Mlsná huba

Mlsná huba https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/431559/bmid_mlsna-huba-Chi-431559.jpeg 4 145 145

Mlsná huba je restaurace, kterou si v 90. letech otevřeli v Kolíně manželé Reinovi. Jitka a Bohdan si sami zvolili restauraci jako svůj životní cíl. Jitka odmítla jít v medicínských stopách svých rodičů a zajímalo ji jen vaření a Bohdan se po jiných možnostech podnikaní ani nerozhlédl, protože s čerstvým inženýrským diplomem přivedl Jitku do jiného stavu. O čtvrt století později se Bohdan potká s Laurou Navarovou. Tato oslňující kráska se mstí chlapům za to, jak ji oklamal jeden barový muzikant,..... celý text

Knihomolka544
18.06.2020 1 z 5

(Obsahuje spoiler.)

Tohle byla moje treti knizka od pani Vanove a druhe zklamani.
Jako ostatni knihy od ni se cte dobre, lehce, ale jen to po me sklouzlo, neprimelo me to k zamysleni a nezanechalo zadny dozvuk nebo dojem.

Naopak, uplne me vytacelo nelogicke chovani osob a takovy nemastny-neslany zaver.
Proc se Laura rozhodla mstit restauraci Mlsna huba a Jitce, kdyz mela policeno na chlapy? A proc se prave tam tak urputne drzela? Vzdyt tam pro ni na rozdil napriklad od nabizeneho vztahu s Davidem, ktery ji sliboval financni zabezpeceni, neplynul zadny zisk. A pokud ji neslo o zisk, ale jen o jakousi iracionalni pomstu, tak proc hned odcupitala k Arnostovi, ktery ji v podstate nabidnul jen praci pecovatelky?To ji Enzo opravdu predstavil matce, bez toho, aby mezi nimi padla jedina pusa? A prestoze je sarmantni milionar, matka ho chce co nejrychleji udat a sice uplne nezname zenske z cizi zeme (jenom kvuli tomu, ze ma kufr s pouzitym zenskym pradlem)? O co slo Norbertovi? Takhle bych mohla pokracovat jeste dlouho.

Muj zaver: Zadne umelecke dilo to neni, maximalne na zpestreni dlouhe chvile a i to jsem si rikala, jestli jsem ten cas nemohla vyuzit lepe. 2,5 hvezdicky (tady se mi nespravne zobrazila 1).

zdenaR
07.06.2020 4 z 5

Váňová je moje oblíbená autorka (jediná, jejíž všechny knihy mám ve své knihovně) a tato její nejnovější kniha opravdu nezklamala - velmi čtivá jako ostatně všechny.
Co se týče děje, zdá se mi poměrně reálný, postavy velmi dobře vykreslené.
Doporučuji :-)))

alnahu
07.06.2020 4 z 5

Kniha mě připadala trochu rozvláčná ,ze začátku jsem se špatně orientovala v osobách děje ,ale nakonec se mi docela líbila.Příběh Jitky a Bohdana ,kteří touží otevřít vysněnou restauraci "Mlsná huba "a to se jim nakonec povede.Aby nebyl příběh tak obyčejný ,autorka do něj přidala další osobu - ženu,která celou rodinou zamíchá a snaží se všechny rozeštvat.Příběh mezilidských vztahů dobrých i zlých ,ale i plný intrik a zášti-tak ,jak to umí rozepsat v příbězích paní Váňová.

Ehwaz
03.06.2020

Život mne naučil neobklopovat se lidmi, kteří mne negativně ovlivňují. Lidmi, jejichž vlastnosti považuji za zlé, nekorektní, život ohrožující. Snažím se mít kolem sebe lidi, kteří svým příkladem můj život posouvají k lepšímu. A proto knihu na straně 35 zavírám. Nebudu číst dál. Čtyři hlavní postavy a ani jedna pro mne kladná, ani jedna obohacující, rozvíjející...

Januli
29.05.2020 4 z 5

Po pár posledních knížek, které autorka vydala je tahle zase ta stará Váňová. A To je dobře, kniha odsejpá a čte se moc dobře.

Ver1982
26.05.2020 5 z 5

Intriky, zápletky, dobré i zlé mezilidské vztahy, to je typická Váňová, kterou mám ráda. Knížka mě nezklamala. Jen bych vytkla dlouhé kapitoly a příliš dobrý konec pro Lauru, kterou boží mlýny moc nepomlely :)

sasankava
26.05.2020

Kniha se mi líbila, četla se velmi lehce, je to příjemná oddychovka. Doporučuji. Mám přečtené všechny knihy a oproti některým dřívějším příběhům mi tento připadá více realistický, není tam tolik neuvěřitelných náhod jako v jiných příbězích a také oceňuji, že tentokráte se autorka vyhnula příliš rozsáhlým historickým popisům/přednáškám, které v rozumné míře dokáží čtenáře obohatit o zajímavé informace, ale někdy jsou zbytečně dlouhé, rozvláčné, nudné. Knihu hodnotím známkou 1- (za top považuji Terezu a Zapomeň na minulost).

Pípasek
26.05.2020 5 z 5

Krásná, ale bezohledná Laura. Doslova zmanipulovala muže všech věkových kategorií. Přečtení této knihy bylo místy i humorné

certik003
29.04.2020

Knížky paní Váňové čtu moc ráda, i když některé se mi líbí méně, některé více. Tahle knížka se hodně slibně rozjela, autorka opět barvitě vylíčila vztahy v rodině a jejího bezprostředního okolí. Co jsem ale nepochopila, proč Lauru její kamarádi tak hodně nabádali, aby využívala další chlapy. A to, co od nich získala, mi nepřišlo moc reálné. Občas i reakce dalších postav. Konec mě trochu zklamal.

borupet
19.04.2020 5 z 5

Typická Magda Váňová, čtivá a zábavná. Mám všechny její romány ve své knihovně a na každý další se těším jak dítě na novou hračku. Bezesporu jedna z nejlepších současných autorek.

plamínek21
14.04.2020 3 z 5

Autorku považuji za osvědčenou stálici současné prózy. A mám její knihy moc ráda. Má velký vypravěčský dar a umí nenásilně čtenáře vtáhnout do děje. Nicméně tentokrát mne příběh zlomyslné krasavice, která se rozhodla zničit jednu rodinu zklamal - něco mi tam chybělo či přebývalo. Každopádně jsem se při četbě zasnila, jak to bylo krásné, když si člověk mohl jít sednout do restaurace, vybrat si z jídelníčku a světe div se i si jídlo na místě sníst. A doufám, že tahle divná doba bude brzy patřit tam kam má - do kategorie sci fi a katastrofické utopie :-(

Bramhr
01.04.2020 5 z 5

Typická Magda Váňová, prostě její styl mám ráda.

kytarka
29.02.2020 5 z 5

Kdysi dávno mi jedná známa doporučila paní Váňovou. Od té doby si kupuji její knihy. Její styl psaní mě baví a u této novinku tomu nebylo jinak.
Jitka s Bohdanem touží po vlastní restauraci. Bohdan má bohatého strejdu, tak ho zkusí umluvit aby jim pomohl. Strejda Arnošt jim pomůže ale nebude to zadarmo. Do Mlsné huby se připlete ctižádostivá Laura.
Jako vždy si spisovatelka libuje v nezvyklých českých jménech. To se mi na knihách moc líbí. V ději jde s dobou a promítá do něj moderní věci jako například Instagram. Já se jako u všech knih bavila od prvního do posledního slova. Nevšední příběh, který je plný zajímavých příhod, sice někdy ne tak reálných, to mi vůbec nevadí. Za mě velké doporučení.

Daenerys
27.02.2020 3 z 5

Dobře se to četlo a ze začátku mě to i dost navnadilo... no a tak mě konec nakonec zklamal. Místy mi to přišlo nedotažené a chování některých postav nereálné. Na můj vkus tam taky bylo dost "ledví" :-). Obálka pěkná, název parádní, ovšem dle anotace jsem čekala větší pecku...

04042014
16.02.2020

Chystám se knihu koupit, mám od M.Vanove všechny knihy a nikdy nezklamala.