Mise

Mise
https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/163100/mise-163100.jpg 4 96 96

Mise série

1. díl

Na jedinci nezáleží, záleží jen na misi. Potřebují perfektního vojáka. Někoho, kdo si dokáže zachovat chladnou hlavu. Někoho, kdo jedná bez soucitu, beze strachu, bez emocí. A proto vycvičili teenagera bez minulosti a beze jména. Je nenápadný, málokdo si ho všimne. Střídá města, školy, kamarády, na novém místě zůstane vždy jen krátce, ale pokaždé někdo zemře. Mise je splněna a on má před sebou nový úkol. Všechno je najednou jinak, když má zneškodnit starostu New Yorku. S jeho dcerou toho má mnoho společného a starosta mu připomíná otce. Hluboko uvnitř totiž sní o normálním životě, o lásce, o domově a o rodičích, o které přišel. Touží po obyčejném životě natolik, aby misi sabotoval?... celý text

Romány Thrillery Pro děti a mládež
Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

Boy Nobody; I Am the Weapon , 2013

Lenka.Vílka
08.03.2015 3 z 5

Rozhodla jsem se pro hodnoceni "plus" a "minus", protoze jsem dosla k zaveru, ze ty body jsou jsou si vetsinou tak blizko, ze bych se do toho jinak zamotala.

+velka pismena
+kratke kapitoly
+mlady hrdina, ktery vsechno zvladne
+odlehceny styl vypraveni
+napinave, kvuli tomu jsem cetla dal a dal a dal

-kniha by mela v podstate mnohem mene stran zmenou formatu
-v tomhle pripade mi kratke kapitoly trochu vadily
-misty bylo tezke hlavnimu hrdinovi uverit
-byt soucasti "gangu" bylo nezbytne k zapadnuti a informacem, ale chvilemi jsem se bala, ze to skoro sklouzne do teen dramatu

Nejvetsim plusem knihy bylo to, ze jsem docetla, abych vedela, jak to dopadne.

Nejvetsim minusem knihy bylo to, ze jsem docetla jenom proto, abych vedela, jak to dopadne.

Pro me prumer.

ElisR1
16.02.2015 4 z 5

Tahle kniha byla přesně to, co jsem hledala. Čtivá, žádné dlouhé popisy... nenašla jsem jedinou stránku, u které bych se nudila. Doporučuji.

Silverdiamond
11.02.2015 5 z 5

...'tuto knihu jsem našel loni pod stromečkem a rozhodně stojí za přečtení... 'je napsaná stručně, 'věcně, 'má spád a čte se úplně sama... 'námět je zajímavý a děj chytlavý... 'pravda, 'některé akční scény jsou trochu přitažené za vlásky, 'ale celkový dojem z knihy to nekazí... 'určitě mrknu i na další počiny od tohoto autora...'

stolbice
04.02.2015 5 z 5

Tak tahle kniha mě nadchla, né proto, že by to bylo excelentně napsané nebo propracované, ale ten příběh....o agentech se toho už napsalo.... ale tohle je něco nového. Ze začátku mi to trochu připomínalo Agenta bez minulosti říznutého Dexterem :-) každopádně to má spád, hezky se to čte a konec je, no skončilo to tak, jak mělo :-) kdyby se "Ben" rozhodl jinak, asi už bych neviděla důvod pro další díly, takhle je to správně načaté a jsem zvědavá, jak s tím autor naloží. Takže za mě rozhodně doporučuji!

Saskya
14.01.2015 5 z 5

Túto knihu som si musela zaobstarať okamžite, ako som si prečítala o čom je. Ešte som sa s podobnou témou nestretla. Hlavná postava mi bola sympatická, je vidieť, že je veľmi inteligentný a to čo má, robí dokonale. Pokiaľ nedostane novú úlohu a veci sa začnú zamotávať. Stále si však drží svoj charakter, ktorý ma mimochodom dostal. To ako všetko vníma, analyzuje... Kratšie vety a kapitoly dodávali knihe správny švih, dynamiku a atmosféru. V poslednej dobe sa mi čoraz viac páčia knihy písané mužskými autormi, je to z knihy cítiť, že ju nepísala žena, ale páči sa mi to. Záver som úprimne nečakala, že bude aký bol, ale naozaj sa mi páčil, vidieť, že autor sa neobáva ničoho. Chválim! Stále tu však ostávajú určité nezodpovedané otázky a dúfam, že čoskoro si budem môcť prečítať pokračovanie a dozvedieť sa viac. Myslím si, že táto kniha je špecifická, odlišná a možno práve preto ma tak veľmi zaujala.

gassha
14.12.2014

Dobrý den, ráda bych se zeptala - nevíte, kolik má být celkem dílů a jak je na tom české vydání? Díky :)

papi
13.11.2014 4 z 5

Knížka je opravdu hodně čtivá líbilo se mi, jak byl hlavní hrdina hodně popsán a mi jsme se tak mohly do jeho role lehce vcítit. Doporučuji!

soukroma
01.09.2014 2 z 5

Styl (forma krátkých, až holých vět, odstavců tvořených jedinou větou, ale i přeskakování v čase) mě odradil, musela jsem čtení vzdát.

Lowelllyyp
27.11.2013 4 z 5

Od Mise jsem měla velké očekávání, přece jen obálka je úžasná, anotace skvělá a pomohly tomu také recenze ostatních. Přesto jsem se k té knize nějak nemohla dokopat, co kdyby mě zklamala?

Naštěstí tohle problém nebyl. Psáno je to velmi poutavě. Krátké odstavce, jednoduché a výstižné věty. Myšlenkové pochody "Bena", který se snažil podlízat snad úplně všem, aby stihl co měl, ty taky stály za to.

Když jsi nejsi jistý, napodobuj.

Hlavně on to je takový ten typ chladnokrevného kluka, který má tajemství a lže v jednom kuse (jen aby získal u vodítka plusy navíc). Navíc umí bojovat a zabíjet. Takhle ho na začátku autor popsal a jsem opravdu moc ráda, že tu myšlenku dotáhl až do konce. Že to nebylo tak jako u většiny knih, kdy se v hlavním hrdinovi zčista jasna objeví nějaké to srdce a pocity a začne se měnit. Vůbec. :3 Za tohle má ta kniha u mě velké a obrovské plus!

Ten konec.. pff, já od začátku čekala a doufala, že to bude směřovat tím směrem, jakým se to vydalo. A byla jsem opravdu happy, jak dva grepy, když se mi to vyplnilo :3 Do posledního puntíku. Že z toho Zadoff nevycouval, i když to bylo, dá se říct nevyhnutelné. Toť vše k mé oblibě vražd všech možných postav :oD

Milovníci vražd a soubojů .. tohle je pro vás!

Tahle kniha má rozhodně hodně co do sebe, další díl je rozhodně na mém to - read listu a už teď se na něj moc těším. mám totiž takové tušení .. že to bude velmi zajímavé, už jen podle toho, co autor naznačil.

TessVond
16.07.2013

Kamáradka knihu přečetla jedním dechem a nemůže si jí vynachválit, jen ji zarmoutilo, že nemá pokračování.
Její vyprávění mě přimělo zapsat si Chlapce nikdo do mého To read seznamu.