Můj život s Reinhardem

Můj život s Reinhardem https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/123998/bmid_muj-zivot-s-reinhardem-ODd-123998.jpg 3 71 71

V roce 1976 byla vydaná v Německu velmi osobně napsaná kniha vzpomínek Liny Heydrichové, kde si připomíná nejdůležitější milníky svého života a zároveň odhaluje, jaké to bylo být manželkou Reinharda Heydricha. Letos vychází tento kontroverzní titul v Německu podruhé a poprvé také česky. Českému čtenáři se tak naskýtá výjimečná možnost poznat Reinharda Heydricha, jednu z nejosudovějších postav českého národa, z úplně jiného úhlu pohledu... Memoáry doprovází úvodní slovo Heidera Heydricha, komentář Jaroslava Čvančary a rozhovor Heidera Heydricha s reportérkou Hanou Benešovou. Kniha je doplněna o unikátní a bohatou fotopřílohu z archivu rodiny Heydrichů a badatele Jaroslava Čvančary. Mnoho fotografií je publikováno vůbec poprvé.... celý text

Literatura světová Literatura faktu Biografie a memoáry
Vydáno: , Toužimský & Moravec

Leben mit einem Kriegsverbrecher , 2010

Erilenne
02.04.2015

Kniha je notně zkresleným názorem, oddané a naivní ženy, jež byla spokojená iluzí, do níž se zabalila. Nepřipouštíc si stín viny. Stejně jako její muž profitovala z vykořisťování nevinných, umučených lidí. Využívala atmosféry strachu i práce internovaných vězňů. To vše svědčí proti ní.
Právo soudit jí mají však lidé, jež si tu dobu prožili, a jsem si jistá, že mnozí z nich už tak činí. Avšak jinde.

Proč číst knihu? Snad proto, že kousíčky do mozaiky doby Protektorátu jistě poskytne, ale jako bernou minci, v žádném případě!

Nehodnotím.

Samdelas
04.12.2014 odpad!

Zbytečné paměti pomýlené slepice....

tandula
26.03.2014

Pro historika určitě přínosná kniha - z druhé strany. Linu Heydrich chápu jako typickou oddanou a milující manželku, která se o politiku příliš (nebo vůbec) nezajímala. Hlavně, že bylo postaráno o děti, navařeno, uklizeno, apod. Nedivila bych se ani, kdyby po válce nevěřila, že existovaly koncentrační tábory, kde zemřely miliony lidí. Nevěděla to, nezajímalo jí to. To souvisí i s tím, že nikdy neopustila nacionálně socialistickou víru. Pro Čecha nepochopitelné, ostudné. Její kniha je pro společnost absolutně nepřínosná, protože o Heydrichově politice nevěděla vůbec nic. Je to jen pohled jedné obyčejné ženy, která se až do smrti necítila za nic vinna, a poválečnou situaci vůbec nechápala.

Radůz
08.10.2013 1 z 5

Tahle kniha mi velmi zklamala. O životě s Reinhardem se tam píše jen málo. Spíše je to kniha o Lině Heydrichové, která se navíc o nějakých důležitých událostech ani nezmiňuje (třeba tragická smrt syna Klause).

maryzka
03.06.2012 1 z 5

Nejradši bych ji hodila do koše, ale bohužel je drahá tak si ji nechám. Na tuto knihu se hodí pár českých přísloví jak z jedné strany tak možná i z druhé strany od Čechů, ale to by měli spíš psát ty, kteří tuto dobu zažili. Na tohle se hodí Werichova písnička,, Život je jen náhoda, jednou si dole jednou nahoře", dále se hodí já nic já muzikant, ale její obchodnický fíštron byl zajímavý- dnešní zemědělci by si z ní měli vzít příklad. Dále popisovala zajímavé reformy svého muže- vyplynulo z toho, že Čechům se vládne pomocí cukru a biče, no a závěr lituji, že ji ruští osvodboditelé neposlali na Sibiř jako Carolu Frankovou, docela po válce z toho vyvázla slušně. No a především jejich děti snad dostávají záchvat svědomí( vzdávají se honorářů ve prospěch nadace). Dále by mě zajímalo soudobý material- myslím Vlasta č.35/ 1979 jak poskytovala rozhovor. No a o historiku Čvančarovi ani nemluvim, ted nevim jestli to je produkt této doby nebo je jako Robert Kváček, který se umí přizpůsobit za všech okolností.