Debna

Debna https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/489712/bmid_debna-g7C-489712.jpeg 4 324 324

Prvý diel strhujúcej mrazivej série z pera kráľovnej švédskej krimi a najznámejšieho švédskeho mentalistu. Keď sa v kúzelníckej debne prebodnutej mečmi nájde mŕtvola mladej ženy, polícia si kladie otázku, či ide o nevydarený trik, alebo beštiálnu vraždu. Kriminalistka Mina Dabiriová požiada o pomoc mentalistu Vincenta Waldera, odborníka na reč tela a iluzionistu. Po náleze rímskej číslice na tele obete odhalia spojitosť s inými vraždami a pochopia, že pátrajú po sériovom vrahovi, ktorého treba odhaliť, skôr ako pribudnú ďalšie obete.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Slovart (SK)

Box , 2021

Book-ista
10.05.2022 5 z 5

Líbilo moc! Velmi dobře vykreslené postavy, (a to nejen ty hlavní,) jejich pocity a strachy. Zároveň mě nesmírně bavily detaily týkající se myšlení vraha a myšlenkové pochody Vincenta, to knize dodává další rozměr. Střídání dějových linek z minulosti a současnosti vytváří zajímavou dynamiku a napětí. Autoři skvěle kombinují dialogy a popisy. Knížku jsem nemohla odložit, vtáhne vás do děje a nepustí. Už se těším na další díl!

Cassandra
10.05.2022 5 z 5

Věřila jsem, že mě nový thriller autorky nezklame. K tomuto si navíc přizvala skutečného mentalistu Henrika Fexeuse a na výsledku je to znát. První díl nové série je svým dějem vážně originální a ocenila jsem, že mě autoři nechali nahlédnout do zákulisí iluzionistických triků. Nebudu prozrazovat nic konkrétního, abych nespoilerovala, ale představte si trik s bednou, do které kouzelník zapichuje meče, který se ošklivě zvrhne. Bavily mě i postavy Vincenta, mentalisty, a vyšetřovatelky Miny, jejich zapálení do vyšetřování je nakažlivé a člověku ani nepřijde, že čte téměř 600 stran. Pro mě je to skvělý začátek nové série a už teď se těším na další díly a na to, s čím nová autorská dvojice ještě přijde.

BubliBubli
09.05.2022 5 z 5

Příjemně překvapilo, spojení policejních postupů a práce mentalisty bylo zajímavé, linka z minulosti byla pecka, zajímá mě jak se bude dále vyvíjet jejich (hlavně Vincentův) příběh, určitě tam bude ještě něco schované :)

BookloverKlara
05.05.2022 5 z 5

Mě se Iluze trefila do vkusu, super počtení, zajímavé postavy :-) Trochu neobvyklé krimi, ráda si přečtu další díl!

Zara
04.05.2022 1 z 5

V naivní důvěře, že silně pokleslý styl paní Läckberg pomůže vyzdvihnout pan Fexeus, jsem se dala do čtení....
Nevím, čím druhý jmenovaný do díla zasáhl, ale spisovatelčin sloh zůstává stále stejný, tj. neslaný, nemastný, opatřený zdlouhavými popisy, vleklými statěmi, které z dějové linie trapně vybočují, s únavnými dialogy vyšperkovanými "odbornými" znalostmi z oboru psychologie atd atp.
Jedna hvězda za pointu, ke které se dalo dojít přímočařejší cestou šetřící papír i čtenářův zrak.

Autoři knihy

Camilla Läckberg