Motáky nezvěstnému

Motáky nezvěstnému https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/3507/motaky-nezvestnemu-3507.png 4 97 97

Román se opírá o autorovy autentické zážitky: strávil léta v československém koncentračním táboře a podal obraz muže, který ve vězeňských podmínkách zápasí o to, aby zůstal člověkem. Autor bývá nazýván českým Solženicynem a jeho kniha je ojedinělá i v souvislosti evropských literatur.

BeyondHorizon
02.09.2017 3 z 5

Kniha byla napsána způsobem pro mě naprosto nezáživným a musela jsem se hodně nutit dočítat a neusínat. Obsahově mě ale kniha nezklamala. Chtěla jsem si přečíst reálné svědectví o českých lágrech a toho se mi dostalo a proto je mi líto, že mě to tak nebavilo. Byla to zvláštní doba a jelikož jsem ho nezažila, nikdy nebudu vědět jaké doopravdy bylo. Mám z toho zvláštní pocit.

Lexand
30.01.2017 4 z 5

Neznám lepší svědectví o lágrech 50. let. Muchovy a Stránského jsou přecejen o poznání slabší.

čef
01.09.2016 5 z 5

Mladická nerozvážnost a naivita přivede hrdinu do soukolí nápravného systému ČSR v tu nejméně příznivou dobu naprosté zvůle a panství "dělnické třídy". Určitě má právo vidět svět jako smrtonosný kolotoč, který dříve či později zdrtí každého. To mu však nebrání vést diškurz o podstatě bytí a hlavně podat to vše tak, aby nelhal - což v jeho mysli znamená říci pravdu celou a nezkreslenou, byť nepříjemnou pro sebe i adresáty. A tak dostáváme pravdu o poměrech v uranových a jiných dolech bez jakýchkoliv ideologických zkratek a zjednodušení, slovy člověka, který to vše odtrpěl aniž byl ohnut. Výjimečná vězeňská literatura.

Pavelpi
19.03.2013 4 z 5

Ve srovnání s jinými knihami podobného žánru je tato kniha psána trochu jinak,řekl bych reálně.Celkem se mi líbila a myslím,že stojí za to si jí přečíst.