Musela jsem zemřít

Musela jsem zemřít https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166464/bmid_musela-jsem-zemrit-dzV-166464.jpg 4 799 799

Musela jsem zemřít série

Životní příběh Anity, napsaný čtivě a upřímně, se okamžitě stal bestsellerem a autorka dnes patří mezi významné osobnosti, nadšeně vítané čtenáři po celém světě. Brzy po sňatku u ní diagnostikovali rakovinu, po čtyřech letech různých pokusů o léčbu upadla do kómatu a všechny orgány jí postupně selhávaly, což prokázala tomografická vyšetření. Nečekaně se však z klinické smrti probrala a velmi rychle se začala zotavovat. Následná vyšetření neprokázala žádná ložiska rakoviny, což je zcela neuvěřitelné a vědecky nevysvětlitelné. Strhující závěrečná část se týká autorčiny proměny ve vnímání hodnot, neboť na základě prožitku blízké smrti objevila smysl života. Anita Moorjani ve své inspirativní autobiografii líčí, jak jí po čtyřech letech boje se zákeřnou nemocí tělo vypovědělo službu. Dostala se do neobyčejného stavu zážitku blízké smrti a v něm si uvědomila svou vlastní hodnotu… i skutečnou příčinu své nemoci. Když nabyla vědomí, její stav se zlepšoval takovou rychlostí, že ji za několik týdnů bez jakýchkoli známek rakoviny propustili z nemocnice. Vyrůstala v tradiční hinduistické rodině uprostřed převážně čínské a britské společnosti a odmalička ji silně ovlivňovaly nejrůznější kulturní a náboženské zvyklosti. Po léta se snažila najít svou vlastní cestu a zároveň splnit veškerá očekávání ostatních. V důsledku zjevení, které prožila na onom světě, si uvědomila, že má sílu samu sebe vyléčit… a že ve vesmíru se dějí zázraky, jaké si nedokázala ani představit. V knize Musela jsem zemřít se Anita dělí s čtenáři o všechno, co už ví o nemocích, léčení, strachu, „bytí láskou“ a skutečné velkoleposti každého člověka. Její kniha nás utvrzuje v přesvědčení, že jsme duchovní bytosti, které prožívají lidskou zkušenost, a že všichni tvoříme jednotu.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Knižní klub

Dying To Be Me: My Journey from Cancer, to Near Death, to True Healing , 2012

Malefisto
01.03.2015 5 z 5

První polovina knížky je pro mě osobně trošku zdlouhavá. Chápu však, že k celému příběhu patří, a vytváří důležitou dějovou linku života hlavní představitelky. Druhá půlka je však natolik čtivá a poselství je tak silné, že nelze dát jinak než plný počet. Jen mě mrzí, že příběh Anity je schopen odstranit strach ze smrti u vážně nemocných lidí, a dokáže léčit duši. Většinová společnost jej však označí za blábol a kategoricky jej odmítne. Zavrhne tak positivní sílu celého poselství posmrtného života.

SmallLucia
07.02.2015 3 z 5

Určitě je to kniha, která nás nutí se zamyslet nad tím, jak vlastně žijeme. Ovšem nevím, jestli na tyto věci věřím. To je ale na každém z nás a já to nemám právo hodnotit. Každopádně mi přišlo, jakoby posledních 50 stránek bylo o jednom a tom samém, takže jsem měla menší problém to dočíst. Určitě stojí za přečtení, abychom si uvědomili, že život není jen stres, ale že je i radost, což si málokdy uvědomujeme.

Verika
17.01.2015 4 z 5

2/3 knížky se mi četli moc pěkně. Zajímavé vyprávění spisovatelky o životě v jiné zemi, o nemoci, jejich pocitech a uzdravení. Poslední třetina knihy se četla hůře. Spisovatelka se dost často opakuje. Přesto jsem ráda, že jsem knížku dočetla do konce.

koki.veru
17.01.2015 3 z 5

Úžasný příběh :) Kniha celkově mi ale připadala chvílemi nudná.....Začátek knihy, kde Anita vypravuje svůj příběh byl zajímavý a četl se poměrně dobře. Ale konec knihy, kde se rozepisuje o svých pocitech, o tom, že ona je láska a že každý si má vážit svého života, se mi příliš nelíbil. Já mám ráda knihy, které mají děj, takže mě konec knihy spíše nudil a poslední dvě kapitoly jsem ani nedočetla.

dana7133
03.01.2015 4 z 5

super vřele všem doporučuji

Adris
28.12.2014 3 z 5

3/4 knihy mě velmi bavilo.Rušilo mě časté opakování vět, frází a slov. Něco z ní si opíšu. Věřím té paní, co prožila. Nedá se nevěřit. Ovšem slyšela jsem z i jiné názory na posmrtný život. Někdy se holt nedostali na poklidné místo. Ale stojí za přečtení, jsem ráda že znám její pohled. Smrt je součást života, není třeba se jí bát. A až přečtete tuto knihu, budete mít aspoň představu, jaké to pak může být.

Barbanka
21.12.2014 2 z 5

Na tuto knihu jsem se těšila. Velmi mě zajímá vše mezi nebem a zemí. Bohužel mě ale nijak nenadchla. Do poloviny se to dalo číst, ale pak už jsem se musela opravdu přemáhat. Složité výrazy a styl psaní mi vůbec nevyhovoval.

Denčaa
25.11.2014 4 z 5

Kniha mě na první pohled zaujala a ten příběh mě hned donutil po knize chňapnout a přečíst si ji. Ze začátku jsem vůbec své volby nelitovala. Život Anity byl opravdu jako na houpačce a její myšlenkové pochody zcela chápu. Nejvíce mě bavila část kdy to s jejím zdravím bylo nejhorší a poté samotné NDE a pocity a zážitky po něm. Měla jsem z toho rozporuplné pocity- na jedné straně zázračné uzdravení, na druhé lítost nad jejím osudem. Ale příběh její životní cesty stojí opravdu za přečtení. Třetí část knihy už mě bavila méně, přišlo mi, že se autorka občas opakuje. Nicméně kniha je opravdu velmi inspirující pro každého. Vřele doporučuji, ale pokud se rozhodnete číst mějte otevřenou mysl... :)

locin
27.10.2014 1 z 5

Tak tohle nebyl můj šálek kávy :)

Michaela91
21.10.2014 1 z 5

Nevím, asi na tyto věci a stavy nevěřím. Ale příběh to byl určitě zajímavý.

barynka15
05.08.2014 5 z 5

Tato kniha mě dovedla k zamyšlení ne nad životem autorky, ale tím vlastním a vlastně i srovnání s tím, co prožívala ona a já, samozřejmě ne ve stejných situacích, ale každá kultura má zakořeněny své vlastní hodnoty...U nás se řeší jiné věci, ale podle mého to spěje ke stejným problémům...Vřele doporučuji přečíst v této uspěchané době, zvlášť když média uměle vytvářejí paniku...

Yaruschka
10.07.2014 5 z 5

Krásná kniha, která mne přiměla zamyslet se nad svým životem i nad životem mých blízkých a pomohla mi mnohé přehodnotit a změnit v určitém směru své chování i nahlížení na ostatní.

Merynkaw
11.05.2014 1 z 5

Tato kniha mě neoslovila a nechce se mi ji ani dočíst..

zulanek
25.04.2014 4 z 5

Krásná kniha,která vás donutí se zamyslet nad životem. Přesvědčí vás o tom,že vše má svůj smysl a řád a nic se neděje bez příčiny.

Peace
27.02.2014 3 z 5

Nepochybně zajímavá kniha, její obsah bych však zkrátila tak na půlku, osobně jsem totiž závěr knihy již jen "odtrpěla".

Moňa69
13.02.2014 4 z 5

Jako skeptik to naprosto nežeru, jako nadšenec všeho nenormálního tleskám.

Faktem zůstává, že označení světový bestseller je v tomto případě výsměch ostatním románům, které si toto označení opravdu zaslouží. A že po literární stránce je zpracování zoufalé a posledních třicet stránek úplně zbytečných, jako by autorka jen potřebovala naplnit určitý počet stran, přitom už to je jen mlácení prázdné slámy. Ale mě se to prostě líbilo, i na ty čtyři hvězdy. Že bych to musela číst dvakrát, to rozhodně ne, ale své kouzlo kniha má.

lednak
11.02.2014

Zařazení této knihy od edice Světový bestseller je asi největší omyl, který se v této edici zatím vyskytl. Literárně naprostý škvár, obsahově jakýsi rozplizlý pokus o filozofování na hranici života a smrti, jakých byly napsány desítky. Velkou část knihy tvoří nudný popis toho, proč a jak se autorka rozhodovala knihu napsat. Samotný zážitek blízkosti smrti a zázračné uzdravení asi není třeba zpochybňovat, ale dál už se autorka pouští do dohadů a bajek, které ovšem vydává za fakta.

KarlaP
04.02.2014 4 z 5

Musím říct, že jsem se v mnoha názorech s Anitou velmi ztotožnila. Anita vás totiž nepřesvědčuje o pravdě, inspiruje vás. Nepředhazuje vám rady, nabízí je vám. Není to o tom, jaké náboženství vyznáváte, kterému léčení dáváte přednost, nebo jestli jste světec či zločinec. Je to o poznání sebe sama.

Mišulenka
22.01.2014 4 z 5

Očekávala jsem krapet něco jiného, ale ve finále mě kniha velice mile překvapila. Paní Anita popisuje zajímavé úvahy a nenásilně nutí čtenáře se zastavit ve svém vlastním životě a přemýšlet nad smyslem toho, co dělá, co by chtěla dokázat a za čím jde. Nejednou jsem se přistihla, že knihu držím v ruce, koukám do blba a opakuju si ty rádoby zázračné formulky, které, jak pevně věřím, umí minimálně pozměnit pohled na svět a sebe sama.

e-Čtenář
18.01.2014 4 z 5

Určitě kniha, v níž se vyskytují zajímavé myšlenky a názory, ale nepochybuji o tom, že spousta čtenářů ji bohužel nedočte.