Rozsudok ulice

Rozsudok ulice https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397775/bmid_rozsudok-ulice-sCt-397775.jpg 5 236 236

Advokát Mickey Haller má za sebou ťažké obdobie rekonvalescencie po poslednom prípade, pri ktorom takmer prišiel o život, a chystá sa vrátiť do veľkej hry americkej justície. Kým sa stihne poriadne usadiť na zadnom sedadle svojho lincolna, zavraždia jeho slávneho kolegu a on chtiac-nechtiac zdedí nesmierne výnosný prípad. Dokáže presvedčiť Harryho Boscha o svojej nevine a ubrániť sa vrahovi, ktorý zjavne ide aj po nasledovníkovi mŕtveho právnika?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Slovart (SK)

The Brass Verdict , 2008

mi-380
11.08.2020 4 z 5

Do stejné řeky se nevrací, Connelly se tentokrát ale ponořil do velmi podobné. Hned první Hallerův trik je přesně opsán z prvního dílu a základní schéma celého případu (pozor, malý spoiler) je vykucháno z Advokáta.
Perfektně popsané soudní prostředí, napětí v soudní síni i mimo ni a také dvě malá překvapení na závěr mi vylepšují celkovou bilanci na 75 % (aktuálně 140 hodnotících s průměrem 90 %).

Kvůli pomalým výtahům v budově trestního soudu jsem k soudkyni Holderové dorazil o čtyři minuty později. Rychle jsem prošel kolem ohrádky její asistentky a ocitl se u její pracovny. Nikoho jsem neviděl a dveře byly zavřené. Zlehka jsem tedy zaklepal a slyšel, jak mě soudkyně vybízí ke vstupu.
Seděla za stolem a na sobě měla černý talár. Pochopil jsem, že má zřejmě zanedlouho soud a že moje zpoždění nevěstí nic dobrého.
„Pane Hallere, naše schůzka byla stanovena na deset hodin. Doufám, že jste o tom byl řádně zpraven.“
„Ano, Ctihodnosti, já vím. Omlouvám se. Výtahy v této budově jsou…“
„Všichni advokáti používají stejné výtahy a většině se daří přicházet na schůzky se mnou včas.“
„Ano, Ctihodnosti.“
„Přinesl jste si šekovou knížku?“
„Myslím, že ano.“
„Takže to můžeme vyřešit dvěma způsoby,“ řekla soudkyně. „Mohu vám uložit pokutu za pohrdání soudem a nechat vás, abyste to vysvětlil kalifornské advokátní komoře, anebo to můžeme pojmout neformálně: vytáhnete šekovou knížku a pošlete dar nadaci Make-A-Wish. Je to jedna z mých oblíbených charitativních organizací. Dělá dobrou práci pro nemocné děti.“
Tohle bylo neuvěřitelně. Holderová mi dávala pokutu za čtyřminutové zpoždění. Arogance některých soudců byla zarážející. Nějakým způsobem se mi podařilo spolknout rozhořčení a promluvit.

Lmslaver
20.07.2020 4 z 5

Příběhy ze soudní síně nejsou zrovna mým šálkem kávy, ale Connelly umí pracovat s dějem, postavami a budovat napětí, prostě ví, jak upoutat čtenáře. Na tento příběh jsem byl zvědavý, protože se zde poprvé setkají tváří v tvář advokát Haller a detektiv Bosch. U mě to tentokrát za plnou palbu není, ale pořád je to hodně slušné nadprůměrné čtení těsně někde pod devadesáti procenty.

Hugomil
29.03.2020 5 z 5

Věděl jsem, že M.Connelly neodolá a některé z jeho hlavních postav se sejdou v jednom příběhu. A je to právě zde. Advokát Michael Haller se setkává s Harry Boschem a krátce i novinářem Jackem McEvoyem - jaké potěšení. Jen ten Terry McCaleb se tam ještě mohl mihnout a bylo to dokonalé...Kniha jako vždy propracovaná a perfektně napsaná. Těším se na další....

March
12.08.2019 4 z 5

Ať je to H.Bosch, nebo M.Haller, anebo oba, je to značka dobré a napínavé detektivky.

lindakarin
01.05.2019 5 z 5

Perfektní, napínavá,opět nezklamala :)

Demonlover
06.09.2018 3 z 5

První knížka od tohoto autora která se mi nelíbila.
Měl jsem, s ohledem na ztrátu času, problém to dočíst.

romana8163
15.06.2018 5 z 5

Strhujici zalezitost. A jak uz tak u autora byva, zaver byl proste dokonaly!

Lolila
27.05.2018 5 z 5

Connelly nesklame. Výborná detektívka tentokrát opäť s M. Hallerom v súdnej sieni a tiež aj H. Boshom ako vedľajšou postavou. Nechýba akcia, napätie a prekvapenie na záver (ako vždy).

minirock
07.04.2018 3 z 5

Tak jsem se těšil na další díl Harryho Bosche ale bohužel příběh je vyprávěný postavou advokáta Michaela Hallera a Harry zde má jen omezený prostor a jeho postava je velmi plochá, o pátrání po vrahovi nemůže být vůbec řeč. Škoda. Kniha není špatná ale když si budu chtít přečíst špičkový právnický thriller, sáhnu po Grishamovi. Příběhy s Harrym Boschem jsou mnohem napínavější a čtivější, tohle je místy nuda. A překvapení na konec ? Žádné se nekonalo, to, že ti dva jsou nevlastní bratři je jasné už v půlce knihy. Za mě mírné zklamání ale jednu šanci ještě Hallerovi nejspíš dám.

Mydli
23.01.2018 5 z 5

Trochu ve stylu první knihy Advokát ze série, ovšem s pro mě milým zjevením detektiva Bosche. Nějak se nám tu ty série proplétají, ale kniha je každopádně opět skvělá!

mikika
29.12.2017 5 z 5

na začátku jsem se trochu lekla, kolik tahle kniha má slov a jak málo dialogů, ale i přesto se četla jedna báseň - prostě kouzlo!

moudivlacek
14.12.2017 5 z 5

I tento díl se mi moc líbil, i když mi to dost připomínalo první díl - Mickey zas dostal někoho, kdo se snaží tvrdit, že je nevinný a kdo s ním chce manipulovat.
Pěkným zpestřením pro mne bylo setkání Mickey a Bosche a i vysvětlení jejich vztahu na konci.
Každopádně dál se budu zajímat i o příběhy Mickeye.

konicekbily
11.10.2017 5 z 5

Po dlouhé době pro mne Harry na scéně, tentokrát fungoval ze zálohy a dokonce ve spojení s federály!? Ale rozhodující válka se vedla v soudní síni - další autorovou hlavní postavou. Závěr přišel - nečekaný a rychlý - a objasňující.

marek7167
11.09.2017 5 z 5

Věřím, že lidem, kteří právu extra neholdují to může připadnout na 3-4*, já osobně musím hodnotit 5*. Nejsem skalní fanda Michaela Connelyho, tohle je vlastně má 3. kniha od něj, ale jsem rád, že je to právě tato, která mi potvrdila, že vrátit se k tomuto spisovateli mělo smysl. Příběh se příjemně dotváří a rozdělení knihy na části poté děj provzdušňuje. Opět se zde však setkávám s tím, co u jeho předchozí knihy, a to, že mi přijde konec takový nějaký... moc rychlý. Byl bych radši, kdyby obhajovací fáze byla o něco delší, propracovanější do detailů. Konec je však plný zvratů, neočekávaných rozuzlení a překvapení, a proto zůstávám na svých 5*. PS: asi myslím jako Haller, stěžejní argument mne napadl cca v první třetině knihy. PPS: moc děkuji spisovateli za část, která se věnovala vybírání poroty!!!

Ječmínek
28.08.2017 3 z 5

Dlouho jen rozhovory, rozhovory a rozhovory. Potom soud - obhájce proti žalobci a přísný soudce. Na závěr trochu vzrušení a zvratů. Kniha je dobře propracovaná, ale trochu nudná a vlastně ... zbytečná. Příběh hlavou proletí, neusadí se ani na chvíli.

martinka_d
13.08.2017 5 z 5

Série s Mickeym Hellerem je nejlepší ze všech.
Já toho právníka prostě miluju :-)

švícko
25.07.2017

Trochu jiný Connelly, ale stále dobrý

allyce
12.02.2017 4 z 5

Mám ráda knihy, popisující děj v americké soudní síni, kde nic není nemožné. A advokát Haller je fakt sympaták ..

Aymira
11.02.2017 3 z 5

Průměrná detektivka, nebo spíše případ ze soudní síně. Mickey obhajuje filmového magnáta podezřelého z dvojnásobné vraždy a jde mu to skvěle. V příběhu se objeví několik menších zvratů, na závěr se dostaví dramatická zápletka, ale jinak není kniha ničím, čím by měla vybočit z šedého průměru. Spíše jsem měla nutkání udělit jí jen dvě hvězdičky, protože její průměrnost je skutečně ukázková. Zjištění o nevlastním bratrovi mi přišlo navíc zcela zbytečné a nic to se mnou neudělalo.

kilometr
20.01.2017 2 z 5

70 hodnocení a 93%?Tak to jsem četl jistě něco jiného.Banální příběh z prostředí justice,plný klišé a předvídatelných zvratů.A ten konec nemohl být snad stupidnější.Scházelo jen,aby zazvonil zvonek a manželka se "hrdinovi" tohoto příběhu vrhla do náručí.Ale dobře,čtivé to bylo.40%.