Moderní web

Moderní web https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/281343/bmid_moderni-web-1yS-281343.jpg 1 4 2

Kniha se věnuje webdesignu a jednotlivým úpravám moderních prvků internetových stránek. V úvahu bere nové technologie i s ohledem na psychologii a vypozorované chování uživatelů internetu. Kniha poukazuje na to, že může existovat i jiný styl při tvorbě webových stránek. Nezoufejte, pokud neovládáte znalosti tvorby www stránek. Kniha Vám nabídne celou řadu inspirativních podmětů pro Vaše webové stránky, které si můžete nechat zapracovat od zkušených webdesignerů. Kniha je vhodná pro každého, kdo vlastní webové stránky, nebo si je plánuje vytvořit, zejména však pro učitele, studenty a vývojáře. Pro plné pochopení veškerého obsahu je vhodné mít základní povědomí o webových stránkách, grafice, znalosti jazyků HTML, CSS a JavaScriptu, zejména jQuery. Pokud tyto znalosti nemáte, stačí jen přeskočit některé kapitoly a vynechat tabulky se zdrojovými kódy.... celý text

schacco
11.09.2023 odpad!

Po knize jsem sáhl sveden názvem. Chtěl jsem se nechat inspirovat stran moderních trendů webových stránek, případně se při té příležitosti dozvědět i pár užitečných tipů & triků . Co jsem ale dostal bylo něco neuvěřitelného. Text na úrovni žáka druhého stupně základní školy, neskutečné množství hrubých pravopisných chyb, překlepů, celková neucelenost až zmatečnost. Informačně samá hlušina. Rady, moudra a "pravdy" jsou na té nejbanálnější myslitelné úrovni. Jak říká klasik: "Nevím věru, co Vám vytknouti dříve,..."

Nechci se lacině trefovat do autora této knihy, ale každý, kdo se snaží napsat knihu, by si měl zajistit alespoň bazální korektury a redakci. Pokud jde o knihu, která se navíc chce tvářit odborně, pak oslovit alespoň dva tři recenzenty, odborníky v dané oblasti, kteří by si ji před vydáním přečetli a opřipomínkovali. Pokud by něco podobného nastalo u knihy "Moderní Web", pak by taková kniha nikdy nemohla vyjít. Guilty pleasure par excellence.

orson
10.03.2016 odpad!

V dnešní době si může vydat elektronickou knihu každý, proto se ani nepodivuji nad tím, že tato kniha vznikla. Co ale nechápu je, jak mohlo byť jen začínající vydavatelství takovýto počin spáchat - kdyby si aspoň dali tu práci a přečetli pár stránek z "knihy" tak by od toho dali ruce pryč (už jen kvůli velkému množství pravopisných chyb).

No nic, zpátky ke knize - osobně jsem se při jejím čtení královsky bavil. Jako retro parodie oboru webdesign je kniha super, bohužel méně znalí čtenáři by to nemuseli pochopit.

Celou mou recenzi si můžete přečíst zde: http://petr.vaclavek.com/article/726/jiri-lex-modern%C3%AD-web

učebnice internet HTML JavaScript tvorba webu

Jiří Lex