Pramen Povýšení

Pramen Povýšení https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/19842/bmid_pramen-povyseni-8Ex-19842.jpeg 4 481 481

Mistborn série

2. kniha série Mistborn. Nemožné se stalo skutečností. Pán Vládce, všemi považovaný za božské ztělesnění, který celé tisíciletí brutálně utiskoval celý svět, byl svržen. Brzy se však ukázalo, že opojení svobodou a pádem totality nebude mít dlouhé trvání. Finální říše se rozpadla. Panovníci všech dominancií usilují o svržení nové vlády a dobytí hlavního města Luthadelu. Tam docházejí potraviny, bují kriminalita a neustálé pokusy připravit krále o život, a za hradbami se shromažďují vojska nejen vládců okolních domimancií, ale i vražedného kolossu, který zůstal jako obrovská ničím neregulovaná ničivá síla po Pánu Vládci… Na Vin a jejích přátelích teď je, aby nejen zachránili Luthadel, ale také aby objevili, co je vlastně Bezednost a jak ji navždy porazit, aby nezničila svět. Přeložila Milena Poláčková.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Talpress

The Well of Ascension , 2007

Jacinda
22.05.2015 5 z 5

výborné pokračování, navíc obohacené o feruchemii. inkvizitoři si stále uchovávají auru strachu (která na mě přes knihu doléhá!). snad jen jediná výtka - Elend byl v prvním díle postaven úplně jinak, než v následujících dvou dílech. Jen mě zajímá,jeslti byl OOC (out of character) v prvním díle nebo v těch dalších.

Alee
15.11.2014 5 z 5

Na tuhle sérii nestačí žádný běžný počet hvězdiček. Sanderson je génius a i když jsou jeho příběhy pochmurné a strastiplné, vždy baví, jak postavami, tak dějem, tak velmi chytrými úvahami, které řešíme i my v běžném životě. Tři metalická umění a propracovaný svět už jsou jen třešničkou na dortu.

KellyH
12.01.2014 5 z 5

Ač nebývá výjimkou, že druhé a další části několikadílných sérií už nejsou tak dobré jako ten díl první, u Sandersona to zjevně neplatí a Pramen povýšení je napsaný stejně mistrně jako Finální říše. V naprosto úžasném příběhu se rozvíjí osudy nám již známých postav - někteří jsou nuceni přehodnotit svá stanoviska, někteří jsou nuceni rychle vyzrát, ale nikdo nezůstane tím naivním člověkem, kterým snad mohl kdysi předtím být. Vin dospěla a čeká ji několik rozhodnutí, které mohou významně ovlivnit směr, kterým dále povede její příběh.
Ke konci knihy jsem skoro už ani nedýchala, jak jsem nedočkavě obracela stránku za stránkou, napjatě jsem čekala, co se stane, co je to ten Pramen povýšení a jak dopadne boj o Luthadel a vlastně celou říši. Byla jsem překvapená, konsternovaná, dokonce i zmatená najednou, ale ze všeho nejvíc jsem byla nadšená a ohromená sílou celého příběhu.

Ladas27
21.06.2013 5 z 5

Sanderson udržuje laťku vysoko nahoře. Vin už vyzrála a je teď na ní, aby udržela svět, který pomáhala stvořit.

otula
24.12.2012 5 z 5

Čtivé pokračování fantasy trilogie, postavy se vyvíjejí a "dozrávají", některé intrikaří, některé dělají osudové chyby... Na téhleté pohádce se mi líbí, že se autor (na rozdíl od mnoha jiných) snaží dodržovat alespoň základní fyzikální zákony a nepopírá zachování energie, či akce a reakce.