím palce!

xxxvodnikxxx
06.06.2018 4 z 5

Dvě povídky, v podstatě nezávislá, první tak trochu ze života, a druhá vlastně taky, Čarodějka obsahuje scifi prvek v podobě schopnosti číst myšlenky.
Bavily mne obě, ovšem zdá se to jako recyklát, ovšem okořeněný vulgarismy a autorovým specifickým humorem. První povídka odkrývá typické paradoxy až absurdity života, zatímco druhá odkrývá tak říkajíc přírodní stránku charakteru lidstva. Docela dobré čtení.

hs777
03.06.2018 3 z 5

Dvě povídky, z nichž druhá je o trochu lepší. Stejně jsem se ale nemohla zbavit dojmu, že všechno už jsem v jiné Vieweghově knize četla, že je to zase jen recyklace jeho života. Možná by pro příště stačilo opustit stále stejná jména postav (Oskar, Hedvika, Sára, Bára), ubrat vulgarit a zbavit se své ukřivděnosti.

haski
02.06.2018 4 z 5

Mám pocit, že se Viewegh začíná vracet. První povídka šla, ale byla na můj vkus trochu moc plná vulgarismů. Mám radši, když se objeví vzácně a vtom okamžiku prostě sedí. Druhá povídka už se mi líbila víc, tady spisovatele poznávám, jeho rukopis a chápu, že tam opět vyplouvá jeho hořkost. No, ale už je tam cítit i trochu optimismu.