Muž a žena

Muž a žena https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/374672/mid_muz-a-zena-jlF-374672.jpg 3 477 141

Nejznámější český spisovatel se ve dvou novelách vrací k tomu, co na něm jeho čtenáři oceňují nejvíce. Svůj humorně ironický pohled na vztahy mezi muži a ženami propůjčuje v novele Family Frost zkrachovalému restauratérovi, který si z nutnosti a trochu i na truc pronajme mrazící vůz známé firmy a živí se jako řidič. Během několika dní se jeho zbabraný život dostane do spirály událostí, které skončí až na svatbě jeho bývalé manželky (která si bere jeho bývalého společníka). Vincent se potká i s otcem, kterého nikdy předtím neviděl, a setkání proběhne vpravdě nečekaným způsobem. Druhá novela, Čarodějka z Křemelky, si pohrává s mírně fantastickým námětem. Krásná Dominika má celý život smůlu na muže a svou přitažlivost považuje spíš za prokletí. Jako dar naopak chápe svou schopnost číst lidem myšlenky. S přibývajícími lety a vztahy to ale vypadá, že i to druhé je spíš na obtíž – dokud nepotká ve vlaku známého spisovatele a nezamiluje se do něj. Ale dá se žít se ženou, která doopravdy ví, co si její muž myslí?... celý text

Svatka63
23.12.2020 2 z 5

Lehce se to četla, přidávám se k názoru, že první povídka ještě byla snesitelná ale ta druhá, děs :-( Erotiku mi to připomínalo jen z velké dálky, jen volně použité vulgarizmy, které ve mě neprobudily žádné emoce.

pidalka777
11.11.2020 2 z 5

Tak jsem se na to těšila, ale bohužel jsem zklamaná. První povídka se mi líbila ale druhá byla prostě blbá.

ferda
27.10.2020

Já jsem to vzdal po první povídce, protože to byla pěkná kravina.

M.Bo.
09.09.2020 2 z 5

Knížka je lepší než Povídky o nelásce, co jsem četla nedávno. Ale... Myslím, že je vidět autorova literární vyčerpanost. Ne každý může psát věčně, a to si myslím, že je přesně případ autora. Má za sebou skvělé knihy, ale v posledních je už cítit přílišné tlačení na pilu.

Hakl54
11.08.2020 2 z 5

Nejlepší knihy již asi autor napsal. První povídka ještě ušla, ale jinak se již stále ve svých knihách opakuje (Oskar, spisovatel, Sázava, vulgarismy, sex). Chtělo by to něco jiného.

Kate72
31.05.2020 2 z 5

No, co k tomu říci, možná když nevím o čem psát, tak je lepší o ničem nepsat. Hledala jsem jsem v knize nějakou hezkou myšlenku, ale místo toho tam bylo jen neuvěřitelné množství vulgarity.

jana1941
28.05.2020 3 z 5

Nijak mě to bohužel nenadchlo ale ani nemůžu říct, že by to byla špatná kniha. Kniha je dobře napsaná a čtivá. Více mě asi bavil první příběh.

radus
15.05.2020 2 z 5

Tohle není můj šálek kávy, nebavilo mě to a humorné mi to vůbec nepřipadalo.

barakara
14.05.2020

Odkládám. Dočetla jsem do poloviny a ještě z donucení. Vůbec mě to nechytlo. Spíš než vtipné mi to přišlo tragikomické.

knihomil1
14.05.2020 5 z 5

Jedním slovem luxusní knížka - humorná a velice čtivá.

Sojkokoren
04.05.2020 1 z 5

(SPOILER) První kniha od pana Viewegha, kterou jsem četla a upřímně mě nenadchla. První příběh o zkrachovalci mi přišel až moc. Svatba i sprostý otec, nic zajímavého.
S druhým příběhem jsem měla z počátku problém se chytit, jelikož vím, že je to psané mužem (a i první příběh byl z pohledu muže) a nesedělo mi k tomu vypravování ženy. Po chvíli jsem si zvykla a naopak mi přišlo, že knihu psala nějaká zakomplexovaná feministka, naprosto nesnášející může. Velice nudná část, kterou jsem byla dokonce nucena přeskočit, kdy v příběhu je "citován" spisovatel předčítající ve vlaku. Proč?

lucie9998
10.04.2020 3 z 5

Absurdní příběhy, plno vulgarismů a jednodušší styl, což jsem očekávala, ale úsměvné a k odreagování dostačující.

heretic
28.02.2020 1 z 5

Banální, hlavní motivy neoriginální.

Sazinek
28.02.2020 4 z 5

Na tuto knihu jsem byla zvědavá, primárně knihy od pana Viewegha nečtu, spíše dívám na filmy dle předlohy jeho knih.. Kniha obsahuje dvě povídky. První povídka ( Family Frost) je o zkrachovalém restauratérovi, který se objeví na svatbě jeho bývalé manželky. Tato povídka neurazí - nenadchne. Ačkoliv mi sprostá slova v knize nevadí, tady jich bylo příliš - z úst jeho otce... nedomyšlené. Ale co se mi líbilo byla povídka druhá ( Čarodějka z Křemelky), o tom, že žena může číst myšlenky druhých. To prostě nechceš... ač se to zdá jako děsně zajímavý, tady v té knize jsem se přesvědčila, že tuhle schopnost nechceš...Celkem dobře rozvitý děj, přes školní lásku, práci, až k rozvodu .. Jen ten konec? A co mi přijde navíc je povídka v povídce o spisovateli...Suma sumárum se mi to líbilo.

Dimas
19.01.2020 4 z 5

Pro mě po čase příjemné překvapení...

Solette
15.01.2020 1 z 5

Po dlhom čase som siahla po Vieweghovi. Zo začiatku som si myslela, že to ani nepíše on. Skončila som v polovici.

Botaska
07.01.2020 5 z 5

Mám s této knihy velikou radost,je to úžasná kniha,vždy se ráda k ní vrátím

jprst
28.11.2019 1 z 5

Marně se snažím pochopit, že i toto dílo se dokáže v hodnoceních dostat přes 50 %. Je zřetelné, že autor ví, co si jeho obdivovatelé žádají a dokáže toho ve své tvorbě šikovně využít.

pavel9989
29.09.2019 4 z 5

Vtipná a čtivá kniha, od mého oblíbeného autora. Jen tedy srážím hvězdičku za to, že mám teď obavy, abych někde nanarazil na hrdinku druhé povídky. A to fakt nechci :-D

ajaworld
25.09.2019 1 z 5

Obsahuje povídky:
1) FAMILY FROST
Povídku hodnotím - i přes svoji čtivost - jako literárně slabou, pohybující se téměř na hranici braku. Občas lze zahlédnout "záblesky" starého Wievegha. Ale jen občas. Autor zcela zřejmě opět čerpá ze svého života, příběh je jakousi analogií, snad rádoby humorně pojatou. Jako oddychovka se to snese. Hlubší myšlenky absentují. Zbytečně vulgární
2) ČARODĚJKA Z KŘEMELKY
Opět zbytečně vulgární, zde již prvoplánově. Vložená povídka (autorské čtení ve vlaku) je ale vtipná a originální a hodnotím ji jako nejsilnější místo celé knihy. Jednoduché dialogy, občas se trochu opakující.