Můj příběh

Můj příběh https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/388445/bmid_muj-pribeh-yZr-388445.jpg 4 561 148

Michelle Obamová se díky svému životu naplněnému smyslem a úspěchy stala jednou z nejikoničtějších a nejpodmanivějších žen naší éry. Jako první dáma Spojených států amerických a první Afroameričanka v této roli pomohla nastolit nejvlídnější a nejpřístupnější atmosféru v Bílém domě v historii a vybudovala si pozici silné zastánkyně práv žen ve Spojených státech i po celém světě. Radikálně změnila životní styl mnoha rodin, které díky ní vedou zdravější a aktivnější život, naučila nás několik tanečních kroků, zabodovala v Carpool Karaoke Jamese Cordena a v nemilosrdné záři reflektorů dokázala vychovat dvě normální a skromné dcery. Michelle Obamová ve svých pamětech, díle plném hlubokých úvah a úchvatného vypravěčství, zve čtenáře do svého světa a zaznamenává zážitky, které ji formovaly – od dětství v chicagské South Side, přes léta, kdy jako vedoucí pracovnice vyvažovala mateřské a pracovní povinnosti, až po dobu, kterou strávila na nejslavnější světové adrese. S neomylnou upřímností a jiskřivým vtipem popisuje svá vítězství i zklamání na veřejnosti i v soukromí a vypráví svůj příběh, tak jak ho žila – svými slovy a podle svého. Můj příběh je kniha nejen vřelá, moudrá a sdělná, je to také neobvykle důvěrné sdělení ženy, která oplývá silnou duší, inteligencí a přirozenou moudrostí, ženy, která se vždy vzpírala všem očekáváním a jejíž příběh nás inspiruje ke stejnému postoji. Michelle Obamová ke své knize říká: „Když jsem psala Můj příběh, byl to pro mě hluboký osobní zážitek. Úplně poprvé jsem měla prostor se otevřeně zamyslet nad svojí neočekávanou životní dráhou. V této knize hovořím o svých kořenech, o tom, jak malé děvče z chicagské South Side nalezlo ve svém hlase sílu a dokázalo tuto sílu předat jiným. Doufám, že moje osobní cesta bude čtenáře inspirovat k tomu, aby v sobě nalezli odvahu a stali se tím, kým touží být. Nemůžu se dočkat, až se s nimi o svůj příběh podělím.”... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry Osobní rozvoj a styl
Vydáno: , Argo

Becoming , 2018

cenichajda
23.07.2019 5 z 5

Wau. Po dlouhé době kniha, ze které jsem si sedla na zadek. Budu se jen opakovat z předchozích komentářů, ale nemůžu si pomoci. Kniha je psaná lehkým jazykem, ve své podstatě je to nenáročné čtení, které ale velmi zaujme. Pro člověka, který zná Ameriku pouze z tisku nebo TV, je to o to zajímavější (alespoň já to tak cítila).
Popisování voleb a život v Bílém době byl skoro nejzajímavější. Styl psaní na mě dělal dojem, že v Bílém domě musela vládnout pohoda a přátelský kolektiv, který oba manželé umějí navodit. Až jsem se vlastně přistihla, že je mi líto, že kniha končí :)
Líbil se mi i fakt, že si bývalá první dáma nebrala servítky (samozřejmě ve vší slušnosti Michelle) v názorech na budoucího prezidenta.

Myslím, že se co se týká životopisů, je laťka hodně vysoko...

barcc85
21.07.2019 5 z 5

První dáma a přesto obyčejný člověk s velikým srdcem, vírou, chutí do života...Vytříbený literární jazyk, který dokáže získat čtenáře i u popisu obyčejných životních věci, nadhled, emoce.
Krásné dílo, krásné paní ❤️

zuzi.d
08.07.2019 4 z 5

Souhlasím s předchozími komentáři - kniha je uvěřitelná, poutavá, upřímná, otevřená. Také pro mě splnila očekávání - dozvědět se vlastní verzi příběhu Michelle. Našla bych několik věcí, které se mi na jednu stranu líbily, ale na druhou stranu jich občas bylo až moc. Našla bych silné i slabé stránky této knihy. Ale vlastně se mi je tady rozepisovat nechce. Celkově jsem si čas strávený čtením užila a jsem ráda, že jsem se seznámila s prozatimním životním příběhem paní Obamové, tak jak ho vidí ona.

Marketa1994
27.06.2019 5 z 5

Poutavě vyprávěný příběh první dámy USA. Vše, co je popisováno v knížce je pro mě naprosto uvěřitelné a hlavně upřímné.
Cesta ze South Side z Chicaga až do Bílého domu je ukázkou toho, že nemusí být nic nemožného ani pro nás a naše cíle.

lee5747
21.06.2019 5 z 5

Michelle je skvělá a tahle knížka to jen potvrzuje. Dost podrobně popsán její život a postupně i poznáváme další členy rodiny. Knížka celkově působí velmi otevřeným dojmem, je psaná dost čtivě a mile. Někdy se člověk i zasměje, někdo naopak se vcítí do určitých situací. Od knížky jsem očekávala dost a i tak očekávání předčila. Navíc jako bonus jsou různé fotky, prostě skvělé, doporučuju. :)

Remus Hroozley
10.06.2019 5 z 5

Na tuhle knihu jsme se těšila a nezklamala. Byla jsem zvědavá jak vyrůstala, kde studovala, poznala Obamu.. Taky pěkně a čtivě napsané. Občas jsem se i zasmála. Doporučuju!

kozisek1
27.05.2019 5 z 5

Kniha se velmi dobře četla. Paní Obama je velmi sympatická. A je dobře, že se podělila o svůj příběh.

Gooverka
26.04.2019 5 z 5

Knize jsem nadržovala už od úplného začátku, protože z různých rozhovoru s Michelle jsem tusila, ze bude skvělá. Poslouchala jsem ji jako audioknihu čtenou samotnou autorkou a to ji dodávalo úplně nový rozměr. Myslela jsem, ze ocenim hlavně historky z Bílého domu, ale asi nejvíce mě zasáhla část o jejím dětství. Jestli mi byla první dáma vždy sympatická, touto knihou se ze mne stala její velká obdivovatelka. Cekejte upřímná slova o vzdělání, manželství, mateřství, politice, rodině a o práci v komunitě.

rozhlasové zpracování autobiografie

Michelle Obama