Medvídek Pú (20 příběhů)

Medvídek Pú  (20 příběhů) https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/2589/bmid_medvidek-pu-RcN-2589.jpg 4 757 144

Příběhy tohoto neobyčejného medvěda a jeho přátel si získaly malé i velké čtenáře na celém světě. Pú – sympatický popleta, oslík Ijáček, Klokánek, Prasátko, Tygr, Sova, a především Kryštůfek Robin prožívají společně dobrodružství plná legrace a úžasné fantazie, která nás zavedou do neméně podivuhodného Stokorcového lesa.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Albatros (ČR)

Winnie-the-Pooh / The House at Pooh Corner , 1928

kapllu
16.05.2011 4 z 5

Flegmatický Íjáček, chytrý Kryštůfek Robin, Pú a další - s touhle knížkou snad není možné se nudit, vhodná pro děti a pobaví se u ní i dospělí :)

Alma-Nacida
30.11.-0001 5 z 5

Zaslouženě slavná kniha, kde se děti smějí a dospělí taky, ačkoli každý něčemu jinému. V současnosti vycházejí zpotvořené Disneyovské variace, za které bych vraždila. Ovšem originál od Milnea je krásný a nadčasový.

Satalin
30.11.-0001 5 z 5

Nádhera, pro všechny věkové kategorie. Starší si libují v dokonalých politických komentářích, mladí zase v krásné naivitě.

Ruw
30.11.-0001 5 z 5

Krásně naivní příběhy, které mě v době, kdy jsem byl zoufalej z dlouhodobýho pobytu na pracáku, vracely o nějakých dvacet let zpátky do dob, kdy vše bylo jednodušší a hezčí... tedy pokud si svoje dětství moc neidealizuji. :)

Ukázka z knihy:
V jedenáct odpoledne si Pú vždycky dával něco menšího a proto se s radostí díval, jak Králíček chystá talířky; a když se ho Králíček zeptal: " Chceš k chlebu med nebo kondenzované mlíko? " byl tak vzrušen, že řekl: Obojí," a pak, aby nevypadal tak chamtivě, dodal: "Ale s chlebem se neobtěžuj, prosím."