Muffin a čaj

Muffin a čaj https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366888/bmid_muffin-a-caj-heC-366888.png 4 1562 1562

Muffin a čaj série

Daniel a Kit jsou dva šestnáctiletí spolužáci, kteří snad ani nemůžou být rozdílnější. Jeden je nejlepším studentem na internátě, k okolí se chová odměřeně a úzkostlivě si střeží své soukromí. Druhý má umělecké nadání, pořádek považuje tak trochu za zbytečnost a často dřív mluví, než myslí. Zdálo by se, že přátelství mezi nimi je nepravděpodobné a cokoli hlubšího rovnou nemožné. Jenže muffin a čaj přece dokáží zázraky, to je známé přísloví. A pokud není, tak by mělo být…... celý text

Ruxandra
20.06.2018 3 z 5

​Nic jsem si o knize nezji​šťovala, proto mě hned na prvních stránkách překvapilo​, že je z českého prostředí​ (cize znějící pseudonym autora a jména hlavních postav tomu nenasvědčovaly).
Ve srovnání se Simonem Spierem je to asi slabší příběh, ale vzhledem k tomu, že se jedná o knihu z našeho rybníčku a moc se jich tu na toto téma nevyskytuje, hodnotím výše. Milé, čtivé, oddechové, pokud v tom nebudete hledat něco víc, budete spokojeni.

Tomino777
17.06.2018

Na to, jak mě příběh na začátku zaujal, tak na konci jsem dočítal knihu zklamaný. Daniel pořád povídá, jak se mu dříve stalo něco strašného a vlastně všichni se o tom baví a celou dobu čekáte, co se tedy přesně stalo, ale nedočkáte se. Konec je totiž hrozně odfláknutý a nabídne vám jen pohled na sladkou chvíli po pěti letech.

Kniha se dobře čte, ale obsahově není nijak zajímavá. Vlastně ani moc nemá nějaký děj. Za mě průměr, možná podprůměr.

arram
14.06.2018 3 z 5

Od této knihy jsem pravděpodobně čekal daleko více. Byla asi chyba ji číst po Simonovi Spierovi, protože tomu tato kniha nesahá ani po paty. Příběh je fajn, postavy jsou sympatické, nicméně zde chybí nějaký lepší zvrat, který by knihu posunul o trošku dál.

JajaCZ
12.06.2018 3 z 5

Nechápem humbuk okolo tejto knihy s priemernym príbehom, ktorý síce neurazil, ale ani nenadchol. Čo je na ňom tak jedinečné? To, že sa jedná o spracovanie s LGBT témou? Áno, v tomto autorovi fandím, ale ak hodnotím originálnosť deja, bohužiaľ musím konštatovať, že nič jedinečné som nedostala. Knihu radím medzi oddychovky, ktoré určite zamilované dušičky zahreje u srdca. Nič akčné alebo prekvapivé ale nečakajte.

Local_Bunny
11.06.2018 5 z 5

Původně jsem chtěla sáhnout po Probuzení, ale jsem moc ráda, že mi kamarádka 'vnutila' tuhle. Byla strašně krásná a milá. To, jak postavy na začátku poznávaly nejen sebe, ale i toho druhého a postupně se rozvíjely i fakt, jak kniha skončila.
Trošku mi trvalo zvyknout si, že autor má kapitolu na čtyři stránky a každá nová kapitola začíná malinkým shrnutím té předchozí, ale nic, na co by se za jeden večer nedalo zvyknout :)
Na to, že je to autorova první knížka, je naprosto úžasná a doufám, že nebyla jeho poslední.

Xäntusia
11.06.2018 5 z 5

Kniha nezklamala má očekávání. Zážitek bych shrnula jako výlet na Mars, přičemž mým Marsem bylo jak téma, tak žánr. Tohle byla teprve druhá romantická literatura v mém životě, kterou jsem dokázala dočíst. A stalo to za to.

julie8829
10.06.2018 odpad!

Vzhledem k vysokému hodnocení a kladným recenzím jsem po knížce hned skočila a těšila se až jí přečtu, ale hodně mě zklamala. Byla nudná a neměla žádný zajímavý děj. Když jsem jí četla pořád jsem čekala že se tam začne něco dít a najednou jsem byla u konce. Mám ráda romány,ale tohle mě vážně nenadchlo :D

Bettybook
06.06.2018 5 z 5

Moje poprvé s LGBT románem bylo dokonalé... Na Cristiana s Danielem musím v poslední době myslet pořád. Bylo to dokonalý, až na filozofické myšlenky, které by někdo nemusel pochopit, ale mně naprosto dávaly smysl a bez nich by to nemuselo být ono. :)

klarinet02
02.06.2018 5 z 5

Jsem ráda, že vznikají takovéto knížky, které podporují LGBT komunitu.

whale77
31.05.2018 4 z 5

Moje čtenářské odpanění na poli LGBT literatury proběhlo bezbolestně :-)
Uchvátil mě pravopisně čistý a velmi čtivý sloh, dobře vyvolávající emoce: vzpomínky na první lásky, jemný humor, napětí i dojetí, ale i nenásilně zakomponované až téměř filozofické momenty (např. polemiky o pravdě), kde čtenář sám sebe nachytá, jak pokyvuje hlavou, že přesně takhle se mu myšlenky v hlavě taky občas „hádají“.
Příběh s několika milostnými zápletkami mi hodně asocioval klasické dívčí románky (samozřejmě jinam orientované) - řemeslně dobře zpracováno, srovnatelné třeba se Stanislavem Rudolfem.
Trošku škoda té poslední kapitoly, která sice v této knize byla fajn, jako ujištění, že všechno dopadlo dobře, ale pro chystaný díl druhý to je trochu jako spoiler.

NalinnMane
30.05.2018 3 z 5

Chvilkama trochu nudná ale jinak se nedalo odtrhnout od čtení

KaileyBlot
29.05.2018 4 z 5

Ze začátku mě trochu mátlo neustálé střídání pohledů, ale časem si na to jde zvyknout. Taky opakování některých scén pouze z jiného pohledu mně přišlo zbytečné. Příběh byl jinak milý a hezky se to četlo. Nijak obzvlášť mě to nenadchlo, ale jako takové pohodové čtení úplně ideální.

DiaTess
27.05.2018 5 z 5

Nevěděla jsme co od toho čekat, před ní jsme si přečetla Simona Spiera a trochu jsme se bála přílišných očekávání. První kapitola mě nijak nenadchla, ale později jsme se do komplikovaného Daniela a zbrklého Cristiana s velým srdcem zamilovala. Líbilo se mi i české prostředí, díky kterému jsme se trochu více vžila do situace. Nemyslím si, že jsme jí četla naposledy. Naprosto dokonalá LGBT knížka. A miluju Kitovu maminku.

Amia
26.05.2018 5 z 5

Těžko říkat, co ta kniha spouští. Je tak úžasná, že se pravá slova zdráhají přijít.

Tak sem asi napíšu něco věcného. Něco jako, že co by mělo prozrazovat jejich propojení nenápadněji, než přetočená jména. Christian Morgenstern byl ve skutečnosti spisovatel a Daniel Arroyo je herec (popřípadě O. Daniel A. - fotbalista).

NymphMaeve
26.05.2018 4 z 5

Na začátku jsem si myslela, že to bude nuda. Ukňourané vzdychy pubertálních kluků, co neví, co chtějí. Nakonec jsem byla ale velmi příjemně překvapená, trochu i dojatá. Kniha určitě stojí za přečtení, je krásná, čtivá a velmi zajímavá :)

Brambu
25.05.2018 4 z 5

Krásný příběh. Chvílemi trochu smutný, ale hlavně plný lásky a naděje. Tento typ příběhu mě snad nikdy neomrzí. Čte se to pomalu samo a člověka to neuvěřitelně nabije. Více takových knih.

Twinny
24.05.2018 5 z 5

Vždycky jsem se držela svých detektivek a thrillerů. Když jsem byla přesycena, prostě jsem přestala číst, abych se k tomu za pár měsíců vrátila. Ale řekla jsem si proč bych nemohla vyzkoušet něco nového. Dřív jsem měla ráda fantasy, ale na to jsem neměla náladu.
Romantické knihy nečtu, ale teď jsem měla náladu na nějakou tu romanťárnu. Ale ne tu od začátku do konce. Chtěla jsem příběh, kde hrdinové budou za lásku bojovat. A potom jsem tady narazila na Muffin a čaj. Láska na první pohled, tak tenhle příběh musím znát.
Přiznám se bez mučení - láska dvou kluků zažehla mou touhu okamžitě vběhnout do knihkupectví a číst a číst a číst.
Nádherný příběh. Celou dobu jsem si říkala "tak už?", a co že to Danielovi udělali?
Kytička a motýlek, motýlek a motýlek, nebo kytička a kytička? Love is love. I am sorry, I don't see the difference.

Tery702
20.05.2018 4 z 5

Upřímně musím říct, že jsem se na tuto knihu opravdu těšila, jelikož jí všichni chválili. Ale zase na jednu stranu jsem nevěděla, co čekat, protože o LGBT komunitu se nezajímám a nemám na ní žádný názor. Ovšem po přečtení této knihy, je to jinak :-) Dozvěděla jsem se i nové informace ohledně této komunity a určitě doporučuji k přečtení! ;-) Jediný důvod, proč dávám jenom 4* je ten, že epilog na konci - ty poslední přímé věty, které oznamuje Daniel s Kitem Terese - mi přišel až přehnaný :-)

Etule
19.05.2018 5 z 5

Předem se omlouvám, že tenhle komentář pravděpodobně nebude dávat moc smysl. Nicméně ho píšu o půl druhé ráno a cloumají mnou emoce.
V prvé řadě chci říct, že jsem o knize samozřejmě díky facebooku věděla ještě než vyšla, a přesto že nemám příliš v oblibě české autory, bylo jasné, že tuhle prostě v knihovně mít budu. Už jen kvůli tématice. A musím také říct, že jsem hrdá, že knihu napsal Čech!
Poté co jsem přečetla Probuzení Simona Spiera, jsem se k Muffinu nějak nemohla "dokopat". Převážně proto, že jsem věděla, že budu srovnávat. Musela jsem přečíst osm knih mezi tím, abych po knize sáhla. Ano až tak mě Simon Spier dostal. Pak přišel svět knihy a já byla na diskuzi o LGBT literatuře, kde samozřejmě Theo nechyběl. No a bylo to jasné. Už nebylo možné čtení dále odkládat.
Nejspíš nedokážu úplně popsat tu změť emocí, která mě zaplavovala během čtení knihy, kde se střídalo vyprávění ze strany Daniela a Kita. Tak diametrálně odlišných stvoření, až se nejednou zvedlo obočí. A přesto k sobě pasovali, jako dílky puzzle. Jejich postupné otevírání se jeden druhému, převážně v případě Daniela, mě okouzlilo. Dokážu si představit, že podobně jako on, to má dost lidí. Jen to nevidíme, protože to stejně jako Daniel dokáží mistrovsky skrývat. A co si budeme nalhávat, lidi většinou raději dělají, že nic nevidí, neslyší. Jen málokdo se odváží udělat to, co udělal Kit. Pokusil se jít pod povrch, nevzdal se a objevil zcela odlišného člověka, než jak se prezentoval před ostatními.
Ne, nedokážu být v tomhle případě úplně objektivní a přiznávám to. Ne, pokud jde zrovna o takovéhle téma. O to, že v dnešní "moderní" době, existuje stále obrovské množství sešňerovaných lidí. Že stačí jediný "alfa" samec, kterého všichni poslouchají, a na základě jeho názoru odsuzují jiné. Ty "odlišné".
Víc takových knih, moc Vás prosím.
Kdyby to šlo, dám těch hvězd třeba padesát.
P.S: Kniha putuje do výzvy, protože ji tam prostě chci mít! A protože Muffin a čaj! :)

alnahu
18.05.2018 2 z 5

Příběh odehrávající se na střední škole v knize se střídají kapitoly o samotářském Danielovi a srdečném Kitovy, kdo má rád tuto tématiku ,tak doporučuji.