Morganův úděl

Morganův úděl
https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17274/bmid_morganuv-udel-1p1-17274.jpg 4 80 80

Dobrodružný historický román z 18. století se odehrává ve staré Anglii a v Austrálii. Hlavním hrdinou je Angličan Richard Morgan, vyučený puškař a hostinský v Bristolu. Během války Anglie s koloniemi je zatažen do nečistého obchodu se zbraněmi a následně odsouzen k deportaci do Austrálie. Deportace patnácti set trestanců probíhá na bývalých otrokářských lodích, spousta jich tak dlouhou cestu v otřesných podmínkách nepřežije. Morgan však dokáže přežít a na novém kontinentě nachází nový život a novou lásku. Autorka, která z Austrálie pochází a zabývá se historií své země, dovedla velmi dobře navodit dobovou atmosféru.... celý text

Literatura světová Dobrodružné
Vydáno: , Ikar (ČR)

Morgans run , 2000

Atuin
14.02.2015 4 z 5

Upřímně řečeno, o něco jsem se tloukla a něco mi na tom vadilo. Autorka jako by na některých místech opisovala sama od sebe, některé místa zase gradovala, takže mě docela zmátla. Příběh je silný, těžko lze říct krásný, spíš chmurný, tvrdý, ale linul se na mě pocit cizoty jak by to psal někdo jiný.

Evalu
07.01.2015

Přidávám se k nadšeným. Nejvíc kvůli výslednému dojmu síly a celkové pozitivity ději a popisovaným okolnostem navzdory, opravdu dobíjecí kniha. Pro mne mnohem lepší než frustrující Ptáci v trní.

dasi
11.08.2014 5 z 5

Na tomto velkém deportačním experimentu jsou fascinující charaktery použitých pokusných morčat, terstanců. To, že se tento pokus britům nakonec zdařil, je jen a jen zásluhou těchto morčat. Fantastický román, obdivuji autorku za její odvahu psát o pekle na zemi.

grizli
27.10.2011

Kdopak tu knihu četl?To nebyl obchod se zbraněmi,ale daňový ůnik podfuk v destilěrii.On na to jen upozornil,tak na něj ušili boudu,aby nemohl svědčit.Byl tam deportován na 7let.NEVINEN!!!