Melouch

Melouch https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/315561/bmid_melouch-8Xv-315561.jpg 2 201 201

Dva dlouholetí kamarádi a někdejší kolegové-učitelé se už pár let živí poněkud lukrativnějšími profesemi: jeden jako gigolo a druhý jako nájemný vrah. Aby si od svých náročných povolání na pár dní odpočali, vyrazí na řeku Sázavu. Jenomže muži jak známo nepřestávají pracovat ani na dovolené… Takový je náčrt filmového scénáře, pro nějž chce autor stůj co stůj získat otupělého producenta. Nabídne brutální scény? Nebo osudovou lásku? Lze snad s nadsázkou říct, že nová próza Michala Viewegha nabízí obojí: thriller i tragickou lovestory.... celý text

Alilka
20.04.2017 5 z 5

Tak se mi zdá, že negativní komentáře jsou nějak v módě...,nechápu! Pro mě je touto knihou Viewegh zpátky, je to prostě jeho styl, který mě baví. Akorát by tam nemuselo být tolik vulgárních hlášek producenta, i když věřím, že ve skutečnosti to může být ještě horší.

ZDENEK 1000
12.04.2017 1 z 5

Můj názor na tuto knihu je ten že jsem od tohoto autora nečetl nic tak slabého .Jediná věc která se mi líbila byly hlášky producenta.Moje hodnocení je za jednu hvězdu.

mats379
21.03.2017 3 z 5

Asi by to bylo spíše za dvě hvězdičky, ale holt mám pro autora slabost...jsem ráda, že se mu vrátil smysl pro humor, zasmála jsem se určitě vícekrát, nápad udělat z producenta filmu cynického a sarkastického glosátora románu taky nebyl k zahození!!! Na druhou stranu: už asi bohužel nic tak dobrého jako Báječná léta... nenapíše..co se dá dělat!!!

Dixinka
11.03.2017 odpad!

Tohle není Viewegh! Něco tak hrozného jsem už dlouho nečetla. A o to víc mě to mrzí, že jsem si tolik od toho autora slibovala. Knihu jsem sice dočetla celou, ale jen ze slušnosti k autorovi. Jediné čím mě autor oslovil je, že ratanová křesla opravdu tlačí do zadku a je nutno při sezení použít polštář. To je tedy pravda pane Michale....jinak bohužel - odpad!

jahlina
11.03.2017 3 z 5

Knížka se mi četla dobře. Poslední autorovy knížky mě příliš neoslovily, ale tahle mi kupodivu sedla. Svižný děj. Líbil se mi nápad, ze příběh byl vyprávěním autora producentovi jako scénář k filmu. Bavil mě producentuv sarkasmus. Dokonce jsem se asi dvakrát zasmála nahlas.

Jana283
21.02.2017 1 z 5

Pokud autor "vykrádal" svůj život jako účastník zájezdu či domácí učitel, tak to bylo čtivé a vtipné, když jako autor deníků, tak trapné, jako biomanžel politováníhodné a teď už jen smutné

hzd
21.02.2017

Když jsem viděla v knihovně novou knížku od Michala Viewegha, hned jsem po ní s radostí sáhla a těšila se, že si jí přečtu. Bohužel jsem jí asi po čtyřiceti stránkách zase odložila a rozhodně už se k ní vracet nebudu. Mám tohoto autora ráda, ale je to jako kdyby to ani nepsal on. K jeho starým knížkám se ráda vrátím, ale nové knížky už nestojí za nic.

janajana41
06.02.2017

Na dvacáté straně jsem ztratila trpělivost a knihu zahodila do koše - ze vzteku, že jsem vyhodila peníze za takový škvár. Viewegha už nikdy víc.

Elík09
04.02.2017 odpad!

Kniha Melouch má naprosto nechutný závěr. Asi pomsta bývalé ženě? Knihu doporučuji půjčit maximálně v knihovně nebo od toho, kdo si ji už omylem koupil. Nebo ji nečít vůbec.

Dimas
21.01.2017 2 z 5

Mám pro autora slabost. Vždy mě potěšil příběhem a především chytrým humorem. Melouch se mu ale nepovedl. Škoda. Trpělivě počkám.

Zdeňula
14.01.2017 odpad!

První kniha, která se mi od tohoto autora nelíbila. Ještě, že byla krátká. Těšila jsem se, až bude konec knihu. Děj mě vůbec nenadchnul.

Schonecke69
11.01.2017 3 z 5

Autor po ztrátě paměti dokáže slepit příběh doslova ze všeho, co se v poslední době událo u nich na zahradě a za plotem u řeky. Jako proslulý MacGyver se svým švýcarským nožem a pomocí duct tape.

lenka7348
09.01.2017 2 z 5

Knihu jsem přečetla poměrně rychle, nejspíše i díky zvolenému řádkování. Nicméně musím, i přes množství negativních komentářů, konstatovat, že se četla celkem dobře. Myslím si ale, že kdyby se autor soustředil pouze na příběh Rocca a Trefy, udělal by lépe. Na pokec s producentem se mohl prostě vy*rat (omlouvám se, vliv použitého slovníku). Ani tato kniha mi ale nepomohla pochopit "fenomén Viewegh". Ne všechno, co napíše, se musí nutně vydat...

Eliot30
05.01.2017 5 z 5

Naprostá bomba, kniha mě pohltila, a jsem ráda že ji mám i s autogramem. Nádherný příběh a fantastická zápletka.

Aleh
29.12.2016 1 z 5

Román se mi nelíbil. Je ušitý horkou jehlou. Rozhovory spisovatele s producentem, v nichž byly hlavní složkou údaje o počtu vypitých lahví a nevhodný slovník obou pánů, měl snad za úkol jen prodloužit už tak dost krátký text celého málo propracovaného románu. Je mi líto, ale tato kniha mě opravdu zklamala.

janulka1310
27.12.2016 2 z 5

Na tuhle knihu jsem se moc těšila, protože jsem čekala zase jiný žánr a námět si mi velmi líbil. Bohužel mě velmi zklamal styl vyprávění, kdy se scénárista snaží svůj příběh prodat producentovi. Postava producenta Joža mi přišla opravdu nesnesitelná a vůbec jsem nepochopila smysl celého toho rozhovoru. Myslím, že knížce by více prospělo, kdyby zmíněný rozhovor tam vůbec nebyl a příběh by byl sám jako takový, třeba více propracovaný. Nevím ale, zda je to vůbec ještě v autorových silách.. :(

jan6118
25.12.2016 odpad!

Zcela jistě nejhorší Vieweghova kniha, pokud se tomu vůbec dá "kniha" říkat. Škoda, z autora vtipných a řemeslně dobře zpracovaných románů stává jen jeho stín. Asi by se na to měl vykašlat a užívat zaslouženého důchodu.

Jana_Hlus
24.12.2016 2 z 5

Možná by mě zajímalo se dozvědět, jak to vlastně dopadlo, ale to bych se musela dostat přes prvních třicet stránek, což se mi nepodařilo. Slovenský režisér a alibistický narcis scénarista - to bylo pro mne nezkousnutelné. Od autora jsem četla všechno, něco bylo lepší, něco horší, ale vše jsem dočetla. Tohle jsem však nedala. Tak třeba příště. 2/5

Lenka.Vílka
23.12.2016 odpad!

Aj karamba stará vyschlá mamba. Takhle příšernou knihu jsem už v ruce dlouho nedržela. Od titulu "jedna stránka za dvě koruny" jsem čekal víc než od klasiky "jedna stránka za korunu". Poučení? Od autora ruce pryč. Z toho nejlepšího se už vypsal.

Clara del Valle
22.12.2016 odpad!

To nejde číst! Skončila jsem po 4-5 stranách... na to nemám.