Bohové viny

Bohové viny https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/210833/bmid_mickey-haller-bohove-viny-GVG-210833.jpg 4 191 49

Dobrý advokát musí především umět rozpoznat své vlastní viny. Mickey Haller se po krátkém přeběhnutí na stranu obžaloby vrací ke svému původnímu řemeslu: provozuje advokátní praxi ze zadního sedadla lincolnu a čeká na lukrativní případ. Dočká se brzy. Textová zpráva s kódovým označením pro vraždu je pro něj znamením, že se vrací zpátky na výsluní, kde se hraje o obrovskou mediální pozornost a tučné šeky. Tato kauza má však jeden háček: obětí zločinu je jeho bývalá klientka, prostitutka Gloria Daytonová. Mickey se domníval, že se mu ji podařilo přivést na správnou cestu. Zjevně se mýlil: Gloria se vrátila do Los Angeles i k dřívějšímu způsobu života. Nezachránil ji, naopak možná má na její smrti částečný podíl. Plný pochybností se ujímá obhajoby člověka, který byl z vraždy obviněn – o jeho nevině je ale Mickey stále silněji přesvědčen. Od samého začátku ví, že tento případ pro něj nebude lehký. Bude muset oživit temné duchy své minulosti, aby dokázal přesvědčit o své pravdě bohy viny – porotce, kteří mají rozhodnout nejen o osudu jeho klienta, ale zároveň i o něm samém.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Domino

The Gods of Guilt , 2013

jarin58
04.08.2018 5 z 5

Ze začátku trochu rozvláčné,pak ale děj nabírá na intenzitě.Všem fanouškům Connellyho doporučuji.

Lolila
23.07.2018 5 z 5

Baví ma čítať Connellyho knihy. Je jedno, z ktorej série sú. Každá je niečím iná.

Ale napätie nechýba ani v súdnej sieni. Obidve strany majú svojský spôsob dokazovania pravdy, manipulovanie s porotou, dôkazmi, svedkami....proste pokúsiť sa použiť všetko čo sa dá na dosiahnutie víťazstva. Je zaujímavé sledovať tento kolos so svojskými pravidlami. A záver vždy prekvapí:-)

knihomolka525
09.07.2018 1 z 5

zkrátka Connelly u mě neboduje.Už se k němu nebudu vracet.Jeho styl psaní mě,bohužel,neoslovil

lenkavildomcova
07.07.2018 4 z 5

Dobrý příběh, trošku rozvleklý. Závěr super.

romana8163
03.07.2018 5 z 5

S nadsenim jsem se pustila do posledni knihy serie. Byla chytlava, ale postupem casu mi to prislo zdlouhave. Zaver mi ale, no jo, zase!, vyrazil dech. Kez by serie pokracovala. Ted se musim vrhnout na jinou.

Maevie
10.03.2018 3 z 5

Oproti dalším knížkám od Michaela Connellyho jsou Bohové viny slabším kouskem. Dobrý příběh, ale místy nudný.

Disease
19.02.2018 4 z 5

Tentokrát vlastně "jen" soudní drama bez nějakého závěrečného překvapení, ale četlo se to dobře a pobavily narážky na film.

tak.normal
05.02.2018 3 z 5

Dala bych tři a půl. Knížky s Hallerem mi přijdou takové strojenější, míň přirozené, než ty s Boschem. Bylo to navíc takové předvídatelné a nekonalo se žádné velké překvapení, což je škoda. A díky Obhájci už v duchu vidím Hallera jen jako McConagheyho a nejsem si jistá, jestli je to dobře nebo ne.

rodak
18.10.2017 5 z 5

Tak to byla zase jízda.Connelly nenapsal snad špatnou knihu.A přitom takový rozdíl mezi čtením s Boschem nebo Hallerem.Jeden detektiv druhý právník a kolem toho se točí autorovy knihy.Série s Hallerem mi trochu připomíná Grishama ale toto je mnohem napínavější.Skvělé.

allyce
07.09.2017 3 z 5

Zatím všechny knihy s advokátem Mickey Hallerem mě bavily. Mám ráda příběhy ze soudních síní, ale tentokrát jsem se mírně nudila.

marek7167
29.07.2017 4 z 5

Přečteno na mé poměry rychle. Příběh se mi velmi líbil (ještě aby se právníkovi taková kniha nelíbila,že), zejména s propojením minulosti a konečnou obhajobou s vystavěním argumentů, proč je klient nevinen. Jediné, co mě na konci trošku mrzelo, bylo poměrně rychlé zakončení. Na to, kolik měla kniha stran mohl závěr víc dotáhnout ve vztahu k dalším (nejmenovaným) postavám. Suma sumárum, jsem spokojen a návrat k Michaelu Connellymu nemohl být lepší.

SilvieSisinka
26.06.2017 4 z 5

Výborná knížka.Já moc právní svět nemusím,ale mile překvapilo.

InstinktCZ
04.05.2017 5 z 5

Naprosto výborná kniha. Jako už je ostatně zvykem u série s Mickey Hallerem. Zápletka ani chvilku nenudí. Doufám, že se ještě s Mickym potkáme :).

sipkulka
03.05.2017 4 z 5

Skvělá knížka, ostatně jako všechny od Connellyho. Jednu hvězdu ubírám za zbytečně useknutý konec..

soukroma
24.02.2017 5 z 5

Výborné, jako vždy. Děsivé, po všech stránkách, napínavé, nevyzpytatelné, k zamyšlení - ne vše dopadne dobře ani podle pečlivě připraveného plánu, někdy jsou nečekané oběti, které budou mrzet dlouho.

Aymira
21.02.2017 3 z 5

Průměrná kniha, stejně tak jako průměrná celá série. V této knize se kruh uzavírá a Mickey se vrací k jednomu ze svých pár let starých případů. Popis a soudní proces jsou tentokrát celkem jednoznačné a děj proto hezky plynul. V závěru se opět dostavila jedna trošku dramatická chvilka, ale v porovnání s předchozími díly spíš taková vlažnější.

bezprezdivky
17.02.2017 3 z 5

Dobrý příběh, rychlý spád, jen toho násilí je okolo hlavní postavy moc na to, aby to bylo uvěřitelné - takhle by advokátovi Hallerovi za chvíli nezbyl žádný spolupracovník .......

francouz
25.12.2016 4 z 5

Advokát Haller v porovnání s Harry Boschem značně pokulhává, bohužel skoro ve všech aspektech. To co činí většinu Connellyho knížek zajímavých je perfektně poskládaný a plynulý příběh, se spoustou nečekaných zlomů a pádů hlavních hrdinů, což v tomto případě není úplně naplněno.
Na druhou stranu je zde plno fíglů z právního prostředí a ukazuje jak je důležité naklonit si na svou stranu porotu a znovu dokazuje, že u soudného dvoru nejde o dokázání viny či neviny, ale o nalezení správné argumenatace, o ohnutí pravdy tak, aby jedna nebo druhá strana vyhrála. Bohužel to vidíme i v reálném životě.

Eidalon
13.11.2016 3 z 5

Michael Connelly patří k mým oblíbeným autorům a jeho dílko, byť čítá přes třicítku knih, mám načteno do poslední řádky. Užil jsem si nejdelší sérii s Harrym Boschem a losageleskou policií, s Harryho nevlastním bratrem advokátem Mickey Hallerem a pozadím americké justice, ale i Jacka McEvoye či Terryho McCaleba.

Všem jeho knihám je vlastní prostředí losangeleského zločinu, dobrý příběh, čtivost, mnohačetné zápletky a několikeré zvraty v rámci popisovaného příběhu. Jeho knihy nejsou předvídatelné a proto pro milovníky detektivního žánru tolik zajímavé.

Mickey Haller je velmi schopný právník, který ale jako advokát trestního práva stojí na straně „zatčených a obviněných“ a hledáním chybiček a kliček ve vyšetřování se snaží tyto své klienty osvobodit bez rozdílu jejich účasti viny. Tím si vysloužil nevraživost a ne-popularitu jak u samotných policistů, tak i u kolegů právníků – státních zástupců, kteří naopak stojí vždy na straně obžaloby, ale především u své bývalé ženy (státní zástupkyně) a dcery, která ho za jeho postoje obviňuje nejvíce.

Kniha Bohové viny (označení 12 porotců, kteří nakonec stanoví verdikt obžalovaného) patří do řady s Mickeym Hallerem, je proto třeba počítat, že se dostanete do mašinerie amerického práva a převážná část děje se odehraje v soudní síni. Pátá kniha v sérii s Mickeym si udržuje vyšší nadstandard, ale tentokrát zůstává ze předchozími knihami trochu v závěsu.

Mickey se ujímá obhajoby člověka, který byl obviněn z vraždy jeho bývalé klientky, prostitutky Glorie Daytonové. S tou pojí Hallera nejen vztah profesionální, když ji obhajoval, ale i emocionální. Mickey věřil, že se mu podařilo šikovným manévrem dostat svou klientku z osidel vězení, ale především ze spárů jejího „zaměstnání“.

Ve svém novém případu ale zjišťuje, že tenkrát bylo všechno jinak, byl zneužit a manipulován a to stejnými lidmi, kteří se snaží i nyní navléci zločin na jeho nového klienta. Mickey je brzy plně přesvědčen o klientově nevinně a to ho žene ještě více kupředu. Konečně může dokázat, že se obhajoba nemusí snažit osvobodit jen vinné, ale i nevinné.

Postupně se svým týmem rozkrývá nitky starého i nového případu, získává důkazy a pro dosažení výsledku se spojí i s mužem, kterého kdysi poslal do vězení. A to vše jen proto, aby odhalil nekalé praktiky federálních agentů a lidí, kteří mají stát především na straně práva společně s verdiktem pro jeho klienta - nevinen.

Příběh graduje a závěr je opět překvapivý. Stane se Mickey vítězem či poraženým? Ale je-li jedno či druhé skutečným vítězstvím či porážkou, to si již musíte přečíst sami.

Knize dávám 3 hvězdy a doporučuji všem, kteří máte rádi dobrý příběh a přitom Vás nenudí se hrabat mezi soudními rozhodnutími. I já spíše preferuji akci v terénu, kterou u Connellyho představuje Harry Bosch, ale dané 3 hvězdy jsou opravdu silné.

Zuzanka46
09.10.2016 3 z 5

Ke knize mě nenapadá nic víc, než slovo průměrná.